Clog report: Student hasn’t left Moffitt in days

moffitt_liannefrick_file
Lianne Frick/File

Each year during Dead Week, stakes are high, breakdowns are frequent and tears are many. Unconventional and even borderline unhealthy student behavior is merely expected. Late Thursday evening, however, authorities were thrown for a loop. The Daily Clog received report that an unidentified UC Berkeley student has set up camp for the third day in a row in Moffitt Library.

Nocturnal behavior across UC Berkeley’s 24-hour libraries isn’t an unusual sight. But bystanders became concerned when the student removed a portable griddle from their backpack and began flipping pancakes the morning after their first overnight stay.

“I’m not one to care about what other people are doing. We all get desperate at times,” a student explained. “But on the fifth floor, really? That’s where I draw the line.”

“The worst part is they weren’t even willing to share,” claimed another.

When asked to relocate, the student grew violent. They reached into the front pocket of their backpack, took a pair of tongs in each hand and began to snap them in the faces of their disputers.

“First a griddle, now tongs? I’m just curious to know what other household items they’ve got stashed in there. I’ve never seen anything like it,” explained a staff member.

Under threat of removal from the premises, the student relinquished the griddle and the contents of the backpack to authorities. 

The student had no comment for the Daily Clog but was heard yelling about their pancakes getting left behind in Moffitt for others to eat. The students studying on the fifth floor, however, were so excited to finally have the opportunity to peacefully study that they told the student to be quiet. Finally, peace and quiet had been restored to the fifth floor of Moffitt, notorious for being a little too quiet.

Reports say the student still remains in place, and there’s talk of the student wanting to start cooking in the ASUC Student Union. Investigators are still unclear as to when the student will return home. 

Contact Camryn Frederickson at [email protected].

Please keep our community civil. Comments should remain on topic and be respectful.
Read our full comment policy
 • Kedicik

  Bu şarkıyı çok seviyorum ve bu iki adamı da, çok güzel yorumlamışlar.
  Bu sayfaya gel gitarcı, diğer sayfada yorumlar bekliyo sinir ediyo beni.

  • Cenk…

   ahanda geldim beybi. ”atalet momenti”nin girdisini oku, hiç gülesim yokken güldürdü beni :)) https://eksisozluk.com/manisada-depremi-engelleyen-hoca–5398722?a=popular&p=1

   • Kedicik

    Tanrım sen aklımıza mukayyet ol… Ben de bu başlığa çok gülmüştüm vaktiyle beybi, okuyabildiğim yorumların hemen hepsi yarmıştı yani. Güleriz ağlanacak halimize, o değil kafayı yemekten korkuyorum :)
    https://eksisozluk.com/sisli-etfalde-ayakustu-sican-teyze–4738283?p=1

    • Cenk…

     senin mizah anlayışına hastayım beybi :) ömür tüketen bi istanbul trafiğinden sonra verdiğin şu link ilaç geldi gerçekten. entrylerin hepsi birbirinden güzel de, ”cenabettincerrah”ın girdisi abartmıyorum, gözlerimi yaşarttı gülmekten :))) şu memlekette böyle insanlar iyiki var da, bi nebze de olsun gülebiliyoz. çok tşkr ederim gerçekten.

     • Kedicik

      Teşekkür ederim beyefendü, ben de zatıâlinize hastayım :) Dediğin kadar var cidden ben de o yazara çok gülmüştüm, yazdıklarıyla öyle güzel irdelemiş ki hepsi bize söz bırakmamışlar. Aynen ben de senin gibi ekşi okurken iyi ki bu insanlar var diyorum…

   • Kedicik

    Anlıyorum canım, pis insanlara ve iğrenç kokulara karşı çok hassas olan ben, seni çok iyi anlıyorum hem de :) O sözünü ettiğin festival de sanırım Eski Türkiye’de kaldı…
    Erdal Öz’ün ‘Yaralısın’ isminde bir kitabı var beybi, o dönemi ve masum gençlere yapılan işkenceleri tüm çıplağıyla anlatan harika bir eser. Okumak bile yürek ister, tüylerim diken diken bir halde ağlayarak okumuştum… İnsanı en çok yaralayansa yapılanların kurgu değil gerçek olduğu. Kimmiş o romantizm olarak nitelendiren? Nasıl bir romantizmmiş ki canlarından oldu pırıl pırıl insanlar…
    Bırak Allahasen hariçten gazel okumaya bayılıyor birileri…
    Biliyorum öyle bir insan olmadığını espri babında yazmıştım ben, hemen de ciddiye almış açıklama yapıyo seni gidi çorbacı seni :)
    O kim gitarcı ya dinlediğim biri değil ki zaten şaşırmadım ama şebnem ferah deseydin üzülürdüm. Haklısın canım özellikle yaşanan son rezil olayla birlikte anladım ki bu platform hiç de
    güvenilir değil, dikkatli olmakta fayda var. Daha önce de yazdım yine yazıyorum, bazı haberlere yorum yazma !..

    • Cenk…

     senin nasıl bi kitapkurdu olduğunu tahmin edebiliyom beybi. erdal öz’ü çok severim ama o kitabını okumadım. seni bu derece etkilediğine göre kesinlikle okunasıdır. not ettim bile.
     senin espri babında yazdığını anlamayacak kadar dino muyum beybisi ya, ne ciddiye alması? beni bilmiyon mu, konuları farklı boyutlara çekmeye bayılırım:))
     şebo candır beybi…müzik piyasasının kulağı deliktir bilirsin; hiçbir müzisyen onun hakkında kötü konuşmaz bence. hayranlığına devam edebilirsin yani. ben de ‘ayna’nın erhan’ını deli gibi dinlerdim ama malum yalakalığından sonra buz gibi soğudum.
     farkındayım canım…malum kişilere ve bazı hassas konulara yorum yazmamaya imtina ediyom. yazsam da, kelimeleri seçip, hukuki sıkıntı çıkartmamasına dikkat ediyom.
     senin yaşadığın acı tecrübe aşikar zaten…sen de etliye sütlüye fazla bulaşma, hatta bazı yorumlara like bile yapma kesinlikle…

     • Kedicik

      Gerçekten mi gitarcı, o adamın neyini dinliyodun şaşırdım doğrusu? Eskiden de dinlemiyordum, ultra yalaka tavırlarından sonra iyice uyuz oldum. Yok beybi yok… kafamı toplayıp hiçbir şey okuyamıyorum. Okunmayı bekleyen bi dünya kitap var heveslenip aldığım ve ablamın kısıtlı öğrenci bütçesiyle edindiği kütüphanesi, o da bana hatıra… Onlar bana bakıyo ben onlara, şimdilik tozlarını almakla yetiniyorum… Zaten dikkat ettiysen malum kişilerin haberlerine yazılan yorumları beğenmiyorum. Bazen bir şeyler yazmak istiyorum ama sonra vazgeçiyorum hiç gerek yok. Sen de dikkat et canım.

     • Cenk…

      yaptığı müzikten ziyade sesi güzel diye dinliyordum o yalakayı. partneri öldükten sonra o da mantara bağladı zaten. aynı dertten ben de muzdaribim…daha kapağını bile açmadığım tonla kitap benim okumamı bekliyo. bu gidişle vakit bulacağımı da hiç sanmıyom. doğrusunu yapıyorsun…hesabını sık sık yenilemende de fayda var. gerçi yapıyorsun, aferin sana :)

     • Kedicik

      Zaten kaale alıp da dinlenecek ya da izlenecek kaç kişi kaldı ki şurda gitarcı? Dik durmaya çalışan gerçek sanatçılar ekranlardan siliniyor… Sevgili büyüklerimiz sayesinde görmüş olduk ki şarkıcı, oyuncu, sporcu diye geçinen ne kadar çok kişiliksiz yalaka varmış. Sanırım bu antidemokratik ortamın tek faydası bu oldu. Kimin ne olduğunu, nasıl omurgasız olduğunu böylece anladık ve seçiyoruz artık. Gerçi sanat adına ne yapmış bu kişiler? Kariyerlerine baktığında ucuz özel hayatlarıyla magazini meşgul edip reyting toplamaya çalışan yeteneksizler ve cahiller ordusu olduğunu anlamak hiç de zor değil. Avanta için yapamayacakları hiçbir şey yok, hepsinden iğreniyorum ekranda ya da manşetlerde filan görünce direkt sövüyorum istemsiz olarak. Zaman sıkıntısı da bahane, zamanı doğru kullanmıyoruz bu bahaneyle avutuyoruz kendimizi. Madem öyle bu günden itibaren birbirimize söz veriyoruz ve okumaya başlıyoruz beybi :) Her ay en az bir kitap bitiriyoruz tmm mı. Bak bu ayın sonunda sorucam hangi kitabı okudun diye ona göre sakın beni atlatmaya çalışma :) Napim beybi, ne yurt dışında yaşıyorum ne de tuzum kuru ve düzen benim gibi bir boynu bükük kedi için fazla tehlikeli :P

   • Kedicik

    Diğer iki mesaj yine pending oldu!

   • Kedicik

    Görüşürüz canım, mucsk.

    • Cenk…
     • Kedicik

     • Cenk…
     • Kedicik

      Size yine dejavu yaşatıcam beyefendü ama napim çok sevdiğim parçalardan…

     • Kedicik

      https://eksisozluk.com/1-90-boyundaki-turk-erkegi–2079420?p=1
      Bu başlık size bir şeyler çağrıştırıyor mu beyefendü? :)
      ‘kızıl sakal’ nickli yazarın yorumu :)

     • mine saglam

      Tatlı kedim. İyisin sevindim .

     • Kedicik

      İyiyim vefakar tatli ablacim sagolasin, okuyorum mesajlarini hepsine cevap yazmasam da. Her sey sevgi dolu kalbine göre olur ins. Öpüyorum.

     • mine saglam

      Görüyorum tatlım .Hep diyorumya sadece burada ol ,istersen hiç yazma güzelim .Seninde her istediğin gönlüne göre olsun kedicim . İyiki varsınız seni Kocaman öpüyorum tatlım .

     • Kedicik

      Sizler de iyi ki varsınız Mine abla sağ olun, var olun. Keşke Lale ablam, Ufuk, Yudum ve diğer değerli insanlar da eskisi gibi bu sayfalarda olsalar. Çok özlüyorum onları, eski güzel sohbetlerimiz gülüşmelerimiz aklıma gelince içim cız ediyor. En azından iyi olduklarını bilebilsem…Gerçi ben de eskisi gibi değilim artık hiçbir zaman da olamam bunu biliyorum. Her şeye rağmen yaşıyoruz işte hayat… Öptüm.

     • Kedicik


     • Cenk…

      çağrıştırmaz mı beybi :) kızıl sakal’ın iç sesiyle yaptığı betimleme de, bayılma hikayesi de müthiş olmuş:)) ekşi’nin en sevdiğim yanı da o; hiç mantık aranmayacak bir başlıktan, mizahın kalitesinin tavan yapacağı girdiler çıkyor. bir de güzel bi bkz ile taçlandırılınca, pastanın üzerine çilek gibi oluyor. ben ciddi başlıklardan ziyade; mantıksız görünen, sukela modda video ve girdileri takip ediyorum genelde. mesela bunun gibi… ”shinigamiryuk”
      https://eksisozluk.com/gece-kulubunde-viskiyle-elini-yikayan-kekolayzir–5538700?p=4

     • Kedicik

      Paylaştığım o linkteki entirilere bir göz attım da memleketteki eril bünyelerin hemen hemen hepsi sanırsın 1.90 boyunda…
      Ya bu Türk erkeği var ya, ıslak odunla döveceksin yeminle…
      Sanki bu boyda olmak bir marifetmiş gibi lanse edip Türk kızını aşağılamaları da cabası! Şahsi kanaatim bizim gibi vücut standartları belli bi millete bu boy oranı fazla, zaten toplum içinde acayip sırıtıyorlar bu tipler tamamen bir görüntü kirliliği ve hatta bana kalırsa derhal derdest edilip toplumdan uzaklaştırılmalı bunlar :)
      Kekolayzır :) Görüldüğü üzere ‘Kroyum ama para bende’ lafının hakkını fazlasıyla vermiş bu zatı muhterem. Gerçi kro tabiri çok hafif kalıyo bu durumda.

 • Kedicik


 • Kedicik


 • Kedicik  Nasılsın kızım anlat bana hikayeni kimler üzdü gözlerini
  Nasılsın kızım söyle bana kendini neler kırdı kalbini
  O taze saçlarda kimlerin eli yaşlanmış dumanlı nefesleri
  Hoyratça itişleri, görgüsüz asaletsiz üzüşleri
  Sen neler neler çektin ben biliyorum
  Dokunsam ağlarsın hissediyorum
  Hüzün zamanı geçti onlar eskidendi bitti hepsi geçti
  Kirli beyaz kedi yıkan gözyaşımla
  Kurtul anılardan, sarıl yarınlara…