Clog report: Student hasn’t left Moffitt in days

moffitt_liannefrick_file
Lianne Frick/File

Each year during Dead Week, stakes are high, breakdowns are frequent and tears are many. Unconventional and even borderline unhealthy student behavior is merely expected. Late Thursday evening, however, authorities were thrown for a loop. The Daily Clog received report that an unidentified UC Berkeley student has set up camp for the third day in a row in Moffitt Library.

Nocturnal behavior across UC Berkeley’s 24-hour libraries isn’t an unusual sight. But bystanders became concerned when the student removed a portable griddle from their backpack and began flipping pancakes the morning after their first overnight stay.

“I’m not one to care about what other people are doing. We all get desperate at times,” a student explained. “But on the fifth floor, really? That’s where I draw the line.”

“The worst part is they weren’t even willing to share,” claimed another.

When asked to relocate, the student grew violent. They reached into the front pocket of their backpack, took a pair of tongs in each hand and began to snap them in the faces of their disputers.

“First a griddle, now tongs? I’m just curious to know what other household items they’ve got stashed in there. I’ve never seen anything like it,” explained a staff member.

Under threat of removal from the premises, the student relinquished the griddle and the contents of the backpack to authorities. 

The student had no comment for the Daily Clog but was heard yelling about their pancakes getting left behind in Moffitt for others to eat. The students studying on the fifth floor, however, were so excited to finally have the opportunity to peacefully study that they told the student to be quiet. Finally, peace and quiet had been restored to the fifth floor of Moffitt, notorious for being a little too quiet.

Reports say the student still remains in place, and there’s talk of the student wanting to start cooking in the ASUC Student Union. Investigators are still unclear as to when the student will return home. 

Contact Camryn Frederickson at [email protected].

Please keep our community civil. Comments should remain on topic and be respectful.
Read our full comment policy
 • Rasim Baba

  Merhaba Can doslarım. Roninin amcası vefat etmiş şu anda İstanbulda kendine ulaşamadım bilgiyi Padişahcapulcusu İlhan abimden aldım. Saygılar Sevgiler.

  • Kedicik

   Çok üzüldüm Rasim Baba, başı sağ olsun…

 • Rasim Baba

  Merhaba, bir elin parmakları kadar kalan Can Doslarım. Heralde kapanana kadar burdayız. Mine hanım Roninin hastası vardı berline gidecekti en son konuştuğumuzda. Sevda hanımdansa benimde haberim yok. Saygılar Sevgiler.

  • Ayla Gül

   Rasim abi merhaba . T.C Güçlü nün hakkımda yaptığı suçlamalar kesinlikle doğru değildir.. zaten bu yüzden savcılığa şikayet dilekçemi verdim..Namusuma yönelik karalayıcı suçlamalarlarının hesabını hukuksal olarak verecek..Bakırköy Adliyesine şikayet dilekçesi verdim.sanaldan yaptığı bu asılsız suçlamalrının hesabını yargıya verecek..
   Güçlü nün paylaştığı resimler ( çıplak ) bana ait değiller..Çünkü o resimde ki bayan 20 li yaşlarda ki bir bayana ait olabilir ancak..ben ki 39 yaşımdayım..sadece mavi kıyafetli kapalı resim bana aitti..gerisi bana ait değildi
   T.C Güçlü , gerçekten suçlu olduğu için şu an hesabını gizlemiş bulunmaktadır..
   siber suçlar departmanına şikayetim gitti.. siber suçlar tarafından takip edileceğini öğrendiği için ve sırf suçluluğunu gizlemek için hesabını gizledi….buda bizzat suçlu olduğunun kanıtıdır ..hakkımda ki yaptığı karalayıcı suçlamaların hiç biri doğru değil..beni hafif kadın gibi göstermek için fütursuzca saldırılar yapmıştır..ben namussuz bir bayan değilim . eski eşim banaa 3 defa evlilik teklifinde bulundu..bunu Güçlü de skype den biliyor.. Gerçekten o tarz bir bayan olsaydım eski eşim bana o teklifini yapar mıydı ? Onun teklifini önceki gün kabul ettinm. Eski eşim beni çocukluğumdan beri tanır ve saygı duyar . Bir kaç güne evli bir bayan olacağım .Güçlü nün bana haksızca yaptığı karalayıcı suçlamalar çok ağır ve incitici..burada bazı arkadaşlarımızı kandırabilir ama yargıyı asla kandıramayacak..skype de ki tüm yazışmalar incelenecek..bana haksızca yaptığı tüm suçlamaların asılsız olduğu ortaya çıkacak.. beni karalamak uğruna kolayca suçlamalar yapabiliyor..ama siber suçlardan asla kaçamaz . Fakat burada kidısgus hesabını gizlemekle siber suçlar bölümünden gizlenebilir mi onu bilmiyorum..ama gizlemesi bile suçluluğunun gösterggesi aslında..paylaştığı payşlaşımları sonradan silmiş ama siber suçlar bölümü silinen paylaşımları geri getirebiliyor ..işte bu yüzden hesabını gizledi Güçlü..
   Bu hareketi bile suçluluğunun bir göstergesi aslında
   Kısacası bana yönelik suçlamaları kesinlikle asılsızdır ve yargı yoluyla bu kanıtlanacak..bu yüzden soruşturma açtırdım .. bu asılsız suçlamalara sakın ola inanmayın..sırf benden beğenileri geri çekmemi istediği için ve ben de çekmediğim için bana saldırmaya başladı..bu uğurda namusuma bile leke sürmeye çalıştı ama hesabını yargıda varacak..tüm yalan paylaşımlarının hesabını verecek..
   Size saygımdan bu açıklamayı yapma ihtiyacı duydum.. saygılar sevgiler Rasim abi

  • Ayla Gül

   Bu arada Sevda , Doğukan Kürşat adlı kişinin ben olduğunu sanıyor
   o kesinlikle ben değilim..çünkü , bundan böyle haber yorumlarında sadece Bayan Muhalif olarak dolaşıyorum .sadece bayan muhalif olarak Oda Tv de haber yorumu yazıp sadece onunla beğeni vereceğim..
   Doğukan Kürşat denen kişi kesinlikle ben değilim..bilin istedim..
   sevda ya da söyledim..telekomdan tanıdığın varsa söyle araştırsın ve kim olduğunu bulsun dedim.. şayet sizin Telekomdan tanıdığınız varsa bir araştırtmanızı rica ederim..çünkü bu konuda da , ne Sevda tarafından ne de başkası tarafından suçlanmak istemiyorum..

 • Kedicik
 • Kedicik

  ???

  • Cenk…

   spam sorunundan kurtulman dileğiyle, iyi haftalar bbk :)
   https://youtu.be/f3TPu9KrpjM

   • Kedicik

    Waauvvv kimleri görüyorum! Sayin corbaci degerli vaktine kiymis da tesrif etmis ve hatta teşrif etmekle kalmamis üstüne bir de mesaj yazmak yüceliğinde bulunmus! Şaşirtici!?. Bu lütfunuzu neye borçluyuz beyefendü, merak ettim doğrusu? Bu ezik kediye iki kelam etmekle o narin parmaklarinizi yorduğunuza değer mi hic? En azindan bi kac hafta bekleseydiniz, keyfiniz olunca yazardiniz. Benim yazamama durumum sizin işinize gelir hem, boyle onemsiz şeylere takilmayin…

    • Cenk…

     pardon da hanfendü…son mesajlarıma cvp yazdın da ben mi gör(e)medim de bu kadar sitemkar ve iğneleyici cümleler kurmakta beis görmüyorsunuz?
     millet hafta sonu sevdiceğinle gezip tozarken; bu fakirin o narin olmayan parmakları pazar günü sarma sardı, süpürgeyi açıp ev süpürdü, çamaşırdı, bulaşıktı, kıldı-yündü derken ömür tüketti, sen bunlardan haberdar mısın hanfendü?
     bak erkeklik gururumu bile ayaklar altına alıp neler yazdırmak zorunda bıraktın beni :)
     ayrıca, esefle kınıyorum seni…ben sırf seninle iki kelam edip dertleşmek veya geyik yapmak için giriyorum bu sayfaya! sen kalkmışsın bana bik bik ötüyorsun; neymiş efendim senin yazamama durumun benim işime gelirmiş, önemsiz şeylere takılamaz mışım, kafana göre kurgulayıp kurgulayıp veriyorsun odunu nankör kedi :))
     ilhan irem için de o narin, minnak parmaklarına sağlık emi… ”sanatçı” denebilecek ender sanatçılardan biridir kendisi. i. irem, kızılok, c. karaca, manço gibileri bir daha zor gelir bu ülkeye, hele de sanatın ayağa düştüğü şu dönemden sonra…
     https://youtu.be/5dK3lgFG4Rw

     • Kedicik

      Afedersin canımın içi bilemedim senin böyle şarlayacağını, biraz trip atayım dediydim hevesimi kursağımda bıraktın :) Son mesajları ben bilerek tekrar yazmadım çünkü sen yayımlanmayanları da gördüğünü söylemiştin bir önceki yazışmalarda. Bunlar da mailine düşmüştür okur o pis gitarcı diye düşünmüştüm ama yanılmışım, ki zaten bütün yazdıklarım kaldırılıyordu beybi, son hesabı gmailden açtım şu an için bi sorun gözükmüyor tekrar cevapladım o mesajları da. Erkeklik gururunu yesinler :) Haberdar olmasam da tahmin ediyorum canım hem ne var bunda gurur yapacak, kadın veya erkek insanın kendi yemeğini yapması, dağıttığını düzeltmesi gayet normal ve yapılması gereken şeyler zaten gerek yok yani bu kadar arabeske bağlamana :) Üzüldüm ama yine de yakın olsaydım yardıma gelirdim sana temizlik konusunda iyiyimdir, karşılığında bi tencere de bana sarma sarardın anlaşırdık olmaz mı :) Doğru diyorsun tatlım, eski sanatçıların yerini kimse alamaz. Yeni jenerasyonla hiç işim olmaz, ne dinliyorum ne de kaale alıyorum o iğrenç şarlatanları. Kazandıkları astronomik paralar ise sinir sistemimi zorluyor!
      Acı gerçek şu ki: “O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık.” Şu insanlardaki kaliteye, asalete, jantiliğe bak gitarcı harikalar ya… Nurlar içinde huzurla uyusunlar… https://www.youtube.com/watch?v=SVvFJilvjas

     • Cenk…

      hem protesto ettin hem de trip attın yani hanfendü :) mailime de 2 tanesi düştü sadece hem.
      oldu canım bir de sana bir tencere sarma saracam :)) sen hiç hayatında sarma sardın mı acaba, bir kez sar da görürsün hanyayı konyayı, adamın belinin çivisi çıkıyo resmen. en sevdiğim yemeklerden olmasa, canım çekmese elimi bile sürmem, sen geç dalganı bakiim alttan alttan hain kedi :)) ustaların düeti de harikaydı beybi, parmakçazlarına sağlık.
      şimdi çıkmak zorundayım, görüşmek üzere hoşça kal öptüm seni :)

     • Kedicik

      Evet beyefendü, öyle oldu. Mailine düştü madem niçin cevap vermedin?.. Ne olmuş ne var sarsan eline mi yapışır, ben senin pis evini temizlemeye gocunmuyorum da sen bana sarma sarmaya mı üşeniyosun? Sen de beni iyice ezik belledin zaten hem parası neyse veririz hemen havaya girme, paramla döverim seni :) Bak tekrar ediyorum temizlikte iyiyimdir, ütü de yaparım bi daha düşün bence. Ayrıyeten cırtlak sesime tahammül edebilirsen solistlik de yaparım sana hadi bu da bonusu olsun :) Sarmadım tabi nerde sarıcam?!. Tabiri caizse babamın paşa konağında yediğim önümde yemediğim arkamda, bir elimde cımbız bir elimde ayna prensesler gibi yaşıyorum. Kuş sütüyle beslenip, balla yıkanıyorum. Konağın içinde hizmetime bakan uşaklar, hizmetçiler desen gırla…
      Sen beni ne sanıyosun acaba gitarcı, acınacak haldeyim ben :) Ben de seni öptüm.

     • Cenk…

      sen benim evimin pis olduğunu nasıl söylersin delüü :) bekar hayatı sürüyor olmam evimin pis olacağı anlamına gelmez. obsesif derecede titiz biri olarak evim konusunda çokca methiyeler almış biriyim ben. tabi sen nereden bilicen dimi :) ben metrobiste tutacaklara dokunamayacak kadar titizim, kolonyalı mendilim de eksik olmaz hanfendü :) bana ters ironi yapıp yeme beni…yani ben de sarmışım sarma demeye getiriyorsun ama yemezler. birkaç kez yapılışına yardım etmişsindir, ben de yaptım diye duyar kasıyosun. yemezler :)))

     • Kedicik

      Söyledim bile :) Hijyenik olman güzel bir şey, erkeklerde pek bulunmayan bir özellik biliyorsun!! Ben de eve gelir gelmez çantamı montumu çıkarıp direkt banyoya gidip ellerimi yıkıyorum, üstümdekileri filan elimi yıkadıktan sonra çıkarıyorum. Dışardan geldiğim o ellerle bir yere dokunmamaya gayret ediyorum. Sürekli krem sürdüğüm halde sık yıkamaktan ellerim çok yıpranıyor. Temiz olabilirsin ama asla benim kadar temiz olamazsın, hijyen konusu önemli. Temizlikle alakalı olan her işimi büyük bir özenle ve mutlaka ç.suyu kullanarak yaparım. Saçımı taradığım fırçayı bile ç.suyuyla yıkıyorum ben sen ne diyosun :)
      Ayy iyi ki bi yaprak sarmışsın yani şu egolu hallerin de beni öldürüyo, ayrıca sarıp sarıp tek başına yiyosun beyefendü göz hakkı diye bir şey var dimi? :) Aynen millet sararken ben de oturdum sardım, içini filan hazırlamadım biraz yavaş ama güzel sarıyorum hem. Abartıp duruyorsun öğretirsen ben de yaparım ne var yani:P

     • Cenk…

      vuuuuaavv şoke oldum yani :) sen de benden aşağı kalır bi hijyen manyağı değilmişsin yani hanfendücüm :) uyguladığın eylemler bana hiç yabancı gelmediğinden anlaşılıyor durumun. bazen metrobüse binmek zorunda kaldığımda o tutacaklara el sürmemek için her yolu deniyorum. düşünsene,kimbilir kaç tane leşin eli değmiştir, o ellerle en son ne yaptı, düşünmesi bile ızdırap :)
      tamam, yeterki gel sen, göz hakkınla falan bırakmam, sarma manyağı yaparım seni. sen yine inanmayacaksın ama kırk yıllık ev hatununa taş çıkartırım sarma konusunda. tencerenin üstüne konulan toprak aparatı bile aradım buldum en iyisini yapabilmek için anla yani. ben sıcaktan ziyade soğuk seviyorum yemesini. bol zeytinyağlı, şıkır şıkır parlayacak ki göze de hitap etsin :))

      https://youtu.be/SP-E7sGUh7k

     • Kedicik

      Ne sandınız muhteşem beyefendü, pis insanlardan bunca şikayet eden bir insanın titiz olmaması abes olurdu öyle değil mi. Ben bu durumu bazen cidden abartıyorum fakat yapacak bir şey yok bu benim karakterim olmuş, istesem de değişemem, özensiz yapamam. Tek sorun o tutacaklar olsaydı keşke tatlım, o leşlerin kokuları var ya hayattan soğuttu beni…her taraflarından çomarlık akan hal ve hareketleri de cabası! İstemsiz olarak artık insan gözüyle bakmıyorum ben bunlara. Şimdi böyle diyorsun, o zaman da bir tane vermezdin cimri. Evet, biliyorum o toprak aparatı da bi kez daha bahsi geçmişti. Kesin kanaat getirdim ki yemek konusunda senin tırnağın olamam :) Ne diyim beyefendücüm sizi alan hatun yaşadı o zaman :)

     • Cenk…

      vay be şaşırttın beni hanfendü:) ben bu kedicik pasaklının tekidir diye tasavvur etmiştim, meğer obsesif derecede titizmiş , yanılmışım demek :)))) sen de beni ciddi ciddi cimri belledin bebiş :) geldin de sarmayı mı esirgedim, kuş sütünü mü esirgedim allasen ?yeme -içme konusunda hayatta pinti değilimdir, aksine; yeni yeni yemek yapmayı öğrendiğimde, fikir almak için neredeyse milleti yoldan çevirip ikram ediyordum. gerçi halen öyleyim ya.
      şaka yapmıyorum, tatlıdan falan pek anlamam ama yemek konusunda iddialıyım canımın içi.
      evlenmeyi şimdilik düşünmesem de, evlenince mutfağa gireceğimi pek düşünmüyorum balık mönüsü hariç :) zaten şefler de evinde yemek yapmazmış genelde :)

     • Kedicik

      Bunca yıldır muhabbet ettiğimiz halde halen titiz bi insan olduğum fikrine şaşırıyorsan ben de sana şaşırıyorum gitarcı… Demek ki hiç tanımamışız birbirimizi, demek ki paylaşımlarımız geyik muhabbetinden öteye geçememiş yıllarca, şu an daha iyi anladım bunun böyle olduğunu… Gerçi senin bi kabahatin yok bunda, ben bazı şeyleri fazla ciddiye alıp gereğinden fazla anlam yüklüyorum galiba… Umarım şöyle beceriksiz bi hatuna aşık olursun da o zaman mutfağa giriyor musun, girmiyor musun görürsün beyefendü. Ekşi’deki 1.90 boyundaki erkek başlığı geldi aklıma, ‘sonunda 1.50 boyundaki hatunla evlenecek erkektir’ demişti yorumcunun biri. Olur mu? neden olmasın :)

     • Cenk…

      seni kızdırmak için ters ironi yapayım dedim ama galiba ergen esprisi gibi oldu biraz beybi :)) sen de dediğin gibi ciddiye mi alıyon, veya almıyon mu bazen ayırt edemiyorum açıkçası. şükür ki ‘cenk bey’ diye hitap edip araya mesafe koymamışsın, senin trip atma tarzın resmiyet moduna geçmekle başlıyor çünkü :)) bunca yıldır mesajlaşma yoluyla muhabbet edince, ister istemez bazen farklı anlam yükleme oluyor normaldir. ama bildiğim birşey varsa; asla ve asla maksadını aşan hiçbir yazışmamız olmadı şimdiye kadar dimi? bunun sebebi de; bazen karşılıklı birbirimizi kızdırsak da, hiçbir zaman birbirimize karşı sevgi ve saygıyı yitirmedik de ondan:) aksi halde zaten dediğin gibi ”bunca yıldır” muhabbet edemezdik heralde.
      bir hatunun boyu önemli değil cancazım…boy dallamalar için önemlidir bence. 1.50 boyu olması farketmez ama, kültürlü ve şivesiz olması yeterli bence. bazen ekşi’de ”sevdiğin kızın bol soğanlı lahmacun yiyek mi demesi” gibi başlıklar çıkyor, girdileri okursan ne demek istediğimi anlarsın :))

     • Kedicik

      Evet, iyi analiz etmişsin öyle anlarda suratımı ekşitip resmi moda girerim ben. Gündelik hayatta da beni sinir eden kişilere derhal suratımı asar normalinde canım cicim diye hitap ederken, heyheyli zamanlarımda sizli bizli ve oldukça sert konuşurum, ucubeden acuzeye evrilerekten şirret bakışlarımla deler deler geçerim :))Duygularını hiç saklayamayan biriyim ben canım, anında yüzüm düşer. Beni kızdırırsan ‘Cenk Bey’ moduna girerim demedi deme! Mesajların seyrine göre bazen ciddiye alıyorum bazen almıyorum ne bilim öyle işte geçinip gidiyoruz beybi, şükür daha ateşli bir tartışmamız olmadı :)) Bilmem belki de olmuştur, maksatla neyi kastettiğine bağlı bu :P O sizin uydurmanız beyefendü, size karşı ne sevgiliyim ne de saygılıyım hem ne münasebetmiş! Senin de ne dediğin belli değil ama cancağızımmm tutarsız mısın nesin, 1.80’lik hatun diyorsun sonra bir bakıyorum tam aksini iddia ediyorsun ne iş? Hayaller 1.80, gerçekler 1.50 mi diyorsun yoğsam :)

     • Cenk…

      müsaade et de iyi analiz edeyim…binlerce mesajını okudum; senin kendini tarif ettiğin şekilde ben de tarif edebilirdim yani :) doğallığından zerre endişe etmedim zaten taa ne zamandan beridir.
      zaten seninle ateşli tartışma yapacak kadar da mal değilim, sen sözcüklerle dayak manyağı yaparsın adamı delüü:)) tutarsız değilim de, yaş kemale erince dediğin gibi hayeller-gerçekler durumu çıkıyo ister istemez :) tabii ki hayaller eczacıbaşı, gs, bjk bayan voleybolcuları ama gerçekler de eski kırıklar falan filan işte ;))
      ooooff offffffffffffff… hayaller pelinsu, larasu, çisemsu; gerçekler ayşe, fatma, pakize :)))

     • Kedicik

      ‘’Bir of çeksem karşıki dağlar yıkılır, gözüm yaşı değirmeni yürütür.’’ diye bir dize vardı beybi, bildin mi?.. Anladığım kadarıyla bekarlık canına tak etmiş artık, seni ilk defa offflarken görüyorum :) Sen kadınları ‘vitrin mankeni’ olarak değerlendirmeye devam et, bakalım ömrünün geri kalanında daha ne kadar offflayacaksın…Ayşe, Fatma, Pakize kadar başınıza taş değil kaya düşsün muhteşem beyefendü emi. Annenizin adı da larasu’ydu değil mi? Sen az değilsin, biliyom zaten bunu da neyse :) Evet, görsellik gerçekten önemli hem kadın için hem de erkek için.Yalnız bir de ‘ahlak güzelliği’ diye bir şey var, bir gün
      hepimiz toprak olacağız bunu da aklının bir köşesine not et derim. Asıl sen beni sözcüklerle dayak manyağı yaparsın, bakma burada bik bik öttüğüme ben senle baş edemem :) Binlerce mesaj… :) O kadar olmuş mudur canım, şaka bir tarafa da kimseyle senle yazıştığım kadar yazışmadım gitarcı :)

     • Ronin TR

      :-))

     • Ronin TR

      :-))

     • Kedicik

      Ne gülüyosun :)

     • Ronin TR

      Niye, gülmeyeyim mi? :)

     • Kedicik

      Hadi bu seferlik izin verdim, gül bakalım :)

     • Ronin TR

      Bırak da biraz gülümseyeyim be kedicik. Son haftalar epeyi dramla geçti. Aslında büyük ölçüde metanetli olmama rağmen, son haftalar bazı yaşanan olaylardan ötürü bayağı bi daraldım. O yüzden sizin konuşmalarınıza gülmeme müsaade etmeni rica ediyorum :)

     • Kedicik

      Tahmin edebiliyorum Ronin, ölümün o soğuk yüzü ve acısı yüreğimin en derinine ben de bir gün ölünceye kadar yerleştiği için anlıyorum seni…

     • Ronin TR

      Anlayışın için teşekkür ederim kedicik.

     • adalet

      Geç öğrendim; geç de olsa başın sağolsun Robin.

     • Ronin TR

      Teşekkür ederim dostum. Sizler de sağolun.

     • Ronin TR

      Ben de Cenk’in yazı tarzına gülümsedim. Bir arkadaşım da, biraz farkla aynı onun gibi, senin gibi konuşuyor. Ondan yani..:)

     • Kedicik

      Komiğiz dimi biz :)

     • Ronin TR

      Sizlerin sohbeti harika. Komiklik başka birşey. Ondan öte diyaloglardaki ince mecaz ve ironi beni gülümsetiyor.

     • Kedicik

      Teşekkürler canım, bu gitarcı insanda bağımlılık yapıyo yazmadan duramıyorum :) Senelerdir yaza yaza bitiremedik, bayağı iyi kanka olduk :)

     • Ronin TR

      Sizlerin bu güzel kanki durumuna sevindiğimi belirtmek isterim. Umarım bu durum nice yıllar sürer gider..
      Yıllar öncesi ben de, tesadüfen bu sayfalarda güzel insanların sohbetini beğendiğim için,takılıp kalmamın yegane sebebidir. Yani sizler, isimlerini sen de tek tek biliyorsun. Onları da çok özledim.

     • Kedicik

      Umarım :) Bazen beni sinir edip kızdırsa da bendeki yeri ayrı Gitarcı’nın… Ben de çok özlüyorum Ronin inan, özellikle Lale abla ve Ufuk hep hatırımda ama bi o kadar da kızıyorum onca paylaşımdan sonra bir hoşça kalın bile demeden gittikleri için…

     • Ronin TR

      Onlara kızma be güzelim. Belki bizlerin bilmediği özel sebepleri vardır.
      Ben yine de, bir gün çıkıp gelirler, bizleri sevindirirler diye umut ediyorum.

     • Kedicik

      Ayrıca hani siz tanışacaktınız? Bu ne biçim hemşerilik anlamadım ? :) yoğsam gitarcı’nın anlata anlata bitiremediği cüssesinden mi tırsıyon ? :) Ben şahsen tırsıyorum da ondan şey ettim :)

     • Ronin TR

      Ben Cenk’e o teklifi getirmiştim. Hatta biraderle onun anlattığı yerde aramıştık. Sonradan öğrendiğimizde, uzun bir müddet memlekete gitmişti. Umarım ileride, müsait bir zamanında buluşur tanışırız.

      Yıllardır anlattığı cüssesinden tırsmamak mümkün mü abi ;)

     • Kedicik

      Dimi, herkülün ekürisi midir nedir adam anlata anlata bitiremedi yahu. Yalnız bayağı iyi sallıyo :) Bi kaç gün önce daha komikli bir şey yazdı, dar pantolon giyince hatunlar iç çekerek bakıyorlarmış da beyefendü bu bakışlardan yılmışmış… O an bi gülme geldi bana tabi tey Allam dedim :)

     • Ronin TR

      😁😖🤐 aman ha kızdırma adamı. Bak, arkasından da konuşma yani :)

     • Kedicik

      Pek de arkasından konuşur gibi olmuyo sanki, sayfaya girince okuyacak mesajları ne de olsa. Hem kızmaz ki o bana, sever beni :)

     • Cenk…
     • Kedicik


     • Kedicik

      Bir sürü mesaj yazdım sana, hepsini cevapla da gör gününü öşek beyefendü :)

     • Cenk…

      şimdi çıkmam lazım, öbürlerini sonra cevaplıycam hanfendücüm :)

     • Kedicik

      Nereye kaçıyosun, gel buraya :) Bik bik öter misin oh olsun.

 • Kedicik


 • Kedicik


 • Kedicik

  Bu şarkıyı çok seviyorum ve bu iki adamı da, çok güzel yorumlamışlar.
  Bu sayfaya gel gitarcı, diğer sayfada yorumlar bekliyo sinir ediyo beni.

  • Cenk…

   ahanda geldim beybi. ”atalet momenti”nin girdisini oku, hiç gülesim yokken güldürdü beni :)) https://eksisozluk.com/manisada-depremi-engelleyen-hoca–5398722?a=popular&p=1

   • Kedicik

    Tanrım sen aklımıza mukayyet ol… Ben de bu başlığa çok gülmüştüm vaktiyle beybi, okuyabildiğim yorumların hemen hepsi yarmıştı yani. Güleriz ağlanacak halimize, o değil kafayı yemekten korkuyorum :)
    https://eksisozluk.com/sisli-etfalde-ayakustu-sican-teyze–4738283?p=1

    • Cenk…

     senin mizah anlayışına hastayım beybi :) ömür tüketen bi istanbul trafiğinden sonra verdiğin şu link ilaç geldi gerçekten. entrylerin hepsi birbirinden güzel de, ”cenabettincerrah”ın girdisi abartmıyorum, gözlerimi yaşarttı gülmekten :))) şu memlekette böyle insanlar iyiki var da, bi nebze de olsun gülebiliyoz. çok tşkr ederim gerçekten.

     • Kedicik

      Teşekkür ederim beyefendü, ben de zatıâlinize hastayım :) Dediğin kadar var cidden ben de o yazara çok gülmüştüm, yazdıklarıyla öyle güzel irdelemiş ki hepsi bize söz bırakmamışlar. Aynen ben de senin gibi ekşi okurken iyi ki bu insanlar var diyorum…

   • Kedicik

    Anlıyorum canım, pis insanlara ve iğrenç kokulara karşı çok hassas olan ben, seni çok iyi anlıyorum hem de :) O sözünü ettiğin festival de sanırım Eski Türkiye’de kaldı…
    Erdal Öz’ün ‘Yaralısın’ isminde bir kitabı var beybi, o dönemi ve masum gençlere yapılan işkenceleri tüm çıplağıyla anlatan harika bir eser. Okumak bile yürek ister, tüylerim diken diken bir halde ağlayarak okumuştum… İnsanı en çok yaralayansa yapılanların kurgu değil gerçek olduğu. Kimmiş o romantizm olarak nitelendiren? Nasıl bir romantizmmiş ki canlarından oldu pırıl pırıl insanlar…
    Bırak Allahasen hariçten gazel okumaya bayılıyor birileri…
    Biliyorum öyle bir insan olmadığını espri babında yazmıştım ben, hemen de ciddiye almış açıklama yapıyo seni gidi çorbacı seni :)
    O kim gitarcı ya dinlediğim biri değil ki zaten şaşırmadım ama şebnem ferah deseydin üzülürdüm. Haklısın canım özellikle yaşanan son rezil olayla birlikte anladım ki bu platform hiç de
    güvenilir değil, dikkatli olmakta fayda var. Daha önce de yazdım yine yazıyorum, bazı haberlere yorum yazma !..

    • Cenk…

     senin nasıl bi kitapkurdu olduğunu tahmin edebiliyom beybi. erdal öz’ü çok severim ama o kitabını okumadım. seni bu derece etkilediğine göre kesinlikle okunasıdır. not ettim bile.
     senin espri babında yazdığını anlamayacak kadar dino muyum beybisi ya, ne ciddiye alması? beni bilmiyon mu, konuları farklı boyutlara çekmeye bayılırım:))
     şebo candır beybi…müzik piyasasının kulağı deliktir bilirsin; hiçbir müzisyen onun hakkında kötü konuşmaz bence. hayranlığına devam edebilirsin yani. ben de ‘ayna’nın erhan’ını deli gibi dinlerdim ama malum yalakalığından sonra buz gibi soğudum.
     farkındayım canım…malum kişilere ve bazı hassas konulara yorum yazmamaya imtina ediyom. yazsam da, kelimeleri seçip, hukuki sıkıntı çıkartmamasına dikkat ediyom.
     senin yaşadığın acı tecrübe aşikar zaten…sen de etliye sütlüye fazla bulaşma, hatta bazı yorumlara like bile yapma kesinlikle…

     • Kedicik

      Gerçekten mi gitarcı, o adamın neyini dinliyodun şaşırdım doğrusu? Eskiden de dinlemiyordum, ultra yalaka tavırlarından sonra iyice uyuz oldum. Yok beybi yok… kafamı toplayıp hiçbir şey okuyamıyorum. Okunmayı bekleyen bi dünya kitap var heveslenip aldığım ve ablamın kısıtlı öğrenci bütçesiyle edindiği kütüphanesi, o da bana hatıra… Onlar bana bakıyo ben onlara, şimdilik tozlarını almakla yetiniyorum… Zaten dikkat ettiysen malum kişilerin haberlerine yazılan yorumları beğenmiyorum. Bazen bir şeyler yazmak istiyorum ama sonra vazgeçiyorum hiç gerek yok. Sen de dikkat et canım.

     • Cenk…

      yaptığı müzikten ziyade sesi güzel diye dinliyordum o yalakayı. partneri öldükten sonra o da mantara bağladı zaten. aynı dertten ben de muzdaribim…daha kapağını bile açmadığım tonla kitap benim okumamı bekliyo. bu gidişle vakit bulacağımı da hiç sanmıyom. doğrusunu yapıyorsun…hesabını sık sık yenilemende de fayda var. gerçi yapıyorsun, aferin sana :)

     • Kedicik

      Zaten kaale alıp da dinlenecek ya da izlenecek kaç kişi kaldı ki şurda gitarcı? Dik durmaya çalışan gerçek sanatçılar ekranlardan siliniyor… Sevgili büyüklerimiz sayesinde görmüş olduk ki şarkıcı, oyuncu, sporcu diye geçinen ne kadar çok kişiliksiz yalaka varmış. Sanırım bu antidemokratik ortamın tek faydası bu oldu. Kimin ne olduğunu, nasıl omurgasız olduğunu böylece anladık ve seçiyoruz artık. Gerçi sanat adına ne yapmış bu kişiler? Kariyerlerine baktığında ucuz özel hayatlarıyla magazini meşgul edip reyting toplamaya çalışan yeteneksizler ve cahiller ordusu olduğunu anlamak hiç de zor değil. Avanta için yapamayacakları hiçbir şey yok, hepsinden iğreniyorum ekranda ya da manşetlerde filan görünce direkt sövüyorum istemsiz olarak. Zaman sıkıntısı da bahane, zamanı doğru kullanmıyoruz bu bahaneyle avutuyoruz kendimizi. Madem öyle bu günden itibaren birbirimize söz veriyoruz ve okumaya başlıyoruz beybi :) Her ay en az bir kitap bitiriyoruz tmm mı. Bak bu ayın sonunda sorucam hangi kitabı okudun diye ona göre sakın beni atlatmaya çalışma :) Napim beybi, ne yurt dışında yaşıyorum ne de tuzum kuru ve düzen benim gibi bir boynu bükük kedi için fazla tehlikeli :P

     • Cenk…

      çok güzel özetlemişsin beybi, altına imzamı atarım değerlendirmelerinin.
      tamam, söz veririm ama kitabın sayfa sayısı serbest olsun :)) bu aralar boş vakit için uykularımdan feragat ediyom. 1 ay sonra falan daha kalın kitaplar okuyabilirim, özetlemek koşuluyla :)

     • Kedicik

      Yüz sayfadan az olmamak kaydı ile serbest olabilir beyefendü. Ne kadar çok sayfa o kadar takdir, tebrik ve de mucks :) Uyku deme bana beybi, nasıl zor uyanıyorum bilsen. İnsanın hayatındaki en güzel şey bence uyku, sence :) Tabi sıcak, yumuşak bi yatak ile uyumadan önce yapılmış sıcak bir banyonun olumlu etkisi kesinlikle yadsınamaz!

     • Cenk…

      tamam anlaştık…min 100 sayfa, max 350 sayfa olsun. ama şubat ayında başlamak şartıyla hanfendü. bak uykunun kıymetini nasıl da biliyon…bu fakir bu aralar 1 saat fazla uyuyabilmek için nelerle cebelleşiyor bir bilebilsen hanfendü :) ben yatağımın yumuşaklığını, sertliğini geçtim, bir an evvel ona kavuşabilmenin hayallerini kuruyorum bu günlerde. şubat’tan sonra normal insanlar gibi uyumaya başlarım tahminimce …

     • Kedicik

      Peki madem öyle diyorsun Şubat ayında başlamak şartı ile max. sayfa sayısı da 350 olsun o halde. Bu rakamı aşan olursa ekstra prim düşünülebilir :) Sen de benim uykuma taktın yani beybi, duyan da gece gündüz camış gibi uyuduğumu sanacak… Şu hayatta beni mutlu eden bi uykum var onu da çok görüyorsun… Niye hayalini kuruyorsun çok mu uzak bi ihtimal, evinde yatağın yok mu :) Sen böyle diyince üzülüyorum niye bu kadar yıpratıyorsun kendini beybi? İhtiyaç, borç-harç durumları mı yoksa zenginleştikçe fakirleşenlerden misin sen de ? :)

     • Cenk…

      ben 10 sayfa okuyup da 400 sayfa okudum dersem nerden bilicen? onu bi de bakıyım da ekstra primi ona göre düşünelim :)) uzak ihtimalden ziyade, keyfi tatil yapmanın ceremesini çekiyorum beybi. kuzenim de sabah geç gelip akşam erken gitmenin sefasını sürüyor haklı olarak…anlaşmamız öyleydi maalesef. yoksa parayı pulu çok sevmem bilirsin :) çok görmüyorum…uyu uyumasına da, fazla abartma istersen. zaten ömür dediğin şey çok kısa; sadece uykunun verdiği mutlulukla yetinme bence. o zombilik modundan da çık artık ve kendine iyi bak…
      https://youtu.be/ZRJXz0j4E0s

     • Kedicik

      Bilemem tabi ki nerden bilicem orası da senin dürüstlüğüne kalmış! Hah bi sen kalmıştın akıl vermeyen sen de ver hatta yorumcuların hepsi bana akıl versin ne olsa benim haricimde herkes çok iyi muhteşem, yaşadıkları hayat da o biçim filan. Bi ben kaldım böyle ezik sen de haklısın…

     • Cenk…

      çok methini duyduğum tess gerritsen’ı okuyacam hanfendü. ”mahsumiyetin için savaş” isimli romanı var elimde. 16 bölüm 368 sayfa. her bölümü 20-30 sayfa aralığında değişiyor; her gece bir bölüm okusam, iki haftada biter. senin de tavsiye edeceğin kitap varsa dikkate alırım tabi. sana akıl vermek kimin ne haddine canımın içi…sen gayet zeki, akıllı bi hatunsun; dolayısıyla akıl almaktan ziyade, bilgini-birikimini paylaşacak konumdasın bence. sanal alemde herkes kral-kraliçe olduğu için!! sen de kraliçe olmayıver; boşver, ezik ezik takıl kendi halinde :))

     • Kedicik

      Tmm, ben de önce bir karar vereyim akabinde yazarım kitabın adını, sayfa sayısını vs. Senin kitabı inceledim 362 sayfa diyo, kalan 6 sayfa nereden çıktı kitabın kapağını indexi filan da mı saydın? :) ”mahsumiyet” ne ayrıca, ”masumiyet” tir doğrusu cahil… Geç bakalım dalganı cannımın iççiiiii… Çok yerinde bir tasvir olmuş zira ”ezik ezik kendi halinde takılmak = Ben.” Takılıyom zaten merak etme, eziklik benim ruhuma işlemiş yaşam biçimim haline gelmiş, istesem de değişemem. Bu arada maşe’alla iki satırlık yazı için en az üç gün bekleyip öyle cevap veriyorsunuz beyefendü! Hemen cevap vermeyim de şımarmasın mantığındasınız sanırım… Hiç hoş değil ve oldukça saygısızca bunu da belirtmeden edemiycem ! :)

     • Kedicik

      Tmm, ben de önce bir karar vereyim akabinde yazarım kitabın adını, sayfa sayısını vs. Senin kitabı inceledim 362 sayfa diyo, kalan 6 sayfa nereden çıktı kitabın kapağını indexi filan da mı saydın? :) ”mahsumiyet” ne ayrıca, ”masumiyet” tir doğrusu cahil… Geç bakalım dalganı cannımın iççiiiii… Çok yerinde bir tasvir olmuş zira ”ezik ezik kendi halinde takılmak = Ben.” Takılıyom zaten merak etme, eziklik benim ruhuma işlemiş yaşam biçimim haline gelmiş, istesem de değişemem. Bu arada maşe’alla iki satırlık yazı için en az üç gün bekleyip öyle cevap veriyorsunuz beyefendü! Hemen cevap vermeyim de şımarmasın mantığındasınız sanırım… Hiç hoş değil ve oldukça saygısızca bunu da belirtmeden edemiycem ! :)

     • Cenk…

      ne biliyim ben aklimda 368 kalmis. zaten disci akrabam hediye etmisti. sagolsun sarjli dis fircasindan dis macunuma kadar hediye manyagi ediyo beni :) benim o kelimeye takintim var galiba; masum kelimesinde hep “h” harfi varmis saniyorum nedense. bizde oyledir; h harfini ya hic kullanmayiz, ya da gereksiz yerde kullaniriz :)) sen de hemen dov dimi turkce’yle :) ayrica, turkce’de ” aynen oyle” diye bisey yok hanfendu! “evet oyle” ifadesi vardir :)) teessuf ederim hanfendu… gec cevap vermis olmam, saygisizlik anlamina gelmesin, vakit fakirligi diyelim biz ona. bak gunler sonra kankalarimla demlenme firsatini bile yeni buluyorum. 4 gundur de bir kadeh sarap icmedim yaa. kuzenim de istirak ediyo hemi de. umarim kararinda birakir. kendisi dipsomani oldugundan, gunlerce icmez ama icince de siseyle vedalasmayi bilmez. akabinde ceremesini ben cekiyom :)

     • Kedicik

      Ayy beybi senin akrabaların da değişikmiş, hiç böyle akrabalarımız olmuyor niyeyse. Etraftaki yiyiciler hediye vermek şöyle dursun nereden ne koparabilirim, beklentisiyle hal hatır soruyorlar resmen! Ne demek ‘H’ harfini kullanmayız? İşte bunlar hep cahillikten… Kızmıyosun dimi takılıyorum diye? :) Türkçe’de olmayabilir ama dilimize yerleşmiş işte, gündelik hayatta çok kullanılıyor. Bana cevap yazmak ne kadar vaktinizi alıyo da vakit fakirliği diye ezikleniyorsunuz beyefendü sorarım?.. Vah benim cancağızım, 4 gün nasıl dayanabildin çok uzun zaman olmuş cidden neyse ki acısını fazlasıyla çıkartmışsındır :) Kuzenine bi sor bakiyim rol modeli kimmiş? :)

     • Cenk…

      kızar mıyım ben sana hiç…aksine hatamı düzelttiğin için işime bile gelir. hem o ”aynen” kelimesini senden fazla yazmışlığım da vardır ve seninle türkçe yarıştırmaya kalksam dayak yiyeceğimi bilirim bebiş :) senin mesajlarını daha önce de gördüm aslında ben. fakat, birine cvp da yazdım ama senin mesajın kilitlenince benimki de heba oldu haliyle. sana 10 saat de vakit ayırırım ama durumumu biliyosun az çok. perşembe- cts geceleri zaten müzik işi oluyor hem. evet bildin. rol modeli AYNEN benim :))

     • Kedicik

      Tişikkir idirim biyifindi :) aman tatlım takılıyoruz işte birbirimize maksat muhabbet olsun. Türkçeyi doğru kullanmayı geçtim, nefes aldığımız şu memlekette ne iğrenç tipler var. Daha bu sabah yanıma oturan kadın burnunu öyle bir sümkürdü ki o anki enerjimi söndürdü resmen pislik. İşin garibi tavrı öylesine rahat ki… Ya ben mi acayibim sence gitarcı, toplum içerisinde asla böyle hareketler yapamam… Es kasa yaptım utancımdan yerin dibine girerim nasıl insanlar anlamıyorum? Heba olmuşmuşmuş… burada mesajı tekrar yazan bıkkın bir adamın sitemini sezinledim :) Mesaj yayınlanmadı ama sen nasıl gördün, o zaman mailine düştü oradan okudun. Defalarca kopyalayıp yapıştırdım, diğer sitelere başka şeyler de yazdım cıkss olmadı hepsi spam oldu cinim tepeme geldi. Hayır bilmiyorum! Ayrıca on saat yetmez beyefendü, yirmi saatini bana ayır kalan dört saatlik uyku da sana yeter zaten :) Sizlere iyi eğlenceler, iyi demlenmeler, hayırlı işler canım ama alkolü fazla abartma yine de. mucksss.

     • Kedicik

      Kızar mısın sen bana hiç, sadece nankör kedi diye hakaret edersin!.. :) cevap yazmışmış da heba olmuşmuş… Burada tekrar cevap yazmaya üşenen, bezgin bıkkın bir adamın sitemini sezinledim sanki :) Bana on saat yetmez, yirmi saatini ayırmalısın. Kalan dört saat de uyuman için izin verdim. Sizlere iyi eğlenceler, iyi demlenmeler, hayırlı işler diyorum ama sen yine de bu alkol olayını fazla abartma canım.

     • Cenk…

      bana yeniden askerlik yaptıracan yani :)) ben en son askerde 4 saat uyudum; bir muhafızla sohbetin olursa sor bakalım uyku senin için ne ifade ediyor diye, bakalım ne cevap alacaksın. bu arada anıtkabiri’i dehşet özledim; aidiyet hissinden midir nedir, kalbimin yarısı orada atıyor sanki. baharda ağaçlar çiçeklendiğinde tandoğan yokuşundan aslanlı yola yürümeyi, mozolede olmayı, müzede dolaşmayı acayip özledim. bir başkentli olarak çok şanslısın :)

     • Kedicik

      Pek askerlik sayılmaz aslında beyefendücüm, dayak yok aşağılama yok bende korkma :) Bir de beni eleştirip duruyorsun çok uyuyorum diye. Söz konusu kendin olunca 4 saat uyku diyorsun ama! Çok uzak bir yerde değilsin gitarcı, istediğin zaman gelebilirsin.

     • Cenk…

      seninki keyfi uykuculuk, benimki mecburiyetten hanfendü. :) mayıs’ta bi ihtimal gelebilirim belki angara’ya, sırf 4-5 saat anıtkabir’de olurum herhalde :)

     • Kedicik

      Keyfi uykuculuk mu? Beni çileden çıkartma pis çorbacı :)bi diline doladın şu uyku meselesini ısıtıp ısıtıp getiriyorsun önüme. İnsanoğlunun yaşamak için uyumaya ihtiyacı var, ben de etten kemikten bir insan olduğum için uyuyorum yani keyfiyetten değil. Gece saat ikide yatıp sabah saat sekizde kalktım bu mu çok uyumak? Buraya da gelme sakın, gelirsen kovalarım seni :)

     • Cenk…

      bak işte kendini ele veriyon…gece ikide yatarsan, sabah sıcacık yatağından vedalaşman zor olur tabi. gerçi ben senin gecenin üçünde, dördünde uymadığını da bilirim de, neyse :))
      benim o kutsal mekanda dokunulmazşığım var bi kere…bütün muhafız bölüğünü üstüne salarım, görürsün o zaman gününü :)

     • Kedicik

      Zor olmaz mı canımcım hem de bir zor oluyor ki anlatılmaz. Öldürün beni ama yataktan kaldırmayın diyorum kendi kendime. Bi de papatya çayını dayıyorum ki gel de kalk kalkabilirsen. Kahve mahve hikaye, bana hiç tesir etmiyor kafein filan. Sabahın o saatinde yatağım gözümde nasıl devleşiyor biliyo musun? Yatağım benim mabedim abartısız :) Muhafız bölüğü az olur, ziyarete gelenleri, sokaktan geçenleri filan da sal minicik kedinin üstüne kalpsiz adam…

   • Kedicik

    Diğer iki mesaj yine pending oldu!

   • Kedicik

    Görüşürüz canım, mucsk.

    • Cenk…
     • Kedicik

     • Cenk…
     • Kedicik

      Size yine dejavu yaşatıcam beyefendü ama napim çok sevdiğim parçalardan…

     • Cenk…

      o zaman ben de sana dejavu yaşatırım :)

      https://youtu.be/OS_fm3TVnZo

     • Kedicik

      Teşekkür ederim maviş beyefendü, harika…

     • Kedicik

      https://eksisozluk.com/1-90-boyundaki-turk-erkegi–2079420?p=1
      Bu başlık size bir şeyler çağrıştırıyor mu beyefendü? :)
      ‘kızıl sakal’ nickli yazarın yorumu :)

     • mine saglam

      Tatlı kedim. İyisin sevindim .

     • Kedicik

      İyiyim vefakar tatli ablacim sagolasin, okuyorum mesajlarini hepsine cevap yazmasam da. Her sey sevgi dolu kalbine göre olur ins. Öpüyorum.

     • mine saglam

      Görüyorum tatlım .Hep diyorumya sadece burada ol ,istersen hiç yazma güzelim .Seninde her istediğin gönlüne göre olsun kedicim . İyiki varsınız seni Kocaman öpüyorum tatlım .

     • Kedicik

      Sizler de iyi ki varsınız Mine abla sağ olun, var olun. Keşke Lale ablam, Ufuk, Yudum ve diğer değerli insanlar da eskisi gibi bu sayfalarda olsalar. Çok özlüyorum onları, eski güzel sohbetlerimiz gülüşmelerimiz aklıma gelince içim cız ediyor. En azından iyi olduklarını bilebilsem…Gerçi ben de eskisi gibi değilim artık hiçbir zaman da olamam bunu biliyorum. Her şeye rağmen yaşıyoruz işte hayat… Öptüm.

     • Kedicik


     • Kedicik

      Hoş geldin Mine abla, ipad dışında her şey yolundadır umarım. öptüm.

     • mine saglam

      Canım kedim hoş buldum. tatlım benim ilk senin yazın geldi şimdi anladınmı seni bilmeden görmeden sevdiğimi sağol Can’ım benim . Her şey yolunda kötü bir şey yok yanlız buralar anormalın üstünde soğuklar var sanki buzuldayız daha soguk bekleniyormuş rüzgarla sıfırın altında 30 ve 40 ları gördük tabi rüzgarla daha yükselecekmiş gerçi biz alışmışız da bu sene fazla geldi işte böyle kedicim sen iyisindir umarım hep iyi ol emi tatlım seni seviyorum .

     • Kedicik

      Ben de seni seviyorum abla sağ ol… Birkaç gün göremeyince merak ettim, neyse ki sorun teknolojikmiş :) Burası da sizin ora kadar olmasa da son birkaç gündür çok soğuk. Yağış yok ama kuru bir ayaz insanı bıçak gibi kesiyor. Sen yine de sıkı giyin abla, dikkat et. Herhalde ben o kadar soğuk bir yerde yaşayamazdım, burada bile çok üşüyorum öyle bir yerde yaşasam sanırım bir günde donardım. Zaten bazı ülkelerde aşırı soğuklardan hayvanlar bile donmuş, haberi vardı dün :( Bu arada hangi sayfaya ne yazarsam spam oluyo. Hesabımı, mail adresimi filan yeniledim fakat sorun devam ediyor. Yazdıklarım yayınlanmadan önce spam oluyordu şu an görüyorum ki yayımlanan diğer bütün mesajlar da spam olmuş ve bu durum canımı çok sıkıyor şu an… Neyden kaynaklandığını anlamıyorum? Sanırım gizli eller beni uzaklaştırmaya çalışıyor :) Muhtemelen bu mesaj da yayımlanmayacak ya da yayımlandıktan sonra kaldırılacak, umarım okursun Mine abla, öptüm…

     • mine saglam

      Kedicim unuttum yazmayı . Bu aralar Sevda yok nerelerde bir şeymi var . Beğeniyi bile yapamaz oldum ,merak ettim haberin varmı aman bir şey olmasın sen bir seslen oldumu Can’ım benim .

     • Kedicik

      Maalesef bilgim yok mine abla…

     • mine saglam

      Can’ın sağ olsun .Egerki gidersem buluşacağımızı biliyorum ben senin yerinede sorarım nerelerdesin diye tatlım . Selamlar kendine iyi bak kedicim .

     • Cenk…

      çağrıştırmaz mı beybi :) kızıl sakal’ın iç sesiyle yaptığı betimleme de, bayılma hikayesi de müthiş olmuş:)) ekşi’nin en sevdiğim yanı da o; hiç mantık aranmayacak bir başlıktan, mizahın kalitesinin tavan yapacağı girdiler çıkyor. bir de güzel bi bkz ile taçlandırılınca, pastanın üzerine çilek gibi oluyor. ben ciddi başlıklardan ziyade; mantıksız görünen, sukela modda video ve girdileri takip ediyorum genelde. mesela bunun gibi… ”shinigamiryuk”
      https://eksisozluk.com/gece-kulubunde-viskiyle-elini-yikayan-kekolayzir–5538700?p=4

     • Kedicik

      Paylaştığım o linkteki entirilere bir göz attım da memleketteki eril bünyelerin hemen hemen hepsi sanırsın 1.90 boyunda…
      Ya bu Türk erkeği var ya, ıslak odunla döveceksin yeminle…
      Sanki bu boyda olmak bir marifetmiş gibi lanse edip Türk kızını aşağılamaları da cabası! Şahsi kanaatim bizim gibi vücut standartları belli bi millete bu boy oranı fazla, zaten toplum içinde acayip sırıtıyorlar bu tipler tamamen bir görüntü kirliliği ve hatta bana kalırsa derhal derdest edilip toplumdan uzaklaştırılmalı bunlar :)
      Kekolayzır :) Görüldüğü üzere ‘Kroyum ama para bende’ lafının hakkını fazlasıyla vermiş bu zatı muhterem. Gerçi kro tabiri çok hafif kalıyo bu durumda.

     • Cenk…

      hadi erkekleri anlarım da sana n’oluyor hanfendü :) sulak yerde büyümüşsek bizim kabahatimiz mi? senin görüntü kirliliği dediğin kişiler karaborsa bu memlekette hanfendü, lütfen daha fazla komil olmayalım :)) bak ”stratejistsiniz” ne güzel analiz etmiş :)
      https://eksisozluk.com/anitkabirde-askerlik-yapmak–1072459?p=2

     • Kedicik

      Ne demek bana ne oluyo, asıl olan bana oluyor sayın izbandut beyefendü! Etrafta bu boyda insanlar görmek istemiyorum ben, benim görüş alanımdan çekilsinler mümkünse. Herkes topuklu ayakkabı giyemiyor ya da giymek zorunda değil. Bu kişiler insanı topuklu ayakkabı giymeye zorluyor alenen! Protesto ediyorum bu durumu! Ayrıca memleketin dörtte üçüne bozkır iklimi hakimken sizin sulak yerde büyümek ne haddinizeymiş sorarım? Pehhh karaborsaymış he he karaborsa, böyle mi avutuyosun kendini maviş beyefendücüm :) Tekrar ediyorum bu boy oranı bizim gibi hobbit bi millete oldukça fazla, max. 1.85 dost acı söyler üzgünüm… O neymiş öyle kazulet gibi kemikli beden, kocaman eller, ayaklar, burunlar ayyyy çok itici :)
      Gerçekten güzel analiz etmiş şimdi hakkını yemeyelim, o bahsi geçen mankenimsiler de kendilerine dönüp dönüp baktırıyorlar şimdi, öpülesi :)

     • Cenk…

      sen de paraya kıy, boyunu uzat ve o kompleksten kurtul hanfendü :) tıp 10 cm falan uzatabiliyormuş bildiğim kadarıyla. diyelim ki 160 cm’sin; 10 cm de tıptan geldi, zaten 10 cm’lik topuklu ayakkabı da cepte olduğuna göre, oldun mu 180 cm’lik bi taş hatun… dolayısıyla bu sefer de sen 180’lik yağuşukluları beğenmiycen, ille de 190-95 olsun diycen haliyle, ondan sonra başka şeylere bik bik ötersin tabi. :) yooo ben boyumdan gayet memnunum…kazulet demişler, azman demişler, ne derlerse desinler. gayilem bile olmaz. yaşlanınca 2 cm çekersem, 188 olurum mis gibi olur biter :)) bizimkiler de bazen baraj kapağını açıp fazla suları yolluyor buraya işte daha ne istiyorsun :)))

     • Kedicik

      Asıl öten sensin bik bik :) O dediğin boy uzatma ameliyatını yaptırmak ve hatta yaptırmayı düşünmek için aklımı kaybetmiş olmam lazım… Boyumun bi bayan olarak dünya standartlarında gayet normal olduğunu düşünüyorum gitarcı sen ne dersen de :) Benim omzuma gelen kadınlar, benle aynı boyda olan erkeklerin sayısı azımsanamayacak kadar az görüyorum etrafta. Normalde kompleksim yok aslında ama ne zamanki toplumun genel yapısına aykırı senin gibi tipler karşıma çıkıyor o zaman birazcık sinir oluyorum işte :) Ben zaten topuklu ayakkabılarla 1.80 boyundaki bir erkeğin (çok iri olmamak şartıyla) yanında gayet uyumlu duruyorum beyefendü. 1.80 boyundaki bi kadın ve taş olma durumu… Gitarcı cidden bu boydaki bi kadın sana çekici geliyo mu?.. Kıskandığımı filan düşünme sakın ama kesinlikle bu boyda olmak istemezdim net. Sokakta denk geliyorum bazen, diğerleri ne düşünüyor bilmiyorum ama gerçekten çok itici geliyo bana. 1.55 – 1.65 arası candır kanımca, kilosu da orantılıysa kucağa da rahat alınır :))

     • Cenk…

      kemik torbası veya yarmagül bi hatun olmadıktan sonra 1.80 çekici olmaz mı hanfendü ya? sen ciddi misin bu soruda, bence sen şaka yapıyorsun beybi ? bir bayan voleybol takımı çıtırlarını göz önüne getir…hangi erkeğe çekici gelmez dimi? tövbe de, çarpılır taş olursun valla :P

     • Kedicik

      Evet, gayet ciddiyim şaka filan yapmıyorum. O boydaki bi kadının çekici geldiği erkeklere de şaşıyorum ve uyuz oluyorum. Şu an sana da uyuz oldum… Getirdim gözümün önüne, ne bel inceliği var ne göğüs var ne de kalça. Estetikten yoksun kavak dalı gibi dümdüzler… Çarpılırsam taş filan olmam merak etme, benden olsa olsa biçimsiz bi kaya olur.

     • Cenk…

      demek öyle diyorsun hanfendü :)) bak bu hanım kızlarımız 1.80 + falandır herhalde. bir de bunları göz önüne getir bakalım; estetikten yoksun mu, kavak dalı gibi dümdüzler mi?
      hepsiciği de erik gibi maşe’allaaa ! yirim :))
      https://youtu.be/kCT0Z23rcsc

     • Kedicik

      Aynen öyle diyorum ve arttırıyorum… Şort niyetine giydikleri o tanga mıdır slip midir ne idüğü belirsiz iki karışlık çamaşırı bi erkek olarak sen de giysen senin kalçan da en az bunlarınki kadar belirginleşir gitarcı hatta bi çoğunu sollarsın… İstersen bi dene :) O kadar spora rağmen durum buysa başka söze lüzum yok. Bunca iç çekmene de üzülüyorum ayrıca, az paraya kıy da bunlardan bir harem kur kendine bari gözün açık gidecek yoksa!

     • Kedicik

      Aynen öyle diyorum ve arttırıyorum… Şort niyetine giydikleri o tanga mıdır slip midir ne idüğü belirsiz iki karışlık çamaşırı bi erkek olarak sen de giysen senin kalçan da en az bunlarınki kadar belirginleşir gitarcı hatta bi çoğunu sollarsın… İstersen bi dene :) O kadar spora rağmen durum buysa başka söze lüzum yok. Bunca iç çekmene de üzülüyorum ayrıca, az paraya kıy da 1.80 ve + boy hatunlardan bir harem kur kendine bari gözün açık gidecek yoksa!

     • Cenk…

      Ben giymem oyle antin kuntin seyler hanfenducum :) zaten dar kot bile giydigimde hatunlarin ic cekerek attiklari bakislardan yilmisim :)) hic cekemem artik:) harem kurmaya gerek yok bebis; bir donem gs voleybol akademisine dadanmistim, tahmin ettigim gibi olmadi maalesef. malum 40’a merdiven dayadim, onlar 20’li yasta olunca ekmek cikmiyo artik :))

     • Kedicik

      Bence de giymemelisin öyle şeyler :) Sen dar kot mu giyiyorsun beyefendü? :) Ben dar kot giyen erkeklere denk geldiğimde aklıma tek bir şey geliyor çünkü normal bir erkeğin giyim tarzı bu değil diye düşünüyorum, yanlış mıyım? :) Waauvvvv demek iç çekerek bakıyorlar vay be… Çok güldüm buna delisin sen… lakin nerene bakarak iç çekiyorlar onu anlamadım merakımı bağışla :))
      Ekmek çıksa bile sağlıklı bir ilişki olmaz heralde gitarcı, sen ne düşünürsün bilmem de ben laylaylom yapacak yaşı geçtim yalnız bir şeyden eminim benim sonum Manastır :)

     • Cenk…

      o aklına gelen şey tarzında giyinir miyim delüüü :)) fiziğime yakışacak tarzdan bahsediyom ben. o ılık tarzı giyinen erkeklere ben de kılım ayrıca…hele o dize kadar hırka, kadınsı görünümlü kuplu gömlek falan nasıl giyer bi erkek anlamış değilim. o soruna cevap veremiycem hanfendü…söylesem yine yükseldi, yazıyo da yazıyo gibisinden düşüneceksin, o yüzden o bahsi kapatayım daha iyi :))
      bence de öyle…arada 5-10 yaş falan olsa hadi neyse de, 15+ olunca sıkıntı yaratır kesinlikle.
      o kadar emin olma derim manastır konusunda…zaman neyi gösterir hiç belli olmaz. bir bakarsın karnında kelebekler uçurtacak bi yağuşuklu aklını başından alır, ezberini falan bozar, belli olmaz o işler :)

     • Kedicik

      Ne biliyim ben belki özel hayatında giyiniyorsundur tercih meselesi sonuçta, bilemem ki :) Tarifini yaptığın o erkeklere ben de kıl oluyorum gitarcı. Son zamanlarda bir moda türedi, bilekleri açıkta bırakan dar paça kısa pantolonlar ve çorapsız giyilen ayakkabılar! Eminim sen de şahit olmuşsundur buna. İşte bu tarz soytarı gibi giyinen erkekler feci şekilde itici bir hava veriyo. Buz gibi havalarda halen böyle giyinen, bileklerini açıkta bırakan gerizekalı kızları görüyorum ara ara, ağızlarına bi tane çakasım geliyo inan :) Millet yanıyo da benim gibilerde bir tuhaflık var herhalde?.. Niçin kapatacakmışız, niçin cvp veremeyecekmişsiniz beyefendü yoksa utandınız mı? Böyle umumi platformlarda fiziki özelliklerinizi teşhir etmekten utanmıyorsunuz ama katil mi edeceksin adamı? :) Sen cevap vermek istemesen de ben anladım sanırım… :) Esasını istersen doğru diyorsun, böyle alıcı gözle tanımadığım bi erkeğe bakmadım ama -sevgilim filan olsa belki bakılabilir :))-bakanlara tanık oldum garip. Kararımı verdim ben, bundan sonraki hayatımı bir keşiş olarak devam ettireceğim… Zamanın gösterdiği benim için en hayırlı olan yol bu :)

     • Kedicik

      Bilmem, belki de giyiniyorsundur tercih meselesi sonuçta… bilemem ki :) Bir de bi moda türedi beybi son zamanlarda, eminim sen de denk geliyorsundur günlük hayatta. Dar paça bileği açıkta bırakan kısa pantolanlar ve altına giyilen çorapsız ayakkabılar! İşte bu kılıkta ortalarda dolanan erkekler de çok itici geliyor bana. Bir de bu tipin hanım versiyonları var ki hemen hemen her gün görüyorum. Halen şu soğuk havalarda açık bilekle geziyorlar, üşüyen biri olarak anlamakta zorlanıyorum bu aklıevvelleri! Belki de anormal olan benimdir :) Niçin cevap veremeyecekmişsiniz o soruma beyefendü, utandınız mı yoksa?.. Kendinizi herkese açık bu platformda teşhir ederken utanmıyorsunuz ama!?. :) Artık ne kadar dar pantolan giyiyorsan öyle dikkat çekiyorsun demek ki, edep yani! Sen söylemek istemesen de sanırım ben anladım pis :) Evet öyle kadınlar da var pek itiraf etmek istemeseler de, tanık olmuşumdur lakin tanımadığım bi erkeğe o şekilde bakmak biraz garip sanki. Sevgilim filan olsa belki bakılabilir filan :)) O ihtimal bana inanılmaz derecede uzak geliyor gitarcı. Unumu eleyip eleğimi asmışım sanki, işim bitmiş gibi hissediyorum kendimi.

     • Cenk…

      bileği açıkta n. b. giyen çıtırlara yakıştırıyom ben aslında o tarzı. 40 yaş üstü hatunlara da hiç yakışmıyo ne yalan söyliim. o soruna cevap verince başıma gelecekleri biliyom da ondan:) ego mevzularından bik bik ötücen tabii :)) onu geçeceksin canımın içi, ben öyle diyenleri çok gördüm; bi arkadaşım rusya’ya çalışmaya gitti, yok ben ekmeğime bakıcam, karı-kızla işim olmaz falan deyip duruyordu, şimdi sarı sarı çocukları var peynir gibi bi hatundan :)

     • Kedicik

      Benim yadırgadığım o değil beybi, yaz aylarında ben de o şekilde giyiniyordum. Kışın o ayazlarda halen böyle giyinenler var, lafım onlara benim. Maaşallah beyefendü, sizin de on parmağınızda on marifet, her yeriniz tastamam filan ee insan bi kuşkulanıyo yani :) Ben de çok gördüm öyle diyenleri ve sonunda çoluk çocuğa karıştıklarını ama kendimi biliyorum başkası değilim… Biz de mi Rusya’ya filan gitsek acaba gitarcı, bi sarışın da biz bulup geliriz belki ne dersin :)

     • Cenk…

      bence de kışın biraz mallık olur…zaten angara’nın soğuğu anlatılmaz, yaşanır türden; modaya ayak uydurmak uğruna ayak bileklerini ayaza bırakmak, ileride yaşanacak hastalıkların ve mallığın tescili kesinlikle.
      yoo benim her tarafım tastamam diye bi iddiam yok; hatta, burnumdan hiç memnun değilim, birgün enseyi karartıp paraya kıyıcam ve yaptıracam :)) senin ne işin var rusya’da :))) orada zaten erkek karaborsa, erkek olsan anlarım da, kadınlar orada inşaatta bile çalışıyor, erkeklerin yapacağı işleri yapıyor, bildiğin sürünüyorlar yani.
      kadınlar burada değerli…hem demografiye göre daha azlar, hem kör-topal olanının bile alıcısı var :) aktüel haberlerde görmüyon mu… leş oğlu leşler eşek, köpek demeyip dağa taşa kerkiniyorlar. acınacak hale geldi memleket gerçekten. boşuna demiyorlar; mollalar iran’a, abazanlar ukrayna’ya gitse daha yaşanası olur diye :)

     • Kedicik

      Özellikle soğuğu ayaktan alan bir kadın için özel günler çileye dönüşebiliyor gitarcı. Bu bahsi geçen hanım ablaların adet sancılarıyla pek alakaları yok galiba, bilemedim :) Seni gidi gargamel burunlu seni şimdi yaktım çıranı :) Bu arada ben de burnumu sevmiyorum ama yaptırmaya da cesaret edemiyorum. Parasından değil eskisinden kötü olur ya da çok yapmacık durur diye korkuyorum. Bu fikrimi burnunu yaptıran birkaç arkadaşıma danıştım saçmalama neyini yaptıracaksın dediler ama ben sevmiyorum işte bence hiç güzel değil. Daha neler neler yaptırmak istiyorum da işte sadece düşüncede kalıyor şu an. Zaten benim sağ tarafım sol tarafımla kıyaslanınca biraz yamuk gibi beybi bi farklılık var. Sağ bacağım, sağ kalçam, sağ elim ve hatta burnumun sağ kanadı. Bunu yedi aylık ve bir kilo doğmuş olmama yoruyorum, malzemeden çalmışlar anlayacağın. Ammavelakin anlamak için çok dikkatli bakmak gerekiyor ben de çok dikkatli baktığım için farkındayım. Yine birkaç arkadaşa bundan bahsetmiştim, yine saçmalama demişlerdi ama bir gün kabinde kıyafet denerken yine bir arkadaşıma dikkatlice incelettirdim o zaman o da fark etti. Özel bir kliniğe lazere gidiyorum estetik bölümü de var, lazer yapan ablaya yine bu vücudumdaki memnuniyetsizliklerimden bahsetmiştim o da hiç gerek yok ben neler görüyorum dedi :) Sonra sokağa çıkınca engelli insanlarla karşılaşıyorum o an kendime sadece küfür ediyorum…Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte görsellik ne kadar ön plana çıktı değil mi, bu estetik operasyonlar patlama yapmış durumda gitarcı. Özellikle de evlenmeden önce yaptırıyomuş millet. Biliyorum inşaatta çalışıp sıva filan yaptıklarını, gerçekten sürünüyorlar yazık. Bence yanılıyorsunuz beyefendü, esmer ve çıtı pıtı bir hanım olarak Rusya gibi bir memlekette sükse yapabilir, kitleleri peşimden koşturabilirim :)) Hem yağuşuklu slav kardişlerimiz at gibi sarışın hatunlardan sıkılmışlardır bi de esmer minyonu tecrübe etsinler :) Evet demografiye göre azız lakin kadınlar burada değerli sözüne sadece gülüyorum…

     • Cenk…

      dişil bünyelerin sırf modaya ayak uydurayım diye kışın ayazında ayak bileği dekoltesi yapması mallıktır bebiş. başka izahı yok bence. bir dönem de düşük bel modaydı biliyorsun; o zaman da hatunlar ayazda çatallı matallı, göbekler fora falan takılyorlardı, düşün yani bunların regl dönemleri işkenceyle geçmiştir kesinlikle, hele de uzun sürüyorsa vay hallerine :)) dolayısıyla sırf dallamalara seksi görünecem diye kezoşluk yapmanın ne alemi var dimi? ayrıca, eril bünyeler kadınların sadece fiziki görünümünden etkilenmemeli aslında. ben bile yeri geliyo fiziğine bakmaksızın hatunların zeki olanından, güzel konuşanından veya dürüstlüğünden etkilenebiliyom.
      bakma burada çıtayı yüksek tutup, irina shayk gibi taş hatunları falan baz aldığıma, bi hatun istediği kadar taş olsun, şiveli konuşuyorsa, ağır kezoşsa falan hiç işim olmaz yani açıkçası.
      ben plastik cerraha gideceğim konusunda da ciddi değildim ayrıca…en iyi güzellik, doğal güzelliktir bence. hem öyle bir burun uğruna cerrahlara avuç dolusu para kaptırır mıyım sence ?:)) beğenmeyen küçük kızını vermesin nabıyım:) tabi bakım sözkonusu olunca paranın gözünün yaşına bile bakmam o başka tabi. mesela daha dün hiç tanımadığım bi hatun durduk yere parfümünün markasını sordu; önce bana yazıyo mu diye düşündüm, meğer markasını öğrenip dallamasına alacakmış. flörtöz modda değildi, olsa kesin anlardım çünkü damdan düşmüşüm o konularda :)) gelelim senin prematüre doğmuş olmanı ebeveynlerinin malzemeden çalmasına atıfta bulunmana; o durumdan sen suçlusun bi kere bebiş, acele etmeseydin bi an evvel dünyaya kapağı atayım diye, şimdi böyle bik bik ötmezdin :)
      rusya’da sadece sarışın hatunlar yok ayrıca…kafkas minyonu mu ararsın, kara kara afgan mı ararsın, çeçen mi ararsın, her türden hatun var. o yüzden yağuşuklu slav dallamalardan hiç medet umma, onlar akşam olunca votkayı çekip, kıçlarını yayıp sızmaktan başka bi boka yaramazlar :)) orada kalmışlığım var bi süre, onlardan cacık olmaz bence. sen yine de turkodan vazgeçme derim ben :)

     • Kedicik

      Amaan başlarım modasına, herkes birbirine öykünüyor. Hep aynı tipler, aynı kılıklar, aynı yapmacık konuşma tarzı… ‘’Çatallı matallı, göbekler fora…’’ senin şu betimlemelerin delü yine güldürdün beni :) O düşük bel pantolonlar çok rahatsız ayrıca gitarcı, insanın olmayan göbeğini çıkartıyo yüksek bel daha rahat ve toparlayıcı ayrıca istenmeyen kazalara da mani oluyor. Ha bazılarına çok yakışıyo o ayrı ama fiziği müsait olmayanlar giymesinler mümkünse! Abazanların cirit attığı sokaklarda ben zaten giymeye cesaret edemiyorum, o iğrenç sapık bakışlara tahammül edemiyorum… Bünyeden bünyeye farklılık arz ediyor o işkence konusu beyefendü, bazıları oldukça rahat savuşturuyor o günleri. Sen mi hatunların fiziğine bakmıyorsun? Güldürme beni…:) Zaten bi şaşırdım ne oluya lan dedim paraya kıyıp yaptırıcam diyince, şaşkınlığım boşuna değilmiş. Sen böyle göklerde uçarsan kimse sana kız mız vermez zaten, o parfüm markası soran hatunun niyeti varsa bile senin çıtanın yüksekliğini sezdiyse topuklamıştır napsın garip :) Hangi parfümü kullanıyorsun bu arada? Benim de sorasım geliyor denk gelince, çünkü bazı erkekler cidden çok hoş kokuyo. Pek senin tahmin ettiğin gibi değil canım o iş, istenmeyen gebelikmiş ve ilaçla filan düşürmek için uğraşmışlar. Ben de dış baskılara daha fazla dayanamayaraktan kendimi bu leş dünyada bulmuşum ne acı…işte tam benlikmiş, ben de onunla birlikte k.çımı yayıp sızardım ne güzel hayat zaten meyilliyim gündüzleri de inşaatta amelelik yapardım :) Turkoyu bulduk da ecnebisi kaldı zaten :)

     • Cenk…

      yüksek bel + narin ayak bileği dekoltesi + n. balance papuç = benim göz zevkime hitap eden hatun kombini şu an için. tabii ki dediğin gibi fiziğine uygun olmayanlar kesinlikle giymesin. hele de basenleri s.o.s. veren, deve toynağı gibi ayak bileği olanlar hiç giymesin derim :)) toynak demişken; keşke bir zamanlar erkeklerin yüreğini hoplatan camel toe tarzı taytlar yeniden moda olsa, merak ediyom acaba türbanlı bacılarımız da tercih eder mi diye :))
      kışın rochas man’i tercih ediyom hanfendücüm…parfümcülerde numunesini koklarsan ne demek istediğimi daha iyi anlarsın. nasıl orkide beğenmeyen kadın yoktur diyorlarsa, o kokuyu beğenmeyecek hatun da yoktur herhalde :) yaz sıcaklarında okyonus türü kullanıyorum belli bir marka gözetmeksizin…

     • Kedicik

      Elini sallasan bu tarifini yaptığın hatuna çarparsın zaten, ergenler başta olmak üzere hemen hemen herkes bu şekilde giyiniyor burada, sizin orada da muhtemelen farklı değildir. Deve toynağı gibi ayak bileği bana hiç yabancı gelmedi niyeyse bu sıfat benim gibiler için söylenmiş olabilir :) Tayt giymek halen trend zaten şimdi o taytların renkli olanları, desenlileri satılıyor piyasada kapış kapış gidiyor hemi de. Ayrıca türbanlı bacıların tamamına yakını benden pek farklı giyinmiyor. Benim giydiğim daracık pantolonu giyiyor, benden daha çok makyaj yapıyor. Giydiği daracık pantolonun üstüne yalandan bi tunik gibi bir şeyler geçiriyor fark o sadece. Yani görüntüsüne yapmacık bir muhafazakar hava katmayı da ihmal etmiyor! İsim olarak bilmiyorum ama koklamışımdır heralde :) Fiyatına baktım oldukça pahalı, bir erkeğe katiyen o kadar para verip de almayacağım bir parfüm :))

     • Cenk…

      aynen burada da aynı kombinler geçen yıldan beri devam ediyor. hatta dün akşam çıtırımsı bi hatunda gördüm, sen geldin aklıma; buz gibi havada ayak bilekleri morarmış vaziyette modaya uyuyor :)) evet, türbanlı bacılar bazen türbansız hatunlardan daha bile seksi giyiniyo. üstü şişhane, altı tophane misali neyin kafasını yaşıyorlarsa artık :) demek ki onlara mantığına göre erkekler sadece saçtan tahrik oluyo, gerisi fasa fiso heralde :)) sözcü’de selma. k. nikli arkadaş o türbanlıların tangalı, çatallı-matallı resimlerini paylaşıyordu bir zamanlar :)) eee bvlgari ürünleri birazcık acıtır ama o kadarcık olsun yani. sen pintilik yap o zaman…sevdiceğine bim’den hacı misi al :) veya git hacıbayram camii’nin önündeki amcalardan hacı esansı al :)))

     • Kedicik

      Ben de daha sabah gördüm bi çırpı bacaklıyı :) Kafayı yemiş o gerizekalılar bence gitarcı, başka şekilde yorumlayamıyorum. Yine sizin orda hava iklimin ve denizin etkisiyle filan ılık seyrediyo, bazen burada bir ayaz çıkıyo anlatılmaz… İşte böyle havalarda bunu defalarca tecrübe etmiş bir insan olarak diyorum ki, içlik giymediysen vay haline bacakların yanar :) Sevgili bacılarımız yeni bir çığır açtılar, onlar modern türbanlı beybi öyle deme. Bim’den filan da almam, ne alacakmışım o bana alsın keriz miyim oğlum :)) illaki pahalı kokular sürünecek diye de bir kaide yok sayın çorbacı, hiç öyle takıntılarım da olmaz. Benim takıntılarımın ana kaynağı hijyen konusu. Her gün banyosunu yapıp dişlerini fırçalasın, tüylerinden arınsın, temiz kıyafetler giysin yeter. Ohh miss daha ne olsun, öpülesi mucks :)

     • Cenk…

      formunda olunca güzel espriler kasıyosun beybi. akşam akşam gülümsettin yani :))
      ba ba ba ba epilasyon da olmazsa olmazım diyosun yani? sen harbiden muma çevirirsin sevdiceğini, hiç şüphem yok :)

     • Kedicik

      Ben güldüreceğimi ummuştum, sadece gülümsetmiş miyim? :) Epilasyonda diretmiyorum beybi, ‘Gillette Mach3 Turbo’ da iyi iş görüyor tavsiye ederim :)Sana abes geliyo ama lazere gittiğim yerden biliyorum, bu epilasyon işini ciddiye alan erkekler de var. Çeviricem tabi ya ne olacağıdı? Muma çevirmekler ne alakası var canım, normal bir insanın yapacağı sıradan işler. Sen şikayet etmemiş miydin bana bir keresinde, leş çıtırlardan?.. Aynı şey işte.

     • Cenk…

      modun iyiyse sen kahkaha da attırırsın beybi, az-çok bilirim kimden espri çıkabileceğini. tabi zombilik modundan fabrika ayarlarına dönünce olur o espriler :) etmişdim evet…yerden göğe kadar da haklısın, kişisel temizliğine önem vermeyen kadın/erkek evlerden ırak olsun.

     • Kedicik

      Yok o konuda sen benden çok daha iyisin, üslubuna özellikle o ironili yorumlarına hasta olduğumu daha önce bi beş on kez daha söylemiştim sanırım :) Son günler hep zombili geçiyor maalesef… Hayatımda bazı şeyler değişmediği sürece bu moddan çıkamayacağım biliyorum. Ne zamanki bir şeyler değişecek ancak o zaman rahat bir nefes alacağım ve yeni bir hayata başlayacağım…

     • Kedicik

      Kitap ne durumda bu arada, başladın mı? Şubat ayına girmiş bulunuyoruz bugün itibariyle :) Ben şu an ”Defterimde Kuş Sesleri”ni okuyorum beybi bi kaç güne biter onun için bunu saymayalım ve bu kitabı alalı bir yılı geçmiştir ama daha yeni okuyacağım! Gördüğün üzere maaşallahım var… fakat artık bu iradesizliğe ve uyuşukluğa bi son veriyorum! ”Gülünün Solduğu Akşam”ın devamı niteliğinde bu kitap. (Okumadıysan mutlaka oku onu da…”İnsan ne zaman ölür, elbet gülünün solduğu akşam… ) Bu tür kitapları okurken çok üzülüyorum, hüzne ve acıya boğuluyorum beybi ama 68 kuşağını anlatan tüm kitapları okumaya çalışacağım… ve bu olağanüstü şarkı beni mahvediyor…https://www.youtube.com/watch?v=vn22hxepu3Q
      ”Nerde kendini bilmez çocuklar, bir sabah öylece çekip gittiler…”
      Özetlemek gerekirse bu ay okumayı planladığım kitap budur: https://www.nadirkitap.com/che-guevara-olum-nereden-nasil-gelirse-gelsin-jean-cormier-kitap7379951.html 430 syfa.

     • Cenk…

      kitabın birkaç sayfasını okumuştum zaten de, bugün gece okuyamam ama yarından tezi yok hergün 1 bölüm okuyacam. söz. senin tavsiye ettiklerini de not ediyorum bi köşeye, o konuda güvenim tam sana. ayrıca, graham fuller’in ‘yeni türkiye cumhuriyeti’ni de okumak bir türlü kısmet olmadı, ülkenin geldiği malum duruma çok iyi ışık tutuyormuş. ayrıca, ekşi yazarları da ısrarla tavsiye ediyorlar.

     • Kedicik

      Tamam, bak söz verdik birbirimize kaytarmak yok ona göre :) Ayda en az bir kitap okuyoruz ve elimizdeki kitapları bitiriyoruz. Elimizdeki kitaplar bitmeden de kitap almıyoruz. Kitabın adını duydum canım ama okumadım, ekşi’deki tavsiyelerle ilgili fikrim yok yalnız kitap sipariş ettiğim bir site var, orada kitaba yapılan yorumlara bir göz attım okunmaya değer. Esasında bu ve benzeri kitapları pek okumak istemiyorum çünkü iyice içim daralıyo… ki zaten gelinen noktaya hakimiz, bir de memleketin nerden nereye geldiğini nasıl bir batağa sürüklendiğini anlamak için gündeme bakmak ve birkaç aklıselim köşe yazarı okumak bile yetiyor zaten!

     • Cenk…

      sözüm söz, kaytarmadan ayda bir kitap mottom olacak bundan sonra:) yeter yani, yıllarca leman, penguen neyin okumaktan üslubum değişti, azıcık da entelektüel olayım bari :) tamamdır bebiş…bundan sonra her gece fularımı takıp tuğla gibi kitaplara gömücem koca kafamı :)) ayrıca, emekli subay talat turhan’ın kitaplarını da okumanı tavsiye ederim sana. ben 2 tanesini okudum; sağlam kaynakçalardan teyitli, çok faydalı bir kitap. abd emperyalizmini en iyi o anlatıyor bence.

     • Kedicik

      Tamam beyefendücüm, sözünüze sadık kalacağınızdan şüphem yok. Kamuoyunun huzurunda ben de size söz veriyorum, sözünden dönen namert olsun :) Çok uzun zamandır ben de almıyorum, okumuyorum o güzel dergileri beybi. Gerçi okuyacak dergi mi kaldı?.. Gırgırın akıbetini biliyorsun, Penguen de öyle gitti, kalanlar da baskı altında dolayısıyla eskisi kadar verimli değiller. Hmm demek senin sadece burnun değil kafan da kocaman beyefendü :) Dökül dökül iyi oluyor böyle ‘bay ego’, farkında olmadan elime müthiş kozlar veriyorsun :) Not ettim canım, stoklanmış kitapları bitirdiğimde mutlaka alıcam.

     • Cenk…

      dün gece neredeyse dörtte birini okuyacaktım kitabın. kitabı çeviren sanki bizim kültürümüze göre kendinden bişeyler mi katmış diye düşündürdü beni. hikayenin öyle sürükleyici yerleri var ki, göz kapaklarım düşene kadar bırakasım gelmedi yani. en son cotton orhan’ın ‘benim adım kırmızı’ romanını öyle keyifle okumuştum bundan önce. anlayacağın sevdim yani.
      dökülsem n’olcak ki :)) benim gibi sayzlı birinde portakal kadar kafa olacak değil ya? not ede dur sen, hiç farketmez bebiş :)

     • Kedicik

      Yürrüü beeeee kim tutar seni :) eferin işte böyle, isteyince oluyor dimi. İnsan kendini zorlamazsa hiçbir şey yapamıyor, bir türlü eyleme geçemiyor gitarcı. Aksi halde iyice miskinleşiyor. (Bknz. Bendeniz mıymıntı) Koca kafalıları da koca burunluları da hiç sevmem beyefendü, ellerin ayakların da kocamandır şimdi senin insan azmanı, ayyy aman benden ırak olsun gözüm görmesin :))

     • Cenk…

      iyi en azından bi aferini kaptık hanfendücüm. sen de okumamazlık yapma sakın ha, kısa özet alacam, ona göre :)alışmışsın angara minyonu güdükleri görmeye, yok koca kafaymış, yok koca burunmuş diye kulp takarsın tabi :))

     • Kedicik

      Merak etme şekerim okuyacağım, özetini de çıkaracağım. İstersen ana fikriyle bir de kompozisyon döktüreyim :) Angaralıların güdük ve minyon olduğunu nereden çıkardınız beyefendü, beni baz alarak genelleme yapmayın. Burada da en az sizin kadar babayiğit yağuşuklu mevcuttur :) Bu arada mesajlarımdan bir tanesine cevap yazılmamış, özensiz bir like ile geçiştirilmiş fark etmedim sanma!

     • Cenk…

      yok o kadar detaya gerek yok…çok beğendiğin yerlerden bahsetsen yeter. sonuçta okuyan sen olduğundan keyfi alacak da sensin. bana ne faydası var sanki:) tmm, kontrol eder cvp yazrm. kızma hemen:)

     • Kedicik

      Bana ne faydası var olur mu gitarcı aşk olsun sana. Bu kararı alırken amacımız neydi bizim söyle bakim? Birbirimize gaz vererek okumaya teşvik etmek değil miydi? İşte faydası tam olarak bu. Okuma yapmak istemediğimiz anlarda birbirimize vereceğimiz hesabı düşünüceğiz ve zoraki de olsa okuyacağız :)

     • Cenk…

      ben senin okuduklarını kastetmiştim de neye :) doğru söze ne denir…hedef koymak güzel şey, kitap da okunasıysa tembellik etmeye de hiç lüzum yok zaten.

 • Kedicik


 • Kedicik


 • Kedicik  Nasılsın kızım anlat bana hikayeni kimler üzdü gözlerini
  Nasılsın kızım söyle bana kendini neler kırdı kalbini
  O taze saçlarda kimlerin eli yaşlanmış dumanlı nefesleri
  Hoyratça itişleri, görgüsüz asaletsiz üzüşleri
  Sen neler neler çektin ben biliyorum
  Dokunsam ağlarsın hissediyorum
  Hüzün zamanı geçti onlar eskidendi bitti hepsi geçti
  Kirli beyaz kedi yıkan gözyaşımla
  Kurtul anılardan, sarıl yarınlara…