Let it grow

Sex on Tuesday

rebecca-martin_online

Spring has sprung! Flowers are blooming, grass is growing … and so is our body hair.

I was born with a full crop of hair on my head — thick and brown. The nurses fawned over it. My mom said she could always tell who had a bald baby based on how they reacted to my hair.

Funny how that changes when you get older and the hair starts to grow somewhere it “shouldn’t be.”

I was a freshman in high school the first time I felt embarrassed by my body hair. In my English class, we were acting out the murder scene from William Shakespeare’s “Julius Caesar.” We were all instructed to don “togas” — roll up our sleeves and wrap ourselves in white bedsheets — when I realized that I hadn’t shaved my armpits recently. I kept my arms glued to my sides, terrified that someone would spot my stubble and be grossed out.

Even my parents, who still reminisce fondly on my adorable baby hair, don’t find my current hairstyles so cute anymore. Now they despise the fact that I celebrate my body hair in my decision to let all of it grow freely.

When I first came back home from my sophomore year of college with fully grown leg and pit hair, my parents read me the riot act. My father called it flat-out disgusting. But when I asked why it’s gross on me and not on him, he had no answer aside from the fact that “it just is.”

If I don’t shave my legs or pits, you can bet that I don’t do any sort of “maintenance” to my pubic hair. So yes, it is a bush. I don’t trim, shave or wax because I don’t like to — it makes my whole downstairs area super itchy and uncomfortable.

And even if it didn’t, I’d still prefer to go au naturel. I love that full-bodied bush — the curly hairs make me feel like a woman.

Generally, I can maintain this preference with no trouble. If I’m not fucking anybody, it’s not like anyone is going to see it. But things get “hairy” when someone’s trying to get in my pants.

Honestly, I feel like the state of my pubes shouldn’t be that surprising — if I’ve got other body hair, you should be able to conclude on your own that I’d have a healthy bush below the belt. And yet, so many of my partners entered a state of absolute shock when they began probing their hands under my waistband.

I tend to get a response of “Wow, that really is a lot of hair you’ve got there …” as their minds spin at the potential of getting their nose and mouth all up in it.

In high school, my boyfriend convinced me to trim. I was young and eager to please, so I put up with it for a while to make him happy. But these days I tell most of my partners to get over it — particularly if they don’t partake in any form of mane management themselves.

Really, what’s the worst that can happen? It’s not like the hair is going to come for you in your sleep. Should you get a hair in your mouth while munching muff, pause for a moment and use your fingers to take it out. Whoop-de-freakin’-doo.

Nevertheless, some of my partners can’t get over their qualms about hair. So I move on to other partners who can. I’ve come across a few of these wonderful people in my time who don’t bat an eyelash when they get a glimpse of my growth. I’ve had some fantastic fuck sessions with them, because my inhibitions on how they perceive me disappear.

Ultimately, decisions about your hair are just that: yours. Don’t be afraid to re-evaluate if you change your mind on what you want, as long as whatever hairstyle you have makes you happy.

I might shave my legs and armpits for spring break and commencement, but only if I feel like it — not because my family asked me to, a partner prefers it or society expects it of me. And my pubes aren’t going anywhere. I’m happy enough to tromp around in my hairy-as-fuck bikini body because I’m not embarrassed by my hair anymore — it’s a natural part of my body, and there’s nothing wrong with it.

So don’t worry so much about “spring cleaning” — you’d be surprised at the beauty you can find in letting go and letting it grow.

Rebecca Martin writes the Tuesday column on sex. Contact her at [email protected] and follow her on Twitter at @beccasexontues.

Please keep our community civil. Comments should remain on topic and be respectful.
Read our full comment policy
 • Cenk…
 • Cenk…
 • Cenk…
 • Cenk…
 • Cenk…
 • Kedicik…

 • Cenk…
  • Kedicik…

   • Cenk…
    • Kedicik…

     Gittiğin yere beni de götür canımın içi… Bu saatten sonra bu ülkede yaşamak ya da yaşamaya çalışmak benim için işkence ve zulümden başka bir şey değil. Şu son günler içimde ufacık da olsa bir umut yeşertmişti. Gerek ekşi’deki yazarlar gerek yapılan son mitinglerdeki kalabalıklar sanki bir şeylerin artık değişeceğinin habercisi gibiydi. Sonuç yine büyük bir hayal kırıklığı ne yazık ki… Bu sefer hakikaten neye uğradığımızı şaşırdık, resmen dumura uğradık, nasıl toparlanacağız bilemiyorum. Herkesin çok üzgün olduğunu biliyorum…

     • Cenk…

      gelir misin delüü kız? :) bizim köyü hele de bu mevsimde bi görsen, angara’ya daha dönesin gelmez gerçekten :)) ben de mitingleri görünce ‘acaba’ diye düşündüm ama eski seçimler aklıma gelince beklenti içine girmedim. bana kalırsa hiç kendini kasmana gerek yok canımın içi; bizim vicdanımız rahat mı? rahat. en azından atamızın emanetine ihanet etmedik hiçbir zaman. kendini üzmene de gerek yok…zaten yeteri kadar üzüldün. değmez hiçbir şey için.

     • Kedicik…

      Gelirim canımın içi neden gelmeyim, hem gidecek başka bir yerim mi var? :) Atamızın emaneti elimizden kayıp gidiyor, rejimi değiştirdiler beybi…Sırada da inkılaplar var heralde. Dün akit denen leş gazeteye bir göz attım orada bi yazar bozuntusu dile getirmiş, Medeni Kanun toplumumuza uygun değilmiş! Esasında doğru diyor, Mecelle varken Medeni Kanun neyine bu güruhun?!.

     • Cenk…

      sen ankara gibi yeri bırakıp bi yere gitmezsin delüüü :)) ben askerdeyken çok sıkıcı gelmişti ilk zamanlar; ama orayı keşfetmeye başlayınca yaşanası yer olduğunu anlıyo insan. ankaralılar boşuna sevmiyorlar, mühim olan görebilmek. oradayken mhf. bölüğündeki arkideşler bir pasaja dadanmıştı; ikidebir ”abi sen de gel, kahvehane çıtır membası gibi” diye diye kafamı diktiler resmen. neyse birgün gidip baktım bir de ne göreyim, uzun bi pasajın altına merdivenle iniyorlar, daha kapıdan girişte leş gibi rutubet kokusu burnunun direğini kırıyo adamın, bir de ”çıtır” dedikleri de motorize ekip çoğunlukla, neymiş onlarla okey oynuyorlarmış. yuh dedim, sizin getireceğiniz yeri …kiyim. çocuklar çarşı izninde ankara’nın tadını çıkaracağına, o hizbe yerde takılıyorlardı. o yobazların leş gazetelerini okuma beybi, zaten moralin bozuk, daha da bozma bence…

     • Kedicik…

      Yanılıyorsun cancağuzum… Daha önce de yazmıştım, bir kez daha yazıyorum: Hiçbir şey sana oradan göründüğü gibi değil… Sen işin geyik kısmında olduğun için midir nedir farklı bir taraftan bakıyorsun olaya ya da öyle bakmak istiyorsun. Adı neymiş o pasajın hatırlıyor musun? Hafta sonları ben de Kızılay’da denk geliyorum o bahsettiğin şirin mi şirin çocuklara. Tasmasından yeni kurtulmuş gibi bi halleri var, her an saldıracakmış gibi bakıyorlar etrafa. Bu erkek denilen tür gerçekten tuhaf gitarcı… Neyse ki sen erkek değilsin :)
      Son hayal kırıklığından sonra değil o gazete, hiçbir gazeteyle işim olmaz artık beybi, sadece zaman kaybı olarak nitelendiriyorum, bundan sonra.

     • Cenk…

      şu anki durumunu bilmiyorum ama ankara hakkındaki görüşümde kafa yapmıyorum beybi. tabii ki benden sonra oraya da laz müteahitler girip, kilim desenli leş binalar diktiyseler onu bilemem. istanbul’un öyle öyle ırzına geçti o goduumun leşleri. pasajın adını bilmiyorum da, tandoğan’a yakın bir yerdeydi. normalde burada kızlı-erkekli üniseks kıraathaneye denk gelmemiştim hiç; meğerse ankara’da görmek kısmetmiş :) bilemiyorum tabi hepsi öyle mi…ayrıca, o kıraathanelerde zaman geçirenlere de hayret etmişimdir yıllar yılı; bi insan o leş ortamlarda nasıl saatlerce durabilir, hayret yani. o şirin çocuklara en çok gençlik parkı’nda denk gelirsin; ne buluyorlarsa orada:) ”neyse ki sen erkek değilsin” cümlenden mütevellit de seni esefle kınıyoyorum! bir kırbaç da sen vur bu fakire delüüü :)) kendini bilmez üç-beş abazan yüzünden beni de harcadın iki dakikada nankörrr kedi :)) onu geçtim; yazını okuyanların zihninde şüphe oluşacak gıyabımda :))
      hani sözcü’de bir tane mal troll vardı ya ”fatih’in torunu” diye; onu herkes erkek zannediyordu taa ki dişi olduğunu yazana kadar, öyle bir algı oluşmasın benim için de :))

     • Rasim Baba

      😎😎😎

     • Kedicik…

      Ya ne olacaktı canım, AOÇ’yi talan edip Anıtkabir’e el uzattı bu adamlar unuttun mu?.. Her yer estetikten yoksun dip dipe uzanan saçma sapan beton yığınlarıyla dolu, ağaç konusuna ise hiç değinmeyim… Zaten yağmur yağdığında başkentin içler acısı halini sizler de medyadan takip ediyorsunuz, söze gerek yok. Tamam biliyorum orayı, vaktiyle az sabahlamadık o pasajda her gün başka bir yağuşukluyla feneri söndürdüğümüz günler… Yersen :) Ne bulduklarını tahmin edebiliyorum ama eskisi gibi değil orası, en azından son gördüğümde öyle değildi it kopuktan arındırılmıştı. Sen erkek miydin bebeğim?!. Ben seni bunca zaman kız bellediydim oysa ki, dünyam başıma yıkıldı şu anda. Madem erkeksin, bu arkadaşlığı daha fazla devam ettiremem erkek arkadaş filan durumları terso bize, bu iş burada biter, elveda kanki… :) Hatırlıyorum tam bi gerizekalıydı, en çok Ufukla uğraşırdı. Kadın mıymış o, çok şaşırdım erkek gibiydi yani üslubu erkek profili çiziyodu. Sözcü’nün yorum sayfalarıyla birlikte o da kayboldu, kim bilir belki de sağlam yerlere kapak atmıştır devir onların devri.

     • Cenk…

      unutur muyum canım benim…hele o plastik çocuk parkını gördüğümde baya bi anmıştım o leşleri.
      aoç’yi ağız tadıyla gezememiştim ona yanıyorum beybi; umarım ankara’ya yolum düşer de gezersem üç-beş ağaç kalır. normal bir ülkede öyle ağaç katliamı yapsalar, o ağaçların dallarını kesenin/kestirenin neresine sokacağını bilirler. dünkü tren kazasında bile ağaçsızlığın etkisi var bence; merakla bekliyorum şahsen, soruşturma tamamlandığında ne gibi zırvalar sunacaklar. ihmalle falan geçiştirilecekler kesinlikle. bak halen bik bik ötüyorsun delüüü :)) bunca zaman kız bellemiş de, yok efendim namahrem mişim de; tiki kız gitti, mütedeyyin, mutaassıp kız kesildin başıma delüüüüü :)) ufuk’la da uğraşıyordu da, deve’yle atışmaları acayip güldürüyordu beni :))
      gerçi,ondan daha gerizekalı ”uygar taşın, kerim, arda, doktor vs.” gibiler vardı. ben de doktor’a hastaydım…’dOktOR’ diye hitap ederdim hep :))

     • Kedicik…

      Öyle tabi ki ama burası normal bir ülke değil canım, ki zaten bizim dışımızda ağacın, çiçeğin, böceğin diğerleri için ne ifade ettiği de aşikâr. Ağaçsız bir yaşam mı olur beybi, doğanın bu hale gelmesinin en büyük nedeni ağaçsızlık zaten. Umarım daha kötülerini görmek zorunda kalmayız tatlışım. Neyini merakla bekliyorsun, şahsen hiç merak etmiyorum. Geçmiş yıllarda yaşanan benzeri olaylarda ne olduysa bunda da aynısı olacak işte ve ölen sadece öldüğüyle kalacak. Namahremsin tabi, değil misin :) Hatırlıyorum, o doktor nickli trole az giydirmiyordun, özellikle de şu kerim denen malı hatırladım sen söyleyince.

     • Kedicik…

      Dün ekşi’de bir başlık vardı: ‘geceye bir yalan bırak.’ Ben de bir yalan bırakmak istiyorum beybi, hem de yalanların en katmerlisi ‘her şey güzel olacak’…

     • Cenk…

      o zaman ben de bi şarkı bırakayım canımın içine :)
      https://youtu.be/b8lrQmShfy4

     • Kedicik…

      mucks…

     • Cenk…
     • Kedicik…

      Burada mısın tatlım?

     • Cenk…
     • Kedicik…


     • Cenk…
     • Kedicik…

     • Cenk…

      kulaklığın iyi mi ? :)
      https://youtu.be/PMQmP97FokI

     • Kedicik…

      İyi mi derken? İş görüyor işte, geçen gün işportadan almıştım 10 TL’ye. :) İkide bir kulaklık almaktan gına geldi beybi, çok çabuk bozuluyor. Bi kulaklığa da 25 TL’den fazla verecek değilim ki zaten dayanıklılık açısından 10 liralık kulaklık da aynı 25 liralık olan da. Bu albüm çok güzel canım dinle, bu arada paylaştığım şarkıları dinliyor musunuz beyefendü? Hiç yorum filan yapmıyorsun, yoksa dinlemiyor musun?!. Gebertirim seni bak, yoldurma saçlarını bana :)

     • Cenk…

      paraya kıyıp 25’tl’den fazla vermezsen, sesleri de leş gibi alırsın hanfendü…90-120 tl arası çok güzel kulaklıklar var; hem telefonundan veya başka cihazdan bağımsız kendi şarjını tüketiyor, mobil olarak kullanabiliyorsun, görüşmeler de çok sağlıklı oluyor. deney yapmak için; ahmet güvenç’ten ‘dönence’yi solo bass gitar olarak o kulaklıktan dinle, farkı gör. paylaştığın şarkıları dinlemez miyim, aşkolsun beybi yani :) full albumleri gün içinde dinleme vaktim olmasa bile, gece yatakta dinlerim yine dinlerim. müzik zevki konusunda bazen şaşırtıyorsun beni; angus – j. s. kardeşlere dadanmıştın bi ara, bazen attığın remiksleri de iyi seçiyon. iyi ki angara bebesivariliğin tutup da ‘kulunçların kırılsın’ tü-ründen şarkılar atmıyorsun yani :) yudum nicki minaj paylaşıyordu, lale de incesaz severdi…hiçbirini unutmam sen merak etme. geçen gün tuna dalgaları’nı atmıştım sana, fakat spam olmuş. yenisini atayım bari :)https://youtu.be/BD7iUoJP5pcisini

     • Kedicik…

      Kıyamam, çünkü kıyacak bir param yok. Bi kulaklığa 90-120 lira verecek kadar aklımı yitirmedim daha beyefendü, herkes sizin gibi tuzu kuru bir çorbacı mı? Ben o paranın üzerine bi iki yüz tl daha koyar, çeyrek altın alır yastık altına istiflerim :) Ohaa beybi, çeyrek altın sadece 315 tl’cik olmuş. Allahtan altınla filan işim yok, düğünü olan düşünsün. al işte evlenmemek için bir neden daha… :) Niye şaşırtıyormuşum, müzisyen olmayan iyi müzikten anlayamaz mı yani? Ara ara yine dinliyorum o kardişleri canım, ruh halime göre dinlediğim müzikler de değişkenlik gösteriyor, her telden çalıyorum. Evet ben de unutmuyorum, kaybolup gittiler beybi böyle olmamalıydı, neredeler napıyolar bazen çok merak ediyorum…

     • Cenk…

      ba ba ba! bana ‘pinti/varyemez’ diyene bak :) yastıkaltıcılığın kitabını yazmışsın, bana bik bik ötüyon dimi :) kulaklık parası acıtıyo ama, tekne turları-mavi yolculuk falan acıtmıyo dimi :) kankişinin amatörce çektiği resmini hatırlatırım hanfendü! oralara çakıl taşıyla gidilmiyo :)
      estğfrlh ne demek…elbette müzikten anlamak için müzisyen olmak diye bi’şey yok; kulağın iyiyse, müziksiz yapamıyorsan olay bitmiştir.
      yeri gelir ıslık bile bi enstrüman olur, yeter ki keyif al.
      benim garipsediğim; neden grup halinde çekip gittiler ve bi hoşça kal bile demediler, acaba istemeyerek üzdük mü diyorum acaba…

     • Kedicik…

      Ben yastıkaltıcılığın değil ama asıl sen varyemezliğin kitabını yazdın beyefendü. Yastıkaltıcılığın kitabını yazmış olsaydım sizin gibi küp küp altınlarım olurdu sayın çorbacı! Ben ise fakir, sersefil, meteliğe kurşun atan, kimsesiz amele bir kediyim üüüü :) Evet acıtıyo, o kadar paraya bi kulaklık al da gönder o zaman klavyede ötüp duracağına :) Ne abarttın gitarcı sen de, o tekne turunun kişi başı fiyatı 50 lira mıydı neydi. Basit bi tekne turu değil sanki bana kruvaziyer turu! Öyle olmasına öyle ama sen aşırı cimri olduğun için gözün kaldı dimi piss. Madem bu kadar çok ısrar ettin sendeki çakıl taşlarıyla bir kruvaziyer turu yapabiliriz, zaten benim de hep hayalimde Macellan gibi dünyayı dolaşmak vardı :)
      Kişisel olarak bir şey yapmadık aslında ama yazıştığımız sayfalar bazıları yüzünden amacından saptı, eski tadı tuzu kalmadı ve onlar da gittiler…

     • Cenk…

      küp küp altınım sadece avatarımdan ibaret bebişim :) ama küplere karşı aşırı zaafım olduğu da bi gerçekİ; bazen küçüksu’ya sırf o zanaatkarları izlemeye gittiğim bile oldu. evimdeki çanak-çömleği görsen; kırkharamilerin zulası zannedersin :)) kolleksiyoner gibi oldum. dolayısıyla içleri boş olunca,bana da rüyaya yatmak düşüyo. ama o rüya birgün gerçek olacak inş. :) 50 liraysa hiç bişey değilmiş; burada 1 saatlik boğaz turu bile o kadar neredeyse. yani, likya turu ve tekne turları falan pek acıtmaz o zaman :) bu yıl kınalıada’dan başka yere gitmedim beybi; oraya da hafta içi akşama doğru gidiyoz,haftasonu çomarların fink attığı yer oluyor adalar. suriyeli çomarlar da dadanınca iyice boku çıktı oralarında…

     • Kedicik…

      Yalan söylüyorsun inanmıyorum, vardır senin bir yerlerde bi gömün filan :) İşte bak kendin açıklamışsın zaten, küplere karşı neden bi zaafın var? Çünkü içi altın dolu küplerin var, senin evi incelemeye almak lazım :) Ben de çok seviyorum o çanak çömlek, seramik işlerini beybi. Canım normal fiyatı değildi o zaten, bizim gittiğimizde artık sezon kapanıyordu, yanlış hatırlamıyorsam Eylül gibiydi gittiğimiz. Eee öyle olunca turlar da indirime girmişti, yoksa 50 liraya o gemiye bindirmezler adamı, sabah çıktık akşama kadar kaç tane ada dolaştık. Ben söz konusu gezme tozmaysa cimrilik yapmam beyefendü, ama konu pahalı bi kulaklıksa işte orada bi dur derim :)) Çomarlar her yerde, onun için alıştır kendini çomarsız bi hayat artık bize haram.

     • Kedicik…

      Spor yapmaya başladım tatlış beyefendü. Malumunuz yaz geldi, selülitlerden kurtulup vücudu sıkılaştırmak gerek. Hedefim böyle olmak. Nasıl, mikemmel dimi :)
      https://fotogaleri.haberler.com/dunyanin-en-kasli-kadinlari-2/

     • Cenk…

      iyi ki hazırlıklıydım o korkunçlu resimlere…aksi halde yarım saat kusardım herhalde :) bakın hanfendücüm taş hatun böyle olur, seninkiler bildiğin taş da değil, kaya kayaaa. ıyyyyyy :)

      https://youtu.be/BZm7UQNnSKg

     • Kedicik…

      Korkunçlu mu, ıyyy mi? Hiç de bilem, iç çekerek bakıyorum muhteşem vücutlarına. Maaşallah taşı sıksalar suyunu çıkarırlar bu hanım ablalar. Ben de böyle olmak istiyorum gitarcı ama çok çalışmam lazım dimi. Sizlere de yaranılmıyor ki ama beyefendücüm, ille de taş hatun diyen siz değil misiniz alın iste size taştan da taş hatun. Başlayacağım şimdi senin İrina Shayk’ına da sana da, taş diyosun da bunun poposu nerde? :) İnce beli ve kalkık poposu olmayan bir hatun benim nazarımda taş değildir beyefendü.

     • Cenk…

      taşı sıksalar suyunu çıkarırlar inanırım da; bunlar benim gibi hayvanı bile sıksalar, kırmadık kemiğimi bırakmazlar mazalla. bana hep hatunlar çemkirirdi ”cenk hayvansın yeaa. belimi kırıyodun az daha” gibilerinden :))) bir an için bu ablaları tasavvur ettim, aynısını ben bunlara çemkiririm heralde :)) araba çarpsa bi’şey olmaz bunlara…o senin nazarında öyle bebişim…bence de klasik turko hatunları gibi, geniş basen-kısa boy hatun olsaydı taş olmazdı…

     • Kedicik…

      Dikkat ettin mi kadınların sadece vücutları değil, suratları da erkeksi bir hal almış ve hatta dönme gibi duruyorlar ilk bakışta. Başladı yine egosunu sevdiğim… :) Canı gönülden diliyorum şöyle 1.50-60 boylarında, geniş basenli bi kıza aşık olursun da onunla evlenirsin inş. gitarcı, ondan sonra ömrünün sonuna kadar aşağı bakmaktan boyun fıtığı ol, kamburun çıksın emi :)

     • Cenk…

      dikkat etmem mi… hatta 4 no’lu benli korkunçlunun biri sağda, biri solda olmak üzere iki tane memesi var :))) ne demek ”suratları da erkeksi?”sen bunları ciddi ciddi hatun mu sandın yoksa? ne dönme, ne lezzo, ne de orjin olarak kadın onlar. yemezler hanfendü :) ayrıca, dönmelere ve gaylere acayip kıl olurum…cinsel tercihleri zerre umrumda değil ama çok pis sırnaşıyorlar benim gibi yağuşukluya :)) demirören avm’nin arkasında bi barda çalışmıştım 90’ların sonunda; transların topluca kaldığı hizbe binalar var orada; iş çıkşında her gece ”kocacım bakar mısın, eyy gitarcı” diye bağırıyordu manyağın biri. çok pis kavga etmiştim bir seferinde; o yüzden translara gıcığım biraz :)
      150-160 boy sorun değil beybi…boya da hiç aldırış etmem doğrusu da, ama o s.o.s. veren basenli hatunlar çok leş görüntü veriyor ne biliyim. ayrıca, yaş oldu 40 hanfendü…bu yaştan sonra evlilik bana çok uzak ihtimal. anacığımın çeyizime sakladığı yün yatak-yorganları bile attım. o defteri kapamamdaki en büyük sebep de çevremdeki evli çiftler; resmen evcilik oyunu oynuyorlar, ne aşkları aşk, ne samimiyetleri samimiyet, her halleri leş. bazı evli arkadaşlarımın eşleri,kocaları benimle takılmalarında bile bana takıyorlar. sanki ben kocalarına ‘gelin bizim çaldığımız yerde hovardalık yapın’ diyorum. sen kocişinin samimiyetine güvenmiyorsan kardeşim,’ yaptığın evliliği …yim.’ diyorum içimden…

     • Kedicik…

      Nasıl yani gitarcı kadın değil mi bunlar, erkek mi anlamadım şimdi ben?.. Gerçi haklısın pek kadına benzemiyorlar ağırlık çalışmaktan protein almaktan kadınlık hormonları gitmiş olabilir, var tabi de biraz anormal, memeleri de kas olmuş hatta her yerleri kas olmuş. Ben de spor olayını biraz abartıp bu hanım ablalar gibi yani senin deyiminle ‘korkunçlu’ olurmuşum gitarcı, senle buluştuğumuzda ‘n’aber lan kanki’ diye elense çekermişim filan sana, o an arkana bile bakmadan topuklarsın herhalde :) Spor demişken hiç kolay değil doğrusu kan ter içinde kalıyorum özellikle şu squat egzersizi idmansız insanı tarumar ediyor beybi, ilk yaptığımın ertesi günü bildiğin düz yolda yürüyemedim, bacaklarım öyle ağrıdı düşün. Bariz olmasa da hafiften bir değişiklik var sanki biraz sertleşmiş gibi hissediyorum. Aynen beybi cinsel tercihlerine saygı duymakla birlikte ben de sevmiyorum o aykırı tipleri, hele de erkek erkeğe olan ilişkiler inanılmaz tiksinti uyandırıyor bende ne biliyim. Ya sen nasıl bir adamsın güldürdün yine beni delüü :) Ben sana bir keresinde dar pantolan giydiğin zamanlar sinekkaydı tıraş olma dediydim de kızdıydın bana, geldin mi şimdi dediğime. Seni alacak kızın işi hiç kolay değil desene, iki cephede birden mücadele vermek zorunda kalacak garip yoksa kapanın elinde kalırsın başına olmadık işler gelir:) Ne diye kavga ettin, benden uzak dur ..bne, her kuşun eti yenmez ben senin bildiğin erkeklerden değilim mi dedin :) Ayrıca bunu söylediğin iyi oldu, artık dilime dolarım. ‘’kocacım bakar mısın, eyy gitarcı’’ :))

     • Cenk…

      bence erkek kaidesi üstüne hatun kafasını fotomontaj yapmıştırlar beybi. bir kadın 40 yıl uğraşsa öyle bi vücut yapamaz. anatomi ve fizik kurallarına aykırı. onlara araba çarpsa, olan arabaya olur:)
      bakıyorum da baya baya spor da yapıyorsun bebiş :) salon aboneliği falan mı aldın, nasıl memnun musun bari? aman diyim o hanım ablalar gibi bodybuilding neyin yapma, beni de harcarsın ne me lazım :)) ankara’da da musallat olan trans oldu bana; o konuya hiç girmeyeceğim, acayip malzeme veririm sana :)) onlara orada .bne falan diyemezdim beybi; çekirge sürüsü gibi oluyor onlar, itin kıçına sokarlar adamı o leşler…

     • Kedicik…

      Evet canım, kadın anatomisini düşünürsek o vücutları yapmak her babayiğidin harcı değil, kim bilir ne kadar uğraştılar bu hale gelebilmek için, senelerin emeği vardır. Görsel olarak çok kötü ama dimi gitarcı, bakılacak tarafı yok. Başladığımdan bu yana kilo vermişim tatlım ya, 49 kilo olmuşum :) Benim verilecek bir kilom mu var, zaten zayıfım; sıkılaşmak için yapıyorum ama iskeletim de çıksa pes etmeyeceğim, o selülitler demir gibi olacak o kadar :) şu an yağ yakma aşamasındayım, öncelikle yağlar yakılacak daha sonra o yağların yerini kaslar alacak beyefendü. Seni harcayabilmem için bahsi geçen o hanım ablalar gibi olmam lazım canuşkam, o da pek mümkün değil. Geçen gün elense dediydim ya, onun için de bi sandalyenin üzerine filan çıkmam gerekiyor, demem o ki şu durumda sen beni harcarsın hemi de çatır çatır kemiklerimi bile kırarsın :) Gir o konuya ne olacak, benden mi çekiniyorsun, aşk olsun yane neyi malzeme yaptım ben şimdiye kadar?
      Kocacım bakar mısın, eyy gitarcı :)

     • Cenk…

      sıkılaşmak için bol bol yürüyüş ve yüzme yeter bence canım…zahmetli spor yapacağına onu uygulasan daha iyi bence. hem spor salonuna avuç dolusu para vermene de gerek kalmaz. 49 x 2 de benim beybi; benim için de 100 barajını aşmadıkça sıkıntı yok. en son parmağım kırıldığı zamanlarda geçmiştim barajı, şimdi gayet fit ve demir gibiyim çok şükür :) malzeme yapar mısın canım :) cümle sonunda kapak yaparsın sadece :) bknz: son cümle :)))

     • Kedicik…

      Yüzme bilmiyorum, sadece yürüyüşle de olacak iş değil canım; zorlayıcı egzersizler yapmak gerek çünkü çok cıvımışım. Eskiden de çok sıkı bir beden yapım yoktu ama son bir iki yıldır evrime uğramış gibiyim gitarcı, belden aşağısı çok yumuşadı sinir oluyorum. Kilo alacak bir yapım olmamakla birlikte vücudum buna müsait, bunun oluşmasında düzensiz ve dengesiz beslenmenin/uykunun, sporsuz bir yaşamın ve yaşın da etkisi yadsınamaz elbette ama şu da var sıkı olan herkes spor mu yapıyor, hayır. Örneğin bazıları hiçbir şekilde dikkat etmemesine rağmen selülitleri ve hatta çatlakları bile olmuyor. Canım spor salonuna gitmiyorum zaten, esasında gidecektim ama şu an iyi ki de gitmemişim diyorum, kesinlikle devamını getiremezdim çünkü. Kaldı ki eve yakın öyle elit bir spor salonu yok, uzağa gidecek kadar zamanım yok. Bir yer var sadece yakın olarak oraya da gitmek istemedim. Oturduğum semt çomarların fink attığı bir yer beybi, hal böyleyken şortumu taytımı giyip de onların içinde spor falan yapamam ben, ki zaten büyük ihtimal giden on kişiden dokuzu erkektir, bizim mahallede oturan başı bağlı bacıların spor salonuna gittiğini pek hayal edemiyorum açıkçası. Bir de hijyen konusu var tabi, herkesin kullandığı aletleri kullanmak, onlara el sürmek de içime sinmez benim.
      Evde kondisyon bisikletim var, dambıllarım var hemi de 1 kiloluk :) yer olsa koşu bandı filan da alırım ama koyacak yer yok, bir de şu alet var almayı düşündüğüm ki alıcam, fazla yer de kaplamıyor portatif, ne dersin alayım mı?
      https://www.hepsiburada.com/ravel-leg-magic-kalca-bacak-egzersiz-aleti-pm-sporravel02
      Bu hırsla gidersem bulduğum aleti eve dolduracağım galiba :)
      Maaşallahınız var babayüğüt böyöföndü, resmen beni ikiye katlıyorsun; onun için seninle kesinlikle yan yana gelmemeliyiz :) Hangi cümleyle malzeme yapmışım, bu mu ? :))
      ‘’Kocccacığıııımmmmmm bakar mısın, eyyyy gitarcıııııııııı’’

     • Cenk…

      yüzmeyi bilmen şart değil, kolluk takarsın veya çocuk havuzuna girersin bebeğim :)) spor konusunda kafanı karıştırmayayım, çünkü hiç anlamam spordan. küçükken dayım güreşçi yapmaya çalışmıştı beni, avucunu yaladı. ne o öyle…elalemin kızanlarıyla mı cebelleşeceğim leş gibi terli terli :)) madem belden aşağı taraflarından müzdaripsin; hiç öyle 1 kg’lik dambılla :))) aparatlarla falan kendini heba etme, o linkini verdiğin aleti de unut, senin ilacın bisiklet bence beybi. hakikaten çok faydasını görürsün. ama sakın ola ki taytla kullanacağın zamanları iyi hesapla:)) ayrıca, hem sosyalleşmiş, stres atmış olursun; hem de çomarların göz hapsinden fazla etkilenmezsin. aoç’ye git, gölbaşı’na git, git işte bol oksijenli yerlere.
      benimki sayzıma göre normal de, seninki biraz az değil mi, 49 kg ne yaa ? hiç yemek yemiyon mu sen? hala da sıkılaşma derdindesin:)) biraz kendine bak…çekerim bak o minnak kulaklarını :))
      yandık desene…her mesajın sonuna carrrrt diye koyacan o lanet cümleyi :)) o zamanlar körpe ve yabancıydım beybi, şimdiki bıçkın hallerim olsa; o transları çemkirdiğine çenkireceğine binpişman ederim. onların leş gibi çatallı modül sesleri bile vız gelir bana :)

     • Kedicik…

      Geç bakalım dalganı pisss :) Hakkın var çok acayip bi spor cidden güreş. Siz üç adet gülücük yaparak benim ‘1 kiloluk dambıl’larımla dalga mı geçtiniz, yoksa bana mı öyle geldi beyefendü? :) O dambılları kullanmaya ilk başladığımda kollarım zorlanıyordu, şu an dambıl yokmuş gibi hissediyorum gitarcı alışıyorum galiba. Bir ayı geçti bisiklet sürüyorum zaten ama daha dün inceledim kendimi aynada, hiçbir değişiklik yok çıldırıcam!! O kadar yoruluyorum, sadece bacaklarımın üst kısımları hafif sertleşmiş gibi o kadar. Bisikletin de sguatın da kalçaya hiçbir faydası olmuyor sanırım ya da daha zamanı var ama ben sinirleniyom artık. Hiç kolay değil uyluklarıma inme inmiş gibi oluyor beybi ya, neler çekiyorum :( O aleti de alıcam, ne bulursam alıcam karışma bana! AOÇ, Gölbaşı nere; benim oturduğum yer nere gitarcı imkansız bir mesafe. Hadi yazın bisiklet sürdük diyelim, kışın napıcaz peki? Ben o hesabı seninle buluştuğumuzda yapacağım sen hiç merak etme tatlışım, özellikle öyle bir güne denk getirip… detaya girmeyim sen anladın gerisini :)
      Ne ne? 49 kilo, 49 kilo işte :)1.55-1.60 boy arası hatuna göre normal sayılır aslında. Ben hiç 52 kilonun üzerine çıktığımı hatırlamıyorum zaten, her halükarda zayıfım bari sıkı bir zayıf olayım. Biraz kas neyim yaparsam belki cüssem de artar. Bu arada basenim neyim yok, kandırdım seni. Yemek konusunda acınacak haldeyim, o kadar düzensiz ve dengesiz bir beslenme şeklim var ki anlatamam canım kulaklarımı değil başka bir yerimi yani ellerimi filan :) da çeksen hak ediyorum. Napiyim çok hoşuma gitti, ama kızıyosan demiyim bu da sonra ‘öşek’ kelimesine dönmesin; beni nasıl azarladığını, yerden yere çaldığını hala unutmuş değilim, içimde acısı! Bu arada şundan aldım, benim için artık zaruri olmuştu :) https://www.hepsiburada.com/peak-bays-kemer-delme-pensesi-p-HBV000008JLSR

     • Cenk…

      yooo dalga geçmedim de…kendimde tasavvur ettim o 1 kg’lik dambılları; ola ki biri beni o vaziyette yakalasa, zaytung’a falan haber olurdum herhalde :)) 1 aylık zaman zarfında da bisikletin etki etmesini de beklemiycen güzelim, biraz sabırlı olman lazım. ayrıca, bisikletin kalçaya faydası olmayacak da, nereye olacak? sorarım sana hanfendü :) bisiklet sporuyla uğraşan rol modellerin görsellerine bakabilirsin, olmuş mu olmamış mı belli olur. bence bir hatuna en iyi yakışan spor voleybol derim, aksini iddia eden kimseyle de tartışmam. şu an inan bana sultanlar ligini iple çekiyorum. o taş hatunların fizik yapısını incelersen ne demek istediğimi anlarsın. pürdikkat olunca oyundaki rekabet de keyif vermeye başlıyor :) anladım anlamasına da…o denk getireceğin günü olumluz olarak mı seçecen veya tam tersi mi onu anlayamadım bebişim :) boy-kilo oranlaması eksi/artı 2 kg olması normaldir canım, mühim olan; kilo alıp vermelerde dengeli olmak.
      ben sabahları fıstık ezmesiyle geçiştiriyorum yaz aylarında; hem de öyle marketten hazır yapılmış değil, kuruyemişçiden tuzsuz fıstık alıyorum, onları önce tavada kavurduktan sonra robotta çekiyorum, çektikten sonra meşhur haskovo kova balıyla, zeytinyağıyla miksleyip bir daha çekiyorum, macun kıvamına gelince yemeye hazırdır. sen de uygula, enerjin nasıl artıyor görürsün :) zaten dengesiz besleniyorsan sen, o sıkılaşmasını beklediğin vücudu rüyanda görürsün. geç o hayali tatlışım. bak dönüp dolaşıp yine o ‘azarladın’ mevzusunu açıyorsun! o konuyu kapatmıştık ne güzel. sen yapınca trip oluyo, ben yapınca ”azarlama” dimi? ben de trip hakkımı kullanmış olamaz mıyım hanfendü? o linkteki aleti sırf kemerine delik açmak için mi aldın? bir mağazadan rica etsen zaten yaparlar o işlemi! tüketim çılgınlığı mı var sende, klasik turko hatunlar gibi? :))

     • Kedicik…

      Kendinde niye tasavvur ediyorsun, kıskandın dimi benim 1 kiloluk pembiş dambıllarımı :) O kullanma işlevine göre değişir bence, mesela kol kası için değil de parmak kası için kullandığını varsayalım zaytungluk bir durum oluşmaz :) Çalıştırdığı bölgeler arasında bacak, kalça ve hatta karın kası diyor ama benim sadece üst bacaklarım ağrıyor. Kalçayı da çalıştırıyorsa niye ben bunu hissedemiyorum gitarcı? Görsel olarak da bir değişiklik yok, hala yumuşak! Ayrıca öyle düşük seviyede değil, en son ayarda hızlı bir şekilde çeviriyorum ve iki üç dakika anca dayanabiliyorum buna, dinlenmem gerekiyor çünkü uyluklarımda dayanılmaz bir ağrı oluyor ve acayip de ter attırıyor. Bakıyorum zaten, gereğinden fazla video da izledim kardiyo ve vücut geliştirme ile ilgili, bu sıra da buna sardım anlayacağın :) Gerek yok incelemeye ki zaten ben öyle bir fizik istemiyorum, kavak ağacı gibi dümdüzler kalça denen bir şey yok çoğunda. Spor karşılaşması filan hikaye, sen sultanlar ligini o hatunların fizik yapısını en ince ayrıntısına kadar ezberlemek için izliyorsun. Tabi ki olumsuz olarak seçeceğim beyefendü, özellikle muayyen bir güne denk getireceğim ki sana o travmayı tekrar yaşatayım. Şöyle cafcaflı bi taytla kalın bir pedi de aksesuar olarak kullanacağım :)) Bu konudaki ateşli tartışmamızı unutmuş değilim beyefendü, hayata geçirmeyi düşündüğüm öyle bir durumda yüzünün alacağı ifade içimin yağlarını eritecek bilesin :) Amaannn gitarcı sen de, öyle anlar oluyor ki yemek yemeye üşenip aç aç vurup kafayı yatıyorum, sen ne diyorsun? :) Marketten alacakmışım da, kuruyemişçide çektirecekmişim de, tavada kavuracakmışım da… okurken yoruldum bu ne. Ben senin gibi beslensem boyumu bile uzatırdım :) Rüyamda görmeyeceğim çünkü gerçekleştireceğim tatlım, başladım bi kere dönüş yok. Bir iki ay geçsin bakalım, mutlaka bir faydası olur. Belki o zaman resim paylaşırım olmuş mu diye, sen de yorumlarsın :)) Trip filan değildi o sen de biliyorsun bunu; hem ne tribiymiş, bir erkek bi kadına nasıl trip atamaz! Tüketim çılgınlığı yaftası yapıştırdığın alet 17 lira gitarcı, bu mu tüketim çılgınlığı? Hakikaten çok çılgınım ama biraz fakir bi çılgın… Sen oradaki ince espriyi anlamamışsın, kilomu az bulup da garipsememiş miydin. İşte verilen her kilo için bi delik açmak gerekiyo, her delik için de birinden rica mı edicem hiç gerek yok. Kendi yöntemleri delmeye çalıştım birkaç kez kemer kullanılmayacak hale geldi :)

     • Cenk…

      birkaç ay spor yapmakla hemen karşılığı alınır mı canım ya? sen akıllı birisin; pes etmez, düzenli şekilde devam edersen meyvelerini toplarsın. delüüüüüü bisikletle öyle bi planın varsa benim de b-planım vardır herhalde, damdan düştük az çok :) vay be! benim büyük keyifle yaptığım işler sana işkence geliyor demek. boşuna kedilere tembel demiyorlar, 16 saat uyuyorlarmış, bıraksalar sen de uyursun kesinlikle. inanırım :))

     • Kedicik…

      Sen mi boya aldırış etmezsin, güldürme beni beyefendü… ayrıyeten sen bana nasıl leş dersin, o çatallı diline biber sürerim. Delirdin mi tatlım ya atılır mı dursaydı bi köşede, bak üzüldüm şimdi annen nasıl emek vermiştir kim bilir onlara… Olmadı bana verirdin belki birini kandırırsam lazım olur, bi çeyizlik yorganım bile yok :) Sen de biliyorsun hiç belli olmuyor canım o işler, elli yaşında evlenen de var hem sen erkeksin sevgililerin filan oluyodur yine senin bi de beni düşün ya ben napim? On yılı geçti sap geziyorum, bana abla diyenler ikinci çocuğunu doğurdu, bu sap ötesi hatun kişisinin eline erkek sinek eli değmiyor :))
      Ben de senin gibi anlamıyorum o çiftleri gitarcı. Herkesin ağzı kulaklarında pozlar, vıcık vıcık ilişkiler, konuşmalar bilmem ne; millet gömlek değiştirir gibi sevgili ve dahası nişanlı değiştiriyor, ne kadar kolay sevip ne kadar kolay unutabiliyorlar hayretler içerisinde kalıyorum. Bi lakaytlık bi samimiyetsizlik almış gidiyor, herkes mi mutlu diyorum kendi kendime. Bana kalırsa senin de dediğin gibi evlilik kurumu da bir şova dönüşmüş…
      Ben de senin gibi düşünüyorum, olmaz olsun öyle evlilik de, öyle eş de. Madem böyle düşünüyorlar, görüşme onlarla gitarcı kocalarıyla arana mesafe koy, yarın bir gün bir şey olur topu sana atarlar Cenk baştan çıkardı derler sen bilirsin ama hiç gerek yok bence, zaten arkadaşlar evlenip de yuva kurunca ilişkiler eskisi gibi olamıyor.

     • Cenk…

      evet ben aldırış etmem, neden güleceksin ki…benim boyla- postla bir alıp vermediğim yok; benim kıl olduğum o davul gibi popolar ney öyle? ben ona anlam veremiyorum. tmm diyelim ki boğazına hakim olamıyorsun agop’un kazı gibi ne bulursan yiyorsun, en azından yak onları, spor yap dimi yani. hadi diyelim o popoyu duba gibi yaptın…ne diye daracık şey giyip milletin gözüne gözüne sokuyon? ondan sonra biz eleştirince bik bik öterler bir de utanmadan :)) ee nabıyım içindeki yünlerle makinaya atamazsın, içini boşaltıp yıkamak gerekir, yıkamasan güve müve olur, onu düşündüm :) geri kalanına sonra cvp yazacam, çıkmam gerek, öptüm canım :) hoşça kal…

     • Kedicik…

      Yalan söylüyorsun çünkü :) Senin gibi 1.90’lık bir babayiğidin, partneri olacak kızın boyuna aldırış etmemesi pek normal olmasa gerek gitarcı, yanılıyor muyum yoksa? :) Şikayet ettiğin durum bence bir çok erkeğin hoşuna gidiyor, Turko erkeklerin bir kadında ilk baktıkları yer popo diye biliyorum ben ama sen biraz farklısın galiba. Hem erkekler kızları eleştirmeyi bırakıp kendi iğrenç kokularına bir çare bulsunlar önce, en azından kadınlar erkekler kadar pis kokmuyorlar. Peki ya o her yerlerinden fışkıran kıllara ne demeli, ıyyyy hiç sevmem. Yıkanırdı bir şekilde, telis torbanın içine azar azar koyunca makinede bile yıkanıyor atmasaydın iyiydi. O yünleri yıkayıp çırpan kadınlar var burada canım, orada yok mu? Benim bile çırpmışlığım var, diderim de :) ama köpüyemem, o konu ayrı bir maharet gerektiriyor. Neyse olmuş artık, ben de öptüm seni muckkks oh mis :))

     • Cenk…

      yooo asla yalan söylemiyom…sen beni ekşi’deki tinercilerle karıştırdın galiba :) gerçi, onların da ne kadar fidan boylu olduğu malum ya; kimbilir belki 1.70’lik bamyanın tekidir, geyik döndürmek için ya da, kompleksini bastırmak için girdi kasıyordur çoğu . benim için bi hatun pigme olmadıktan sonra sorun yok; her zaman başka kriterleri baz alırım ben :) turko erkekler konusunda da hemfikirim seninle; ben de hatun olsam, ben de aynı şeyi düşünürdüm evet.
      yıkama etaplarının hepsini anladım da ”köpüyemem” kısmını pek anlayamadım; yöresel bişey olsa gerek…köpümek ne yaa? ben de öptüm, muckssss :))

     • Kedicik…

      Bi de asla yalan söylemiyom diyo ya, sus şimdi çarpılacaksın, ağzın yüzün yamulacak sonra :) Hadi oradan seni gidi voleybolcu, İrina Shaykçı seni… O açıdan bakarsak senin fidan boylu olduğun da şüpheli sayın çorbacı, nerden bilicez ya sen de desteksiz atışlarınla bizi kekliyosan :) Hatunun pigme olmasına gerek yok ki tatlış beyefendü, normal boylu bir hatun senle yan yana geldiğinde pigme durumuna düşecek zaten :) Bana kalırsa senin derhal derdest edilip ve hatta linç edilip :) toplum içerisinden uzaklaştırılman lazım, Türk milleti bu boy oranını kaldıramayabilir o açıdan. Bulaşıcılık durumuna göre karantinaya da alınman mümkün. Hani yünleri yıkayıp çırptıktan sonra düzenli ve orantılı bir şekilde iç kılıfa yerleştirip, çevirip sonra da dikiyorlar ya kare kare işte ona ‘yorgan köpüme’ deniyor bizim oralarda. Bu da videosu beyefendü, izle de bir şeyler öğren belki lazım olur :) https://www.youtube.com/watch?v=Dbds2DyO4C8

     • Cenk…

      hayaller irina, gerçekler ayşe, fatma, pakize be beybi… sonuçta turko hatunlarla yüz yüze bakıyoruz. hem irina’nın ben kürdanını bile alamam, boylu postlu olsak kaç yazar. bi ronaldo olmak lazım o’nun için. bak sakallar ağrıdıktan sonra bi’şeyler de donk etmeye başladı; öyle eski egolar megolar da kalmıyo zamanla. farkındaysan ayşe, fatma, pakize diyor bu fakir; pelinsu, larasu, bilmem ne su da diyebilirdim dimi çıtır çıtır? desteksiz atmıyorum bebiş…ben bugüne bugün atamızın mozolesine çelenk koyma şerefine nail olmuşum, onu bamyalara yaptırmıyorlar hanfendü. eee nerden bilicem dersen, sonu gelmez zaten. hem benden uzun birsürü futbolcu var; voleybolcuları, basketçileri saymıyorum bile. hanım ablalardan öğrendim o şeyi, köpümeyi de öğrendim sayende :)

     • Kedicik…

      Anne’nin ismi neydi hatırlayamadım Pelinsu muydu, Larasu muydu ayy neydi dilimin ucunda? Yoksa Çisemsu muydu?.. Elin ecnebi kızlarına gelince çıtır çıtır, söz konusu Türk kızıysa çatır çatır dimi?!. Sen bir de meteliksiz kalınca gör o bilmem ne suları… Madem hayaller İrina imiş; gerçeklerin Ayşe, Fatma, Pakize olduğu bi memlekette ne işin var beyefendü? Terk et öyleyse toprağımızı, ne duruyorsun zorla mı tutuyoruz seni burada? Ayşe, Fatma, Pakize de senin için ölüyordu dimi :) Sen istediğin kadar yakışıklı ol, o boyla şansın yok bu memlekette zaten :) Bir şeylerin geç de olsa donk etmesine sevindim senin adına. ‘Türk’ün Türk’ten başka dostu yok’ beyefendücüm bu da kulağına küpe olsun :) Bir de ‘Türk’ün Türk’le imtihanı’ var gerçi ama onu şimdi boş verelim konumuzla ilgilisi yok :) Ayrıca İrina da neymiş ya; halis muhlis, çilekeş, vefakar Anadolu kızı Kezban’ın yanında İrina’nın esamesi bile okunmaz! Öğrendiysen benim gelinlik yorganı da sana köpüteyim, senin elinden gelir böyle işler beceriklisindir sen, bi el atıver ne olacak :)

     • Cenk…

      bizim oralarda öyle su’lu mu’lu isimler yoktu hanfendücüm…ne hikmetse; ”h” sesini basma özürlü olduğumuzdan mıdır nedir, hatun isimleri genelde hatice, hüsniye, hasibe; erkek isimleri de hasan, hüseyin, ahmet, mehmet vs oluyor :)) küçükken ben de basamazdım o sesi ama şimdi şakır şakır konuşuyorum :) neden terkedeyim… biz bu topraklara ayak bastığımızda toprağı öptük hanfendü, sen kimin toprağından kimi kovuyorsun? atamız bizi nasıl onure etmiş; ”muhacirler, kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır” demiş! o yüzden kimse bize hareket çekemez, alırız façanızı haa :)) aksine bu boyla şansım daha çok arttığı gibi; karaborsa oluyorum, ecnebi yerlerde sıradanlaşıyorum aslında :)) tabi tabi gelmez mi…bulaşık yalaşık yıkıyoz diye yorgan da dikeriz dimi? utanmasan çeyizlik oyama, dantelime falan da el at dersin sen :)

     • Kedicik…

      İyi ki yokmuş yani, şayet olsaydı seni tutabilene aşk olsun. Bizim oralarda da yoktur beyefendü; var olanlar Ayşe, Fatma, Ahmet, Mehmet… Al da görelim façamızı, nasıl alıyomuşsun bi görelim beyefendü, senin karşında Çinçin bebesi var bugüne bugün, ciğerini sökerler adamın demedi deme :)) Karaborsa oluyormuş pehhh, böyle avut kendini sen. Niye utanacakmışım, sen de bi el at eline mi yapışır hem sevaptır şekerim. Yalaşık bulaşık yıkamakta ne varsa abart da abart, ben bulaşığını yalaşığını yıkarım korkma :) Bu topraklar bizimdi bi kere biz bu toprakların demirbaşıyız, bizler Anadolu’da doğduk büyüdük, siz kimsiniz asıl? Osmanlıyla birlikte tarih oldunuz beyefendü hatırlatırım :) Şaka bir tarafa şu an sahip olduğumuz toprakların tam yirmi sekiz katı büyüklüğünde bir imparatorluktan geldiğimiz duruma bak gitarcı… Osmanlı Osmanlı diyenler bundan hiç bahsetmiyor ne hikmetse. Lozan’ı bir hezimet olarak değerlendirenler Adaları Balkan Savaşlarında Osmanlı’nın kaybettiğinin bilincinde bile değil, nereden tutarsan elinde kalıyor. Atatürk olmasa idi, bu topraklar da bizim olmayacaktı. Biz de artık asimile olup nerenin vatandaşı olurduk muamma, vatandaşı olsak iyi gene sömürge olmak var bir de. Gitmek istediğim yerlerden biri de Selanik gitarcı, Atamızın doğduğu evi, şehri görmeyi çok isterdim inş. bir gün o da olur. 19 Mayıs Stadı’nı da yıktılar biliyorsun, yerine cami yapsınlar…

     • Cenk…

      seni gidi seniiii :)) buldun fakiri geç makaranı bakiim…ne var dimi bulaşık yıkamakta; makinaya yerleştirip çıkartması bile başlıbaşına bi dert.. bazen makineyle falan muhatap olmamak için biriktirmeden elde bile yıkamak zorunda kaldı bu fakir. ahh ahhhhh ! fakat, 4 aylığına ne bulaşığa el sürecem, ne de herhangi şeye; temizlikçi abla bana teklif sundu, ben de kabul ettim, 4 ay sefa sürecem :))
      o osmanlıcıların çoğu yakın tarihi bile bilmiyor canım; en çok toprak kaybeden leşi baştacı yapıyorlar, güler misin, ağlar mısın…
      ben 2 kez gördüm beybi…inan bana kapıdan içeri girer girmez tüyleri diken diken oluyor insanın. senin şansın anıtkabir’e yakın olmak; manevi huzur bulmak için daha ne ister ki bi insan…demek orayı da yıktılar demek; millet parkı mı ne yapacaz diyorlardı ya, angara ahalisi bol bol yuvarlanır artık :))

     • Kedicik…

      Hayır canım, makara geçmiyorum. Makara geçilecek bir durum mu var ortada, kendi bulaşığını yıkamandan daha doğal ne olabilir ki? Makineye yerleştirip çıkartması bile başlı başına bir dert diyorsun peki sen o evin bulaşıktan daha fazla efor gerektiren işlerini –süpürme, toz alma, banyo ovalama vs- bunca zaman nasıl yapabildin bay fakir? Senin gibi hijyen konusunda titiz ve hassas bi adamın bir iki bulaşık yıkamaktan şikayet etmesi beni şüphelendiriyor, yoksa pasaklının teki misin söyle bakiyim püss? :) Niye dört aylığına sürekli gelsin madem, haftada bi kere gelse yeter sana. Yoksa tamamen duygusal mı :) Şu an böyle yazıyorum ama hakkın da yok değil hani, bana da bazen gına geliyor gündelik işlerden, insan beziyor açıkçası ama günü gününe yapmazsam daha kötü oluyor gitarcı. Üşengeçliğimin tuttuğu bazı anlar oluyor ki karışıklıktan odada adım atacak yer bulamıyorum :) Her şeye rağmen bi erkeğin bi kadınınki kadar döküntüsü olmaz ama. Ne yakın tarihi ne uzak tarihi biliyorlar, gerçi bilseler ne olacak ki işlerine nasıl gelirse o şekilde yorumluyorlar tatlım. Okumaktan anladıkları tek şey de Kuran okumak! Belki beni de götürürsün beyefendü hem sizin oraya da yakın, ne dersin :) Amaçları restorasyon/yeniden yapıcaz ayağına ’19 Mayıs’ ismini silmek canım… Ben uzun zamandır gitmiyorum canım, manevi huzur da bulamam zaten nasıl bulayım şu ortamda? Atamız: ‘Bütün ümidim gençliktedir.’ demiş. Ne kadar harika ve derin bir cümle dimi. Bir genç olarak emanetine sahip çıktım mı ya da çıkabildim mi, hayır. Hangi yüzle gidicem…

     • Cenk…

      hatırlarsan yıllar önce ‘çamaşır astığım ipi bile silmeden asmam’ diye bir mesaj yazmıştım hanfendü! pasaklının teki miyim, değil miyim inanıp inanmamak sana kalmış artık. uzun yıllar önce kumkapı’da afrikalıların kaldığı bir binada 1 hafta kadar kalmak zorunda kalmıştım; tıpkı haskovo’daki komünist dönem binaları gibi mutfağı, wc, banyosu falan müşterek kullanımlı odaları vardı binanın, o kadar pislik içinde 1 hafta geçirmiştim ki, o gün bugündür hijyen takıntısı başladı bende. arapların pis olduğunu bilirdim ama afrikalıların da onlardan kalır yanı yok yani. hatta, çoğu müslüman olup namaz kıldığı halde, kadınları üstü çıplak şekilde mutfağa bile giriyordu :) acayip garipsemiştim o zaman :)) bir de ağızlarında kocaman kürdanla geziyorlardı hep nedense. kadının emekli olmak için 4 ay ssk ihtiyacı varmış, bana teklif sundu, sigortasını yatıracam öyle anlaştık yani. haftada bir sarma da saracak :)) gitarlarıma dokunma yeter dedim :) kadının çok şerefsiz bi kocası var beybi; iki kere iş buldum pezevenge, ikisinde de 3 ay çalışmadı. aslında mesleği de iyi…zeytinburnu’nda sahibi akrabam olan bi deri firması var, oraya bile arabamla götürdüm, sigara yüzünden iş bıraktı angut. kadıncağız hayatının hatasını yapmış bu angutla evlenmekle. o ablanın hatrı olmasa inan bana
      selam vermem, öyle bi çomar.
      sen olur de büyük bir zevkle götürürüm bebişim…senin gibi atatürkçülüğüne hayran olduğum birini sırtımda bile götürürüm oraya. hem tuna turu da fena fikir olmaz, bizim köydeki karizmamı da yakından görürsün :)) şahane olur bence…sen atamızın yüklediği görevi elinden gelebildiğince yerine getirmeye çalışmışsın/çalışıyorsun güzelim, o’nun kurduğu ülkeyi bu duruma düşüren şerefsizler yakışmıyor oraya. onların gitmesi beni çıldırtıyor…

     • Cenk…

      pardon da hanfendü! ben sana ne zaman, nerede ”leş” dedim? lütfen bana gösterir misin! ”on yıl geçti sap geziyorum” derken, yani on yıl önce nişanlı falan mıydın, ya da sevdiceğinden mi ayrıldın? onu pek anlayamadım bebişim :) seninki biraz da halet-i ruhiyenden kaynaklı sanırsam beybi…yaşadığın hayal kırıklıkları, leş insanlardan sıtkının sıyrılması falan filan seni biraz asosyal kişilik haline getirmiş gibi geliyo bana. tabi buna son yıllarda yaşadığın acılı hadiseleri de eklersek; haksız sayılmam zannedersem. derdini de paylaşan bir yapıya da sahip değilsin sanırsam. o yüzden detaylarına da girmek istemiyorum.dolayısıyla senin derdin pek yazıyla falan paylaşılacak gibi değil gibi sanki. işte sihirli cümleyi tarif etmişsin canım… ‘ ne kadar kolay sevip ne kadar kolay unutabiliyorlar’ bu neyi ifade eder? samimiyetin de, aşkın da sahte olduğunu kesinlikle. sabahattin ali’nin ‘değirmen’ romanındaki aşk gibi aşk da demiyoruz ama bu kadar da pamuk ipliğine bağlı olmamalı diye düşünüyorum ben. sen o romanı okumuşsundur tahminimce :)
      ben onlarla görüşmüyorum zaten canım benim…onlar buluyor beni bir şekilde. istedikleri kadar topu bana atsınlar; umrumda bile olmaz, güler geçerim. zaten çevremdeki akraba, eş-dost sayısını azalta azalta bir elin parmaklarına kadar düşürdüm. az olsun, öz olsun kafasındayım. sana da tavsiye ederim :)
      https://youtu.be/swvftX0FiTc

     • Kedicik…

      Nerede mi leş dedin, işte burada! Al işte bu da kanıtı, gördün mü ? :) ‘’ o s.o.s. veren basenli hatunlar çok leş görüntü veriyor ne biliyim.’’ Kim yazmış bunu, gitarcı :) Hayır canımın içi nişanlı değildim, sene 2008’di en son biriyle sevgili olarak görüştüğümde, hesap et işte anlatmak istediğim buydu. Zaten hayatıma sokma mallığında bulunduğum beyni uçkurunda gezen, sevgiden, saygıdan, vefadan ve insanlıktan nasibini almamış birkaç leşi toplasan yarım adam değil, çeyrek adam dahi etmezler! Özetle; gerçek anlamda sevmeye değecek, gelecek vadeden bir kişi çıkmadı karşıma, ben de yana yakıla aramadım zaten, şayet varsa öyle biri o beni bulsun dedim :) Öyle ortamlar da pek olmadı, belki iyi olan bir iki kişi çıkmıştır karşıma, onları da ben reddettim ya da değerlendiremedim ne biliyim. Bilemiyosun tatlım kişinin ne olduğunu ya da ileride ne olacağını, kimsenin kişiliği alnında yazmıyor işte. Bence evlilik şans işi beybi, biliyosun ben de oldukça şanssız biriyim. Daha ben gitmeden makus talihim benden önce gidiyor gideceğim yere :) Bir de şu var: Görünüşte insan gibi duran ama içinde her türlü pisliği ve şerefsizliği barındıran y..şaklar ile kucaktan kucağa zıplayıp sonra da yağlı bir kapıya yamanmak için malum yerlerini diktiren, ortamlarda namuslu hanım kız pozları atan kaşarlar bile hiç hak etmedikleri şekilde mutlu oluyorlarsa eğer benim o hayattan zaten bi beklentim bi isteğim yok gitarcı… Kaldı ki eskisi gibi umurumda da değil, eskiden olsa üzülür isyan ederdim. Şu an ise daha farklı düşünüyorum, bu hayatın ne kadar da boş olduğunu anladım beybi. Bu dünyadan göçüp giden bir insanın hiç yaşamamış gibi olduğunu, sanki bu dünyaya hiç gelmemiş gibi olduğunu, yaşatılırsa sadece hatırasının yaşadığını anladım. Vay bee dedim sonra, aslında hayat ne kadar da anlamsızmış… Mutlu bir evlilik ya da beni sevecek iyi bir insan düşüncesi artık bana o kadar uzak ve imkansızmış gibi geliyor ki, birinin bana baktığını gördüğümde başımı çeviriyorum ya da yere eğiyorum istemsiz olarak. Hatta hayali bile uzak, mimlenmiş, lanetlenmiş gibiyim sanki. Büyüden şüpheleniyorum, bana büyü yaptılar kesin :) Hal böyleyken nişanmış, düğünmüş falanmış filanmış hiç gitmek istemiyorum, zaten de gitmiyorum. Başkalarının özellikle de hiç hak etmeyenlerin mutluluğu beni sinir ediyo çünkü. Ben zaten kukumav kuşu modunda takılıyorum beybi, tavsiye etmene gerek yok, galiba anormalim boş ver zaten kim normal ki :))

     • Cenk…

      iyi güzel de canım benim, benim o cümlemde yazdığım hatun kategorisine sen girmiyorsun ki! o leş kelimesini sen niye üstüne alıyorsun ki? senin geçen yılki resminde ben hiç öyle s.o.s. veren bi basen falan görmedim; dolayısıyla o da senin leş hatun kategorisine girmediğine delalettir dimi canım benim? yoo ama ben illaki hemcinslerimi sana ezdirtmeyeceğim diyorsan o başka tabi. benim anlatmak istediğim; bir hatun kendine neden bakmaz, (sağlık sorunu olanları tenzi ederim),neden spor yapmaz veya gereğinden fazla neden löööp löööp ne bulursa yer? farkındaysan yeni nesil akıllı telefonlarda sevdiceğine iki tane fazla mesaj yazacam diye, zombi gibi hayat sürüyor. böyle bi çıtırın spora falan ayıracak vakti olur mu sence? ondan sonra biz de diyoruz bu turko hatunlar neden koca popolu oluyor?! yok efendim genetikmiş, hormonlu gıdalardanmış,falan filan cart curt. onları geçecekler hanfendü! sen sporunu yap; yemene içmene dikkat et, bak bakalım o basenler eriyor mu erimiyor mu? kimse kendini kandırmasın. senin turko erkekler hakkındaki samimiyet testine de hak veriyorum kesinlikle…işin özeti; o malum yerlerini diktiren hatun isterse fermuar taktırsın, dürüst bi iradeye sahip olmadıktan sonra, istediği kadar dallamasını keklesin, o menfaate dayalı ilişkinin ve/ya evliliğin boku çıkar er ya da geç.çünkü, konsa çıkan pavyon kadınının bile geçerli bi gerekçesi olur ama, o ‘namuslu hanım kız’ görünümündeki kaşarların bahanesi olmaz zamanla. benim görüşüme göre; turko erkeklerin büyük bölümü de samimiyet testinden sınıfta kalır; kendisi eski kırdığı cevizleri görmediği gibi, ilişki veya evlilik aşamasında bile kırdığı cevizin haddi hesabı yoktur ama, illa ki eşinden sadakat bekler. yani anlatmak istediğim; turko erkeklerin illa bakire değil,dürüst hatun aramayı anlaması gerekir diye düşünüyorum ben şahsen. cinselliğin tabu olduğu her toplumda sapıklık, taciz-tecavüz,çocuk istismarı olur bence…o yüzden kadınlar da, erkekler de aynaya bakmalı diyorum. gerisi hikaye…

     • Kedicik…

      Sen her gördüğün şeye inanma bence, sen değil miydin resimler aldatıyor diyen. ‘Resimler gandırıp duru gıı, fotoşopla S.Bağcan’ı, E.E.Su yapıveriyolla’ demiştin bi keresinde unuttun mu :) Senin basenlerle bi alıp veremediğin mi var gitarcı, bu basen konusunda çok dertlisin anlaşılan. Anladığım kadarıyla manitan hem spor yapmıyor hem de basenli, sen de direkt yüzüne söylemiyorsun ve basen basen diye benim kafamı ütülüyorsun sanırsam :) Basene gelene kadar leş kategorisine girecek neler var neler… daha geçen haftalarda bi kadın gördüm kollarındaki kıllar bildiğin erkeklerin kollarındaki kıllar gibiydi, tüm vücut lazere giden biri olarak garipsedim tabi ben de. Kalas gibi kalın bacaklarla, çarpık biçimsiz bacaklarla milletin gözüne gözüne sokarcasına mini etek giyenleri de garipsiyorum. Ben şahsen o şekilde insan içine çıkarken bi kez daha düşünürdüm, gerçi onlarda bi anormallik yok aslında özgüven de yerinde, herkes benim gibi takıntılı bir gerizekalı değil ki :) Peki bi erkek neden kendine bakmaz, banyo yapmaz, deodorant kullanmaz, dişlerini fırçalama beyefendü? Sen bunun cevabını ver, ben de kadınların neden kendine bakmadığının cevabını vereyim sana olur mu :) Tabi canım tabi aynen katılıyorum, bol keseden salla bakalım gitarcı, sen Turko erkeği değilsin zaten dimi :) Susss erkek milleti değil misiniz, hepiniz aynısınız işte!

     • Cenk…

      evet demiştim…hiçbir şeyi de unutmuyon bakıyorum :) fakat, ” e,e, su” değil hanfendü! ‘e. e. u. ‘ olacaktı! o da bu aralar magazin basınından elini eteğini çekti nedense. bütün sosyetenin bodrumlardan, alaçatı-çeşmelerden haberlerini duyuyorum, ondan ses seda yok. en son uzatmalı sevdiceğiyle barışmıştı diye duymuştum, ufak tefek pürüzleri halledemedi demek ki. yoksa benim kulağım delik, duyardım illaki :) zaten platonikti benimki:))
      benim basenle masenle bi derdim yok da; ne biliyim, göze hoş gelmeyecek şekilde davul gibi büyütenlere çok gıcık oluyom. inan bana ağızlarının ortasına vurasım geliyo. yemişim brezilya poposunu…popo dediğin macar, hırvat, sırp hatunlarınki gibi olacak benim göreceme göre. halihazırda manitam falan da yok, bu aralar iş-güç derken trip mrip çekecek havamda değilim. o kolu bacağı kıllı hatunları da benzin döküp yakasım geliyo…o kadar yani:( rahmetli ciguli’nin köyü bize yakın, bazen orada görüyorum öyle kıllı -yünlü hatunları, cidden hatundan soğutuyorlar adamı. polak hatunların bazıları da öyle leş oluyo.ııııııyyyyy :)) o leş turko dallamalarının ben taaa …! yerden göğe haklısın…sen bi hatun olarak katlanamıyorsun; ben de bazen toplu taşımaya binmek zorunda kaldığımda çekiyorum o işkenceyi. hele o aksırıp,tıksırıp etrafa dna’sını bırakan leşlere kafa-göz dalasım geliyo. ben o tutacaklara dokunmaktan bile imtina ediyom hanfendü. kolonyalı mendilsiz bindiğimi tarih yazmaz. hepimiz aynıymışız, pehhh yani!

     • Kedicik…

      Yanılıyorsun, baksana unutmuşum ‘e.e.su’ değilmiş; ‘e.e.u’ olacakmış ! Nasıl kaçırmışım bu önemli ayrıntıyı ben, kusuruma bakmayın sizin mavi huylunuza saygısızlık ettim! Neden platonik olsun ki bence takipte kal, senin gibi bir yağuşukluya da böylesi bi manken yaraşır. E.E.U. ve türevleri dururken sevdiceğiniz Ayşe, Fatma, Pakize olacak değil ya beyefendü! Doğru diyorsun tatlım, hep bu kızlar hep, ama siz yani erkekler öyle misiniz? Maaşallah kusursuzsunuz, her yeriniz de tastamam :) Hayır, bence brezilya olacak, konu kapanmıştır :) Senin gibi travestilerin bile dikkatini çeken ve hatta sözle tacizlerine maruz kalan bi adamın nasıl manitası olmaz canım ya, şoke oldum desem abartmam yani. Gerçi şöyle bi düşündüm de sana trip de atılmaz, insan sana trip atmaya korkar ben korkardım mesela. Maazallah elinin tersine filan gelir de kötürüm edersin trip atanı :) Allah belasını versin onların, etmediğim küfür kalmıyor, daha dün o bilindik iğrenç kokulara maruz kaldı bu kedi! Benim en çok şaşırdığım bu kişilerin evli olması ve yalnız uyumamaları gitarcı. İyi ki Müslüman bir ülkede yaşıyoruz da temizlik imandan geliyor, ya temizlik imandan gelmeseydi ne b.k yerdik düşünebiliyor musun? :) Aklıma şöyle bir şey geldi: Orta Çağ Fransa’sında tuvalet ve banyo kültürü yokmuş biliyorsun, topuklu ayakkabı ve parfüm icadı da bundan dolayı olmuş. O dönemlerde insanlar lazımlık gibi bir şeylere ihtiyaçlarını yapıp pencereden aşağı bırakıyorlarmış. Bırakırken de sokaktakilerin üzerine filan gelmesin diye ‘geliyooooor’ diye :) haber veriyorlarmış. Düşünsene bizim ülkemizde böyle bir şeyin olduğunu, haber de vermez bu leş çomarlar, milletine kafasına kafasına doğru tazyikli bir şekilde :) Evet, bugün çok iğrencim söylemene gerek yok :))

     • Cenk…

      her ayrıntısını bile detaylıca hatırlaman var ya! işte benim sana neden kafan zehir gibi çalışıyor dememe delalet ediyor beybi. gerçekten seni tebrik ederim :) ‘mavi huylu’ detayını bile unutmamışsın ya, helel olsun sana! yaklaşık 2 yıldan fazla oluyor ben o yazıyı yazdığım; arayıp buldun desem, samanlıkta iğne aramaya benzer, zaten o kadar da vakit harcamazsın. yani demem o ki hanfendü, gerçekten çok güzel bi hafızaya sahipsin; ben de fazla olmayan bi özellik olduğundan kıskandım seni. neyini takip edeyim…
      e.e.u. benim içim bitmiştir canım…ne zaman başladı da, bitiyor diycen ama kararım kesindir :) evet benim varlığımdan bile habersizdi, kendi kendime güvey oldum ama çıktığı o leş programdaki bir şeyden dolayı eledim onu :)) neden şok oluyorsun ki, istesem anında yaparım; bak 2 saat içinde demiyorum, 1 saat içinde ceptedir ama ben öyle istiyorum. zaten eski kırıklardan yılmışım, bir de yenilerinin sırnaşmasını çekecek modda değilim şu an :)) bu sıcaklarda toplu taşıma hiç çekilmez canım evet. hele de klima çalışmıyorsa, gerçekten işkence. ee herkes benim gibi her sabah sandalotu aromalı duş jeliyle güne başlamıyor; herkes benim gibi mevsimine göre deodorant roll on falan kullanmıyor, agız bakımını düzenli yapmıyor. boşuna demiyorum takıntı derecesinde titizim diye :)) acayip tasvir etmişsin, kusasım geldi delüüü :))

     • Kedicik…

      Yazdığım iki mesaj beğenilmemiş, üç mesaja da cevap yazılmamış beyefendü. Hatırlatayım dedim :)

     • Cenk…

      atlamışım evet. derhal emir telakki ediyorum :))

     • Kedicik…

      Emir telakki ediyorum diyorsun ama yine bir mesajı atlamışsın beyefendü? Gereken önemi vermeyince böyle oluyor! Zoraki cevaplar vermek zorunda değilsiniz, sizi sıkıyorsam söyleyin… :)

     • Cenk…

      yazdığım esnada telefon falan çalınca atladığım oluyor bazen canım…hemencik kırbacı vurmasan olmaz dimi :) gereken önemi vermesem 5 yılı aşkındır mesajlaşıyor olmazdık sanırsam!
      ayrıca, cevaplarım zoraki gibi mi geliyor? ”sizi sıkıyorsam”daki resmi dil beni sıkıyo :) bünyem alışık olmadığından mıdır nedir bilmem ama bana fırça at, azarla, istersen küfür et ; yeter ki araya mesafe koyma :)

     • Kedicik…

      Ben size karşı her daim samimi oldum, günahımı almayın Cenk Bey…Atlamayacaksınız Cenk Bey, atlandığını görünce heyheylerim başıma üşüşüyor çünkü :) Dahası bu heyheylerden haberiniz olmadan siz de nasibinizi alıyorsunuz, hani kulaklarınız çınlıyormuş ya arada işte sebebi tam da budur. Beş yıl oldu mu Cenk Beycim vay anasını, acaba yıl dönümümüz ne zamandı? Keşki bir yerlere not etseydik, kutlardık :)

     • Cenk…

      ben 2013’ün sonlarında girmiştim ilk mesajlarımı; hadi diyelim 1 yıl sonra beni takibe almaya başladın, demek ki 5 yıl olmuş bebişim. not etmedim de; hani sözcü’de benim bir yorumuma ”sizinle aynı fikirdeyim beyfendü yeeaa” diye cevap yazdığını hatırlarsın herhalde ! :))) yıldönümü kasım 2013 müydü neydi :)

     • Kedicik…

      He he zehir gibi çalışıyor, o ben değilim diyorum anlamıyor musun?…. :) Ne hatırlayacağım her ayrıntısını sen biraz abartarak yazmıştın; yok mavi huylu, yok bilmem ne diye ben de sinir olmuştum öyle aklımda kalmış, o yani. Başladı yine egosunu hunharca öptüğüm! :) Eskiler, yeniler, sokaktakiler, otobüstekiler, ordakiler, burdakiler herkes sana sırnaşıyor gitarcı ve hatta ben de sana sırnaşıyorum oldu mu :)) Bir saat içinde cepte manitanın olması bir meziyet değil ayrıca beyefendü. Senin gibi sandalotu aromalı duş jeliyle güne başlayanların ego’da ne işi var zaten, öyleleri genelde mercedeslerin audilerin içinde filan oluyo :) ego’dakiler arap sabunuyla yıkansa başım gözüm üstüne diyeceğim ama o da yok. Kusasın da gelse itiraf et iyi bir tasvirdi :)

     • Cenk…

      neden meziyet olmasın? öyle bi meziyet ki…bulan vaaar, bulamayan var! o pembe popolorunu mersolardan, bmw, audilerden indirmeyenlerden ben farklıyım bebiş; ben tırnaklarımla kazıyarak bu seviyeye geldiğim için mütevazı arabaya biniyorum. onlar, baba parası ve/veya çalarak -çırparak, yaltaklanarak biniyorlar o arabalara…hem o marka arabalara bulgaristan’da şoparlar bile biniyor artık. burada lüks ve pahalı. akaryakıtı saymıyom bile…

     • Kedicik…

      Benim düşünceme göre herhangi birini istediğin anda bulmak meziyet değil gitarcı. Seni seven, senin de sevebileceğin, doğru insanı bulmak önemli olan… Biliyorum farklı olduğunu, hep böyle kal canım. Nefret ediyorum haksız kazançla cebini doldurup da kendini bi b.k sanan, iki kuruş için insanları köle gibi çalıştıran, o küstah şerefsiz kodamanlardan da bu düzenden de…

     • Cenk…

      aynı fikirdeyim canım :)
      https://youtu.be/0HJQJzUwRMk

     • Kedicik…

     • Cenk…
     • Kedicik…

      Bilirkişi beyefendü üşenmemiş, bir sürü yorum yazmış laf olunca ben sadece senin için giriyorum kem küm falan filan diyor, saftirik ben de inanıyorum! Artık yalanlarına kanmayacağım sayın gitarcı, bu iş burada biter. Terk ettim seni ! :)
      Bu arada feminen arkadaşı destekliyorum beybi, bazen devevariliğin tutuyor ve ipin ucunu kaçırıyorsun. Her düşündüğünü yazıya dökmesen sanki daha iyi olacak.

     • Cenk…

      n’abıym beybi… nerede müptezel var, nerede iradesi sıkıntılı feministi, hümanisti var beni buluyor. o ‘feminen’ denen ‘kibarlık abidesi’ bana nezaket kasacağına iki kelam da abdurrahman’a etseydi ya…hem abdurrahman’ın gazına geldim ben. nasıl bi fantezi dünyası varsa; yazdığı sıçmıklarla beni kızdırdı, ben de biraz vurgulu olsun diye dallandırıp budaklandırdım.hepsi o :) ya o bana ‘sen namaz kılıyor musun?’ diye soru yönelten andavala ne cvp verebilirdim? o an aklıma ne geldiyse yazıverdim.nabıyım:))

     • Kedicik…

      Boş ver sen şimdi o yobazı, sen o tıynette misin? Tamam anlıyorum da bel altı mesajlarını abartıyorsun bazen, ben bile like yapmaya utanıyorum :) Sözcü’deki ortam ve kişiler burada yok, o ortam bambaşkaydı biliyorsun herkes her telden çalıyordu. Döl ne, tazyikli saçmak ne, sevişesi gelmek ne?!.Hele şu atasözü ne, sayende öğrenmiş oldum! ” … … ne ararsın … pazarında”
      Bu tür mesajları kafan iyiyken yazıyorsun dimi, tahmin ediyorum bunu :)

     • Cenk…

      aslında o kadar da müstehcen değil yazdıklarım ama, dediğin gibi abartıyorum evet. fakat, bu gibi platformlarda biraz olsun hoşgörü olmalı diye düşünüyorum. ne hikmetse bazı ‘aferin alma alışkanlığı’ edinmiş kişilere dert oluyor. bunlar hiç mi mizah dergisi okumuyor? hiç mi tiyatro falan izlemiyor? müstehcenlik konusunda bu kadar duyar kasacaklarsa, dublajsız film de izlemesinler yani. gündüzleri pek içmem bebeğim. bilemedin :)

     • Kedicik…

      Evet, abartılacak bir müstehcenlik yok ama herkesin bakış açısı da aynı değil canımın içi. Yazdıklarını bir erkek hoş görebilir belki ama bi bayanın hoş görmemesi normal bence. Ha ben görüyorum hatta gülüyorum da delüü yine neler yazmış diyorum, seni biliyorum çünkü :) Hoşgörü konusuna gelirsek; yeri geliyor aynı siyasi görüşü paylaşan insanlar bile birbirine girebiliyor abuk sabuk bir şey yüzünden, yani hoş görülü olmak zor iş hele ki böylesi insanların tahammül sınırları zorlanan bir ortamda. Boş ver polemiğe girip de sinirini bozma kim ne yazıyorsa yazsın cevap verme. İçme zaten bebeğim, hatta özel günler hariç bırak derim.

     • Cenk…

      haklısın canım…genelde şifreli müstehcenlik yapardım ama orada biraz kontrolü kaçırmışım. keşke herkesin benim gibi diline yansımış olsa; şu memlekette son zamanlarda beyin yakan leşlikler oluyor, ve maalesef ki o leşlikleri yapanlar ağzında ‘bismilla’ eksik olmayan leşler. senin dünkü yorum yazdığın olayın vehametini görüyoruz dimi. leşliklerini o kadar çok kibarlıkla, dinle minle maskeleyen şerefsizler var ki, insan bu o.ç’leri gerçekten küfürsüz ifade edemiyor. bakın atamıza saldıran yobaz sürülerine bile en iyi cevabı, ağzı en bozuk şairimiz neyzen tevfik vermiş! şerefsizlere en iyi cevabı c. yücel vermiş, ömer hayyamlar falan vs. ben hep onlardan feyz alıyorum :))) yaz sıcaklarında içki içesim gelmiyo doğrusu; en son pazar gecesi içmiştim.

     • Kedicik…

      Hakkın var canım benim, keşke herkesin senin gibi sadece diline yansımış olsaydı hem öyle bir durumda insanlar çok daha dürüst olurdu öyle değil mi. İnsanlık ve ahlak fukarası İslamcılar her geçen gün bu sayıyı arttırıyor doğrudur yalnız şu da var: Bana sorarsan bahsi geçen beyin yakan leşlikler her zaman vardı fakat şu anki kadar ortaya dökülmüyordu… Özellikle ensest konusunda bu millete karşı iyimser olamayacağım canım. Can Yücel de, Neyzen Teyfik de, Nazım Hikmet de… bu ülkenin başına gelen en güzel insanlardan bence.

     • Kedicik…


      Bu parçayı da çok seviyorum gitarcı, hareketli aynı zamanda hüzünlü. Nereye çekersen oraya gidiyor. Klibi de izle.

     • Cenk…

      senin zevkini çözdüm…sen elektronik club müziğini beğeniyorsun galiba. akustikli olanları özellikle. şu attığın bandin klasik tarzı da benim hoşuma gidiyo. 2. bölümdeki gitar riff’leri dehşet, pahalı kulaklıkla dinleseydin dadından yinmezdi…tmm, kulaklık senin köpeeen olsun, ilk buluşmada takdim edeceğim :) al sana deja vu, ilk sen paylaşmıştın :)
      https://youtu.be/TjL_b-ObQDU

     • Kedicik…

      Ne biliyim tatlım, zevkimi bilmiyorum da ne hoşuma giderse onu dinliyorum işte. İlla pahalı kulaklık olacak diyorsun yani, niye ucuz kulaklıktan ses gelmiyor mu :) Kulaklık da neymiş takdim edecek başka bir şey bulamadın mı beyefendü, aç biraz kesenin ağzını :) Hakikatan eskimeyen nadir şarkılardan dimi ama bu tam dejavu olmamış, çünkü klip benim paylaştığım klip değil. Nerede o fıstık gibi kızı arkasından koşturan, laz burunlu adam? Burnu büyük, kendi de ayı gibi filan ama bu adamda değişik bir erkeksilik bi karizmatiklik var beybi, tahrik edici dimi uuuuuuuu :)) https://www.youtube.com/watch?v=Ww38Bz7mBGg

     • Cenk…

      evet, öyle diyorum…sesin gelmesi değil, nasıl geldiğini görünce anlarsın ne demek istediğimi.
      ‘kulaklık olmadı, pırlanta kolye oldu; ee o da olumlu.’ diyorsun yani :)) kulaklık da neymiş miş miş…ba ba ba! tmm, alırım sana pırlanta kolye bu iş huzur içinde çözülür :)))
      bana niye soruyon tahrik edici dimi diye? benim hormonlarımla seninki bir mi ki bileyim hanfendüüü? o hatun tahrik edici midir diye sorsana delüüü. değil zaten :)

     • Kedicik…

      Tamam sen pırlanta kolyenin yanında eşantiyon olarak kulaklık da alınca test ederim. Ne olmuş, ne var yani alsan sizin için bi pırlanta kolye ne ki sayın çorbacı, prestijiniz mi sarsılacak? Pırlanta kolyenin yanında, pırlanta yüzük, küpe, bileklik, Trabzon burması, inci set filan da al da şanın yürüsün çorbacıların hası :)) Seni kızdırmak için sorduydum, e sen de bi alıcı gözüyle bak hemen muhalefet! Hiç tahrik edici olur mu o hatun, boyu kısa bi kere!

     • Cenk…

      sen de trakyalılık var mı, ya da çevrende kültürünü aldığın trakyalılar var mı? çok merak ettim doğrusu :)) trabzon burması olmasa…! şöyle yanında vanilyalı dondurmayla, bol fıstıklı antep burması olsa nasıl olur hanfendü ? :)) ben bi dallamaya nasıl alıcı gözüyle bakarım hanfendü?
      ee desen ki ‘sen mi daha karizmatiksin, o klpteki dallama mı’ bir cevabım olur elbette :)

     • Kedicik…

      Trabzon burması talep etmek için Trakyalı olmak ya da Trakya kültürü mü almak gerekiyor beyefendücüm, sorarım size? Dikkat ettiysen makul davranıp burma diyorum; ya pırlanta, elmas filan deseydim?.. Napiyim seviyorum ben değerli taşları, madenleri. Kuyumcular hep ilgi odağımdır ama alamadığım için uzaktan bakmayı tercih ediyorum. Süper olur, dondurmayı da burmayı da çok severim doğrusu hatta canım çekti şu anda :) Amma velakin dondurmanın yeri ayrı hem iki kuruşluk dondurmaya tav olacak göz var mı bende sence? :)) Bak sana link de atıyorum ne alıcam diye kara kara düşünme diye. Bunu çok beğendim tatlışım bana da çok yakışırdı, fiyatı da gayet uygun hatta sudan ucuz :) Cevabı biliyorum ama hadi seni mi kırıcam yine de sorayım: Hanginiz daha karizmatiksiniz? :) https://www.altinbas.com/urun/22-ayar-altin-trabzon-set-00148527000830set

     • Cenk…

      trakyalılar burma kadayıfı çok severler de, o yüzden şeettiydim :) adana burması deseydin anlardım değerli madenlerle alakalı şey olduğunu; trabzon’un hasırını duydum ben, burmasını yeni duyuyorum :)) bak kapalıçarşı’daki kuyumcuların yerini bile lokumcular aldı artık; hem göze hitap ediyor, hem de acıtmıyor :) o linkteki 3’lü sete 44 bin vereceğine, gider bi’yerden 4’lü set alır yurdum insanı, balonu da eşantiyon olur :))) cevabın doğru, tabii ki ben :)

     • Kedicik…

      Aman ne komik hahaha, işte şimdi sinirlendim Allah’ın cimrisi görürsün sen… Trabzon burmasını da ben uydurdum beyefendü ne olacak bir itirazın mı var?!. Burma, hasır neyse işte artık sen benim ne istediğimi anladın sonuçta. Almazsan alma, senin gibi sıkı bi varyemezden beklentim zaten yok. Allah muhtaç etmesin senin gibi cimriye insanı, en sevmediğim Rabbım evlerden ırak Amin….. :)

     • Cenk…

      sonra cevap yazacam, çıkmam lazım, öpüyorum :)

     • Cenk…

      nerede benim mesajlarımın cevebı? beğeni yağıp geçmişsin!
      https://youtu.be/L_5Uent5FvA

     • Kedicik…

      Sen önce yazdığım bütün mesajları cevapla da, ondan sonra benden hesap sor beyefendü! :)

     • Cenk…

      kaldı mı hala?

     • Kedicik…

      Bak bakalım kalmış mı ? :))

     • Cenk…

      göremedim. son yazdığın uzun mesaja yazmadım, o da zaten hemen yazılmaz :)

     • Kedicik…

      Ben senin o değerli mesajlarını ne zaman cevapsız bıraktım tatlışım hııı, söyle bakiyim? Sen olsan neyse, ama benden bahsediyoruz dikkatini çekerim :)

     • Cenk…

      ben diyim 10 tane; sen de 20 tane mesajım cevapsız kaldı. dökerim şuracığa listesini…

     • Kedicik…

      Yalancıyı hunharca öpsünler beyefendü o zaman :)

     • Cenk…

      öpsünler hanfendü…hemi de hardcore öpsünler hanfendü :)

     • Kedicik…

      Tamam, hem harcdore hem frenckiss öpsünler. Öperlerken yani onlar öperlerken, kimse onlar bilmiyorum :) itiraz yok ama :))

     • Cenk…

      ba ba ba! o işi şansa bırakmam hanfendü! kaçın kurasıyım ben. öper melekler, ısırır şeytanlar,
      diye bi şarkı var biliyon mu? :)

     • Kedicik…

      Bu bebe de güzel müzikler yapıyor canım, tarzı hoşuma gidiyor.

     • Cenk…

      bebenin basçısı da şahane çalıyo, ben de beğeniyom bunları.

     • Kedicik…

      Beğendiğine sevindim canım.

     • Kedicik…


    • Kedicik…

     Geçenlerde senin de yazdığın gibi malum seçmen kitleyi hadi yok sayalım, bu ülkede hala adil bir seçim olacağına inanan varsa akıllarından şüphe ediyorum ve iyimserliklerine acıyorum gerçekten. Bitti bebeğim, her şey bitti… İyiye ve güzele dair olan her şey bitti. Türkiye Cumhuriyeti, Canım Atam, değerli silah arkadaşları, cephede ve cephe gerisinde mücadele veren tüm iyi insanlar ve gerçek vatanseverler, onların kutsal kanları ve emekleri adına çok üzgünüm…. Son olarak şuna kesin kanaat getirdim ki: Bu dünya kötülerin dünyası, Allah filan yok, her şey büyük bir yalan ve safsatadan ibaret…

     • Cenk…

      o malum kitleyi yok sayamazsın bebişim…o malum kitle gücünü cehaletten, omurgasızlıktan alıyor. zaten, solun bu ülkede alacağı oy max. % 25’i geçmeyeceği gibi; ince de sağ seçmene göz kırparak falan %30’u aşabildi. adil seçim olmasını bekleyeni ‘gerizekalı’ diye tımarhaneye atarlar canım benim :)) biz nerede yaşıyoz dimi. o yüzden ben hiçbir sonuca şaşırmamayı öğrendim bu ülkede. mesela, sözcü veya oda tv’deki okuyucu yorumlarının aldığı oylarla, ülkedeki seçimleri versus yapsan bile sonuç değişmez; ülkenin en entelektüel kişileri gelip yorum yazsa, 0-4 arası oy alır,bir bakmışsın ‘rose’ abuk subuk fikir sıçmış ama 45-50 oy almış, bu işler böyledir bebişim :) ama ne yapmıştır rose? oy için sahada varını yoğunu ortaya koyup, gece-gündüz demeden pr çalışması yapmıştır, oy için yemlemiştir ve kazanmıştır :))) evet, maalesef kötülerin dünyası bu dünya…

     • Kedicik…

      O malum kitleye dair söylenecek kelimeler tükendi bende gitarcı çünkü ne desem eksik kalıyor artık, tatmin olamıyorum bir türlü. Argo da çaresiz, edilebilecek en ağır hakaretler de yetersiz… Seçim akşamı olanlarla ilgili çok şey söylemek gerek, malum kitle pompalılarla zafer kutlarken bizimkiler sandık başlarında ağlaşıp bir açıklama beklediler… Biri de çıkıp açıklama yapma zahmetinde bile bulunmadı CHP sözcüsünün o tutarsız, dangalakça açıklamaları, sonra birdenbire duruluşu, tamam sorun yok tavrı, İnce’nin YSK’nın önünde nöbet tutacağım, aman sandıkların başından ayrılmayın diyip millete gaz verip suspus olması, sırra kadem basması?.. Neler döndü muamma… Daha dün bizleri umutlandıranlar, gümbür gümbür geliyoruz diyenler seçimin ertesi günü bunun böyle olacağı belliydi, carttı curttu diye ahkam kesiyorlar şimdi. Herkes bir yol tutturmuş gidiyor, herkes kendini aklamak için bir suçlu arıyor, kim doğru kim yanlış benim aklım almıyor, acayip derecede kafam karışık. Yalnız içlerinde en trajikomik KK oldu, dün AKP kaybetti dedi, bugün de çok mutluyumlu filan bir şeyler demiş zırvalamış, defolup gitmeye de niyeti yok… İnanılmaz derecede tiksindim artık bu adamdan! Fox, Küçükkaya, Portakal üçlüsü onlar da bitti benim için… Kendim de dahil sol kesime artık iyiden iyiye acıyorum beybi, umut bağlayabileceğimiz, oy verebileceğimiz düzgün bir parti bile yok piyasada, elimiz böğrümüzde afedersin ..k gibi kaldık ortada. Bana kalırsa artık seçim falan yapılmasın hiç lüzum yok, yapılsa bile kesinlikle oy kullanmaya gitmeyeceğim. Bitti…….
      Rose sanırım şu bildiğimiz Rose, haklısın tatlım hakikaten varını yoğunu ortaya koydu. PR çalışması da oldukça şeffaftı, deli güldürdün beni :) mucks.

     • Cenk…

      sende kelimeler tükenmiş, ben artık edecek küfür bile bulamıyom, o kadar köşeye sıkıştım anla yani :)) chp kurmayları hakikaten acınacak haldeydi canım benim…fox tv’den takip ettim; resmen beni bile trolledi o ip gibi dizilmiş sünepe herifler. gerçi, ümidim yoktu ama o leşler öyle dokunaklı konuşunca ‘acaba mı’ diye de düşünmedim değil. eee ileri demokrasi böyle şey bebişim…çomarlar uzun namlulu silahla zafer kutlamaktan bile çekinmiyorlar. demek ki o gece hoşlanmadıkları neticelerle karşılaşsaydılar; o uzun namlulu silahlar ne amaçla kullanılacaktı belli yani. boşuna s..tir olup gitmeyi düşünmüyorum ciddi ciddi. keşke yıllar önce agamı, annemi dinleyip ben de gitseydim onlarla. istanbul’da iş kurmanın, müzik işinin cazibesine takılıp kaldım mal gibi buralarda :)) gerçi, çifte vatandaş olduğumdan yine giderim gitmesine de, artık avrupa’nın da boku çıktı…öyle eski para kazanma devirleri falan yok artık, agam laleli’de hanutçuluk yaparken paraya para demiyordu, şimdi rüyasında görüyordur herhalde :)) evet kk hakkındaki görüşlerine ben de katılıyorum; tmm dürüst adam, çalışıyo çabalıyo ama abartılı sakinliği ve saçmasapan çıkışları çekilmiyo artık. ben şahsen ince’nin de chp’ye uygun olduğunu sanmıyorum; seçim propagandasında ikidebir camide görünmesi, dini söylemleri çok kullanması beni rahatsız etti. zaten ince’de sezinlediğim bi saflık da var; kandırılmaya ve gaza gelmeye müsait biri, öğretmen de olsa bana pek donanımlı gibi gelmedi. ama oy verir miyim? veririm. şu an tek sevindiğim ibrahim kaboğlu hocanın meclise girmesi. gerisi fasa fiso…

     • Kedicik…

      Para para para… Şu bakış açını değiştir biraz, tamam para önemli ama her şey de değil öyle değil mi? Duyulmadık küfürler bulsak ya da üretsek bile, küfür edecek takatimiz de kalmadı. İliğimizi kemiğimizi kuruttular, enerjimizi sömürdüler; açıkçası ben kendimi çok yorgun hissediyorum beybi, her anı uyuklamakla değerlendiren miskin bi kedi gibiyim şu an. Zaten uyumayı seviyodum biliyorsun, şimdi daha da düştüm uykuya. Sayelerinde malum kitle bile bi taraflarıyla güldüler halimize, o lanet gün birçok seçmenin hafızasına kazındı. Ben artık chp’ye bitik gözüyle bakıyorum, bir dahaki seçimlerde barajı geçerse haline şükretsin. Evet, benim de dikkatimi çekti; sanırım hepsi yandaştı onların. Hukukçu bir kız vardı muhalif olan onu da doğru düzgün konuşturmadılar zaten. İsmail’in mesaj olayından sonra mağdur edebiyatı yapıp ikide bir zırlamasına da ayar oldum, ne uzatıyosun zaten herkes gergin dimi. Ben silahtan anlamam ama en azından sesini ayırt edebilirim. O gece patlattıkları tabanca değildi gitarcı, pompalı filandı resmen, görüntüleri de var zaten. Gerçi görüntüleri olsa kaç yazar ki, ileri demokrasi tıkır tıkır işliyor gördüğün üzere, hızını alarak işlemeye devam edecek… Dikkatli ol canım, sakın kimseye bulaşma ve konuşma silahlanmış hepsi. Yaptığı son açıklamalardan ve yüzsüz tavrından sonra dürüstlüğüne falan inanmıyorum ben, Y. Özdil boşuna guguk kuşu demiyormuş sanırım. Bu kaçıncı yenilgi canım benim, her yenilgiden sonra zafer kazanmış gibi basın açıklaması yapması insanı artık çileden çıkartıyor. Yandaş medya inanılmaz dalga geçiyor kendisiyle ve ezik chp seçmeniyle, bunları hak etmiyoruz! Bilemiyorum canım, belki de N.Genç’in kaleme aldığı son yazı her şeyi açıklıyordur, kimseye inanmıyorum artık. O konuda çok samimi olduğunu sanmıyorum, bir stratejiydi bence. Sen kendin söylemedin mi sağ kesime göz kırpmasa bu kadar oyu alamazdı diye. Her kaybedişten sonra sürekli birilerinde hata arıyoruz, tamam hatalar var ama ‘mal’ da ortada sonuçta. Konuşmak da yersiz aslında, olan oldu…

     • mine saglam

      Bi şeyler oldu. ne olduğu belli deyil oda çıkar birgünde su yüzüne .Bu böyle gelmiş böyle gideceğe benziyor .Baksanıza herifcioglu pek rahat hala oyumuz yükseldi demesine ne diyeceksiniz, ulan bu kaçıncı hala Neyse tatlım biz anlamıyoruz bunlardan aslında hiç konuşmamak gerekiyor.

     • Kedicik…

      Evet, Mine abla bir şeyler oldu. Neler olduğunu tahmin etmek hiç de zor değil aslında ama elimizden hiçbir şey gelmiyor. Çıkar mı bilmiyorum, çıkar da herkes hak ettiğini alır mı onu da hiç gözüm kesmiyor ki zaten geç gelen adalet benim gözümde adalet falan değil. KK ve M. İnce’nin ne olduklarını hepimiz gördük, bu ikisi ve türevleriyle ilgili haber görmeye bile tahammülüm yok artık. Özellikle seçim gecesi yaşananlar bu ülkede artık bir şeylerin iyi yönde değişeceğine dair umut etmenin bile beyhude olduğunu bir kez daha kanıtladı.
      Bu ülkede seçim yapmak da artık acayip absürt geliyor bana, ne seçimi sonuç belli zaten öyle değil mi..

     • Cenk…

      bakış açımı değiştirdim zaten bebişim…eski fakir cenk yok artık; biti kanlanmış, çorbacı olmuş cenk var bugüne bugün :))) altınları yatağın altında saklamakla çıkmıyor hayatın tadı, tuzu… azıcık da ezmeyi bilecen o paraları dimi :)) bundan sonra bildiklerimi unutup ‘ölüm de var’ cümlesini motto yapacam kendime beybi…bak o paraya önem vermeyenler(!) şimdi ne güzel ege’nin akdeniz’in tadını çıkarıyo dimi? şaka bi yana da, şu antalya’daki likya medeniyetleri bölgelerini sindire sindire gezmeyi acayip istiyom canım. hele o patara, kekova, kaya mezarlarını falan çok merak ediyorum. sırf denizi için gittiğimden oraları göremedim maalesef. hiç işim olmaz canım o tip magandalarla dalaşmakla; hem akıl işi değil, hem de hayatta en nefret ettiğim şeydir silah. canciğer dostumun bile silah taşıdığını veya bulundurduğunu bilsem, tek kalemde silerim. gitar tutan bu eller silah tutan eli sıkmaz :) (biraz arabesk oldu ama neyse) chp, ismail, kk hakkındaki görüşlerine de tamamen katılıyorum, evet konuşmak bile yersiz. bundan sonra oy falan da atmam, kararım kesindir canım…

     • Kedicik…

      Bakış açını değiştir derken ben bunu kastetmemiştim aslında tam olarak. Sen zaten fakir değildin ki sayın çorbacı, sıkı bir varyemezdin sadece. Ben de çok istiyorum görmeyi canım, hatta gezip görmek istediğim o kadar çok yer var ki… Bu saydıklarından sadece Patara Plajı’nı gördüm kumsalı harikaydı, antik kentini gezmedim. Ha bu arada paraları tek başına ezmekte zorlanırsan şayet, ben sana yarenlik yaparak yardım edebilirim :)
      Sana silah yakışmazdı zaten beybi, hayalimde bi canlandırayım dedim de bi gülme geldi :)

     • Cenk…

      sana birgün ”sıkı bir varyemez” olmadığımı da ispat edeceğim hanfendü :)) evet, muhacirlerin çoğunda varyemezlik olduğu bir realite, ama ben senin bildiğin macırlardan değilim bebişim :) millete yaptığım kıyakları şuraya yazsam, -belki sallıyo dersin- şaşırır kalırsın net.
      tamam, bu yaz olmasa da, istediğin yaz gel beraber ezelim. hemi de ankara’dan itibaren cebinden 1 tl harcamadan, yerini senin belirleyeceğin tatil vaat ediyorum:) hem o vesileyle varyemez olmadığımı da kanaat getirirsin. ben bu yaz almanya’ya gideceğim büyük ihtimalle,anamla son skyp görüşmemde tadım kaçtı biraz; ses tonundan ve mimiklerinden anladığım kadarıyla mamografi sonuçları iyi değil diye düşünüyorum. umarım benim kuruntumdur. gerçi, rutin olarak 6 ayda bir gözetim altında tutuluyor ama, ben yine de tedirgin oluyorum beybi. anneannem meme kanserinden öldüğü için risk durumunda oluyor maalesef. kötü bi haber alacağım diye yusuf yusuf oluyorum resmen…

     • Kedicik…

      Böyle uzaktan uzağa yazıp çizmekle anlaşılmıyor gitarcı, ispat etmezsen ‘öşek’sin zaten. Bi bize yapmadın şu kıyağı alacağın olsun. Tamam anlaştık, yer belirlemede sıkıntı çekeceğimi pek sanmıyorum. Yurt içi/yurt dışı gezip görmek istediğim o kadar çok yer var ki. Madem sen de bu kadar heveslisin tüm dünyayı gezmek istiyorum o halde, var mısın :)
      Canım inş. olumlu bir sonuç alırsınız, beni de bilgilendir olur mu. Hem dur bakalım hemen kalbini karartma öyle biliyosun erken teşhis çok önemli, ayrıca meme kanserini yenen bi dünya insan var. Lanet olsun bu kanser illetine, o kadar arttı ki gitarcı kime sorsam kanser… Annem de öyle beybi… en son ışın almıştı yine sıçramış, bi ameliyat daha oldu geçen hafta. Anladığım kadarıyla sen ve annen birbirinize çok düşkünsünüz, ne yazık ki bazı nedenlerden dolayı annemle biz pek öyle değiliz, ona sorsan suçlu sadece benim bütün olumsuzlukların kaynağı da benim ve hatta benim dışımdaki herkes püripak. Ama her ne olursa olsun annem işte içim de çok acıyo, çok da çile çekti yokluk mu dersin şiddet mi dersin ne dersen de… şu hayatta benim için tutunacak bir dal, bir nefes gitarcı. Korkuyorum…

     • Cenk…

      tamam varım ve ispat etmeyen öşektir :)) yalnız, adriyatik ötesi ve güney asya haricinde neresi olursa olsun bana uyar. dalmaçya sahileri ve varna’yı tavsiye ederim. yurt içi olarak da; cunda, kalkan-kaş, marmaris favorim. 2019 haziran-eylül arası yer ve tarih belirlemek de sana kalsın bebiş:)
      o konunun ayrıntılarını öğrendim canım; pek öyle endişe edilecek durum yokmuş şimdilik. zaten rutin kontroller yapıldıktan sonra da her türlü müdahale yapılır. senin ana-kız ilişkinin sıkıntılı oluşuna da üzüldüm doğrusu; fakat her ne olursa olsun, hasta olduğu için senin alttan alman gerekir bence. umarım şifa da bulur bir an evvel…

     • Kedicik…

      O halde anlaştık beyefendü, ben nereye istersem oraya gideceğiz, söz hakkı benimdir o kadar :) 2019 Haziran-Eylül arasına hazırla kendini. Bu arada yanımda bir iki arkadaşımı ya da üç-dört arkadaşımı getirsem herhalde senin için bi sorun teşkil etmez değil mi? :))
      Çok sevindim canımın içi, inşallah bir şey çıkmaz. Şu anda iyi canım sağ ol umarım böyle devam eder, ayrıca öyle çer çöp meseleler değil beybi ciddi şeyler var… Boş ver gitsin, artık endişe içinde yarınımdan korkarak yaşamayı bırakacağım. Ben istesem de istemesem de her şey olacağına varıyor zaten, akışına bıraktım.

     • Cenk…

      tabi canım delü müsün, ne sorun teşkil etmesi :) üç-dört kişi ne ki…oldu olacak eski okul arkadaşlarını, iş arkadaşlarını, kankin mankin kim varsa topla getir. bana kor mu dimi :))
      geç bile kalmışın bence öyle düşünmeye…herşeyi kafaya takarak, korkarak bu hayat çekilir mi be gülüm. müdahale ettikce değişen bir şey olmuyorsa, uygulayacağın davranış; akışına bırakmak olmalı. şimdi sen ‘uzaktan atıp tutmak kolay’dersin ama, ben aynen öyle yapıyorum.
      şu hayatta samimiyetine inandığım insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez beybi. en güvendiğin insan bile dibini oymaya namzettir kesinlikle. tecrübeyle sabittir…

     • Kedicik…

      Ya ne olacaktı tatlış beyefendü? Hiç tanımadığım bi adamın yanına, hemi de aşırı yağuşuklu hemi de iri yarı bi adamın yanına yalnız mı gidicem? Korkarım :)) Koymaz tabi, koyar mı yoğsa? Çorbacıyım bilmem neyim diye artistlik yapmayı biliyordun beyefendü, bakıyorum da iş icraata gelince çamura yatıyorsun şimdi. Yok beyefendücüm yok, sen beni yiyici mi sandın.
      Öyle bi tip miyim, bi lira harcattırmam ben sana üzerime yük olur da altında ezilirim sonra. Onun için gönlünü ferah tut, korkma bu kadar :) Fakat şu da var; sen illa ben para harcayacağım, neyim var neyim yok sana feda olsun dersen yapacak bir şey yok :) Çekilmiyor zaten gülüm, giden gitti artık geçmiş zaman için elden bir şey gelmez. Bundan sonrasına bakacağız, zararın neresinden dönülürse kardır diyip kendimizi avutacağız.

     • Cenk…

      neden, ben o kadar korkulacak biri miyim? hem gürbüz birinden korkacağına, kıçı yere yakın birinden kork hanfendücüüm :) o ağzı bozuk olan ata, boşuna kasmamış o aforizmayı dimi ?
      ayrıca, çorbacı var; çorbacı vaaaar. ben burjuva sınıfına girmemiş çorbacıyım; hepi topu eleman sayısı2’yi geçmeyen, kendisi elemanından çok çalışan bi çorbacıyım. ayrıca, çamura mamura yattığım falan da yok…icraata geçip geçmemem de sana bağlı aslında…ee sen dersin ki; ‘ ben şu x tarihte uygunum, varna sahili de çok şugarmış yeaa, yemekleri de on nomoreymiş falan filan’ ee ben de öşek değilim herhalde…’ varna senin köpeeen olsun, 1 hafta ye,iç, eğlen, gez toz’ demez ve icraata geçmezsem, o zaman saydır saydırabildiğin kadar bana :) ama, ‘yemişim varna’yı, mis gibi ege-akdeniz varken ne işim var orada’ dersen, o da uyar tabii ki.

     • Kedicik…

      Bilmiyorum belki de korkulacak birisindir, nerden bilicez ? :) Gürbüz ya da k.çı yere yakın hiç fark etmez, öyle kötü bir devirdeyiz ki hiç kimseye güvenileceği yok gitarcı en yakınlarına bile. Genelleme yapıyorum ben sadece ama sen üzerine alınma tamam mı şekerim ya da alın :) Boyum senden oldukça kısa olduğu için, haliyle benim k.çım yere daha yakın oluyor yani sen benden korkmalısın beyefendücüm :)) Senin gibi çorbacı dostlar başına beyefendü, çalışanın olasım geldi keşki beni de işe alsan. ‘’Şugarmış, yeaaa, nomoreymiş’’ diyen ben miyim? :) ben hiç böyle konuşmam ki, konuşanın da ağzının ortasına doğru çakasım gelir. Sen nereye istersen oraya gideriz canım fark etmez benim için, yeter ki saçma sapan bir yer olmasın.

     • Cenk…

      o konuda yerden göğe kadar haklısın güzelim…ben atasözünden örnek verdim ama, o ata yaşasaydı, şimdiki zamanı görseydi o sözü etmezdi kanımca. bazen insana en uzak kişi, en yakınından bile daha merhametli olabiliyor; ne desek boş, tamamen tiynet meselesi.
      üstüme alsam kaç yazar ki bebiş :) senin gibi minnak kedicik, benim gibi feleğin çemberinden geçmiş birine ne zarar verebilir ki, komik misin sen ? :))) gerçi, kedicik deyip de geçmemek de lazım; elin kedicikleri çift tabancayla geziyormuş, o taş hatunlar meğerse neymişler yahu :)) keşke mümkün olsa da seni istihdam edebilsek :) sen benim işime acayip yarardın var ya beybi; senin kafanın zehir gibi çalıştığını tahmin ediyorum az-çok, bizi ihya ederdin şerefsizim :)
      ileride sana özel çalışma odası, şirket aracı falan tahsis ederdik mis gibi, ne iyi olurdu yaa :) ben kendi iç sesimle öyle tasvir ettim..yoğusam senin o kalıplarda konuşmayacağını bilirim. ben de konuşmam zaten.
      ege-akdeniz’de saçma sapan yer olmaz zaten beybi…her taraf ayrı bi cennet, ama hak ettiği değeri görmüyor leşler yüzünden.

     • Kedicik…

      O Ata şimdiki zamanı görseydi kesinlikle bu dünyaya gelmek istemezdi tatlım, kazara geldiyse de kendisini bi uçurumdan aşağı bırakırdı sanırım. Aynen öyle tıynet meselesi, dinle veyahut başka bir şeyle, zorlamayla kazanılacak şeyler değil bunlar ‘insan’ olmak gerek, herkes de ‘insan’ olamıyor. İnsan görünümlü yaratık ise tahmin ettiğinden çok daha fazla. Ne mi zarar verebilirim, bence bu konuyu bir kez daha düşünmelisin. Keskin tırnaklarımın ve hoyrat çırmıklarımın varlığı düşünmende yardımcı olabilir belki. Kırım Kongo kenesi de minnak bir şeydi ama kaç kişi öldü o minnak yüzünden, evet ben de küçük olabilirim ama etkiliyim. Sinirimi bozma, o yağuşuklu façanı alırım bak senin :) Sen benim gibi minik bir kediyi o silikonla şişirilmiş sözüm ona taş hatunlarla nasıl kıyaslarsın beyefendü, ben kediysem onlar aslan, kaplan, çita, puma, pars… :) Benim mi kafam zehir gibi çalışıyormuş, ben mi sizi ihya edecekmişim, güldürdün beni delüü :) Çalışma odasını boş ver de araç konusu aklıma yatmadı değil. Merak etme tatlım biz gidince hak ettikleri değeri fazlasıyla veririz :)

     • Cenk…

      :))) senin şu angaravari atarlarına hastayım canım benim…gerçekten de façasını alırsın sen adamın:)) niye yanlış mı tahminde bulundum? bence sen mütevazilik kasyorsun; keyfin ve enerjin yüksek olsa, senin üstesinden gelemeyeceğin iş yok bence. ben anlarım. hani sen araba alıyordun, vazgeçtin mi? sizin orada otopark ücreti günlük 1 tl’ye fikslenmiş, bize burada veriyorlar coşkuyu. evet tatlım, gidersek oraların hakkını veririz gerçekten, ömründe gülmediğin kadar güldürürüm seni emin ol :)

     • Kedicik…

      Ben de sana hastayım beyefendü :)) Alırım tabi yoksa şüphen mi var? Cüssesi iki katım olan bi adamın façasını nasıl alacaksam artık :) Evet, yanlış tahminde bulundun. Ben mütevazılık kasmıyorum ama sen beni gözünde fazla büyütüyorsun. Vazgeçmedim tatlım ama bi düşünceden öteye geçemedim daha. Eskisi gibi gözümde de bir şey kalmadı ya neyse… Sen beni şimdi de güldürüyorsun zaten, siyah beyaz hayatıma renk katan nadir kişilerdensin bebeğim, seninle yazışırken ben başka biriyim :)

     • Cenk…

      hedef faça almak olunca cüsse müsse sökmüyo hanfendü…minnacık bi alet nice koçyiğitleri pisi pisi yapıyo :)) serde angaralılık olunca 2 dk düşünmek lazım. ben hala aynı fikirdeyim; moral-motivasyonu yerinde olan kedinin üstesinden gelemeyeceği iş yoktur, seninki geçici özgüven kaybı, konu kapanmıştır :) çok tişikkir ederim, şımartacaksın beni :)

     • Kedicik…

      Biz bilek gücünden bahsediyoruz ama beyefendücüm, işin içine kesici delici aletler girecekse hiç şansın yok zaten parça pinçik ederim seni :) Bi ara merakımdan milletlerin özellikle Orta Çağ’da uyguladıkları işkence yöntemlerine bakıp not ettiydim, boş değilim yani o konuda. Şımar tatlışım hakkındır ama çok abartma emi, sonra buralar hep ego oluyo, göz gözü görmüyo egodan :)

     • Cenk…

      engizisyon döneminde nasıl giyotinler çalışıyormuş onu da okudun mu bari? not etmediysen ekle :) zaten sizin oralar da adımbaşı ego, sen alışıktırsın egoya :)

     • Kedicik…

      Okumam mı? Hepiciğini okudum, not da ettim. Ne belediyenin egosuna ne de insan egosuna alışık değilim tatlım, mümkünse ikisi de benden olabildiğince uzak olsun, her ikisi de sinir sistemimi zıplatıyor çünkü :)

     • Cenk…

      iyi o zaman…zaten bende de sıfır ego şişkinliği olduğundan poblem olmaz :) benim de sinir sistemimi bozuyo o egosunu sevdiklerim :)

     • Kedicik…

      Bilmez miyim şekerim sen de hiç ego şişkinliği olur mu? Bilakis şaşılacak derecede mütevazısın :) Bu kadar da alçak gönüllü olmaz ki insan dimi…

     • Cenk…

      alçak gönüllüyüm tabii…şişkin egolu olsam patlata patlata bitiremezdin :)

     • Kedicik…

      Yıllardır patlatmaya çalışıyorum ama bitmiyor, ne iş ? :)

     • Cenk…

      patlatamamışsındır. patlatsaydın dayanamazdım tatlışım :)

     • Kedicik…

      Madem öyle ben bu spor/ kas yapma olayına biraz daha abanayım da güçleneyim. Belki o zaman azıcık ucundan kıyısından patlatabilirim :)

     • Cenk…

      bak bunlar gibi kas yap, belki o zaman patlatırsın :))
      https://youtu.be/qp-oam39sRU

     • Kedicik…

      Bunlar gibi olmanın benim için pek mümkünatı yok beyefendü yani patlatamayacağım. Boş hayaller kurmamaya çalışıyorum, can acıtıyor sonra… Maaşallahı var kızların ne diyim başka :)

     • Kedicik…

      Şimdi çıkmam lazım, kalan bir iki mesajı daha sonra cevaplayacağım tmm mı. Görüşürüz canım öptüm seni…

     • Cenk…

      tmm canım, ben de öptüm, iyi akşamlar…

     • nar ağacı

      Kedicik lütfen giderken beni de al yanına. Lutfennnnn …miyyavvk

     • Kedicik…

      Gidecek bir yerim olsa gelin diyeceğim de inanın ben de nereye gideceğimi bilemiyorum :) Biliyorum hepimiz kahrolduk, çok üzgünüz ve de çok çaresiziz.

     • nar ağacı

      Irtibati koparmayalim. Gün doğmadan neler doğar

  • Kedicik…

 • Cenk…
 • Cenk…
 • Cenk…
 • Cenk…
 • Kedicik…

 • Kedicik…

 • Cenk…
  • mine saglam

   Cenk kardeş .Nerelerdesiniz kedim yok ,sen yoksun ,yazılarınızı özledik gelin artık yazmasanızda ikinizi görmek istiyorum siz ayrılmaz ikili olarak buranın rengi ve neşesisiniz unutmayın bizleri ulurmu Can’larım .

   • Cenk…

    başım beladaydı birazcık mine hanım :) şükür ki hasarsız sıyrıldım sayılır. ben de özledim sizleri…memleketten kucak dolusu sevgiler/saygılar kanada’ya. bu pazar tv2’de başkentimizin tanıtımı var; programı burak dostum ve eşi yapıyor, anıtkabir çekimleri, kale, ulus, cebeci, çankaya özlemini giderirsiniz izlerseniz. yanılmıyorsam sen ve vicdanyahu dostum da angaralıydı. selamlar herkese…

    • Ronin TR

     Ojş geldin emşerim, n’aabarsın be yaa? :)
     Hayırdır değerli dostum, ne oldu? Seni epeydir göremeyince merak ettik. Kedicik de seninle beraber kayıplara karıştı. Umarım sıkıntılı bir durum yoktur.

     • Cenk…

      ojj bulduk emşerim :) ufak tefek hadiseler atlattım dostum, o yüzden demotive oldum birazcık. zaten odatv’ye de ısınamadım bir türlü; yorum yazıyorum 7-8 gün askıda bekliyo, biraz fazla değdirince siliyorlar, dolayısıyla yorum yazmaktan soğutuyorlar adamı.

     • Ronin TR

      Geçmiş olsun dostum, üzüldüm. Ben de seni öteye gittin diye biliyorum. Senin ardından bizim kedicik de kayboldu. Merak ettik yani…
      Yorum konusunda haklısın. Ben de epeyi bir aradan sonra başladığımda yorumlar bir hafta on gün asılı kalmıştı. Senin tabirinle; yok artık Selami..diye yüklem sığdırırken, sanki bir mucize olmuş gibi anında yayımlamaya başladılar :))
      Boşver topraam, sen yine yazmaya devam et. Senle kedinin yazıları yorumlar olmasa bile bizlere ilaç gibi geliyor :)

     • Cenk…

      o benden önce kayıptı dostum…zannedersem yazmak için gerekli motivasyonu bulamıyor . o tabir anonim bi tabir topraam…belki 20 yıl falandır, şaşırmalı cümle kalıplarında kullanılıyor. selami değil ama, ali sami :)) çok komik bi hikayesi var onun :)

     • Ronin TR

      Kedicik için üzüldüm. Zeki ve sevimli bir kedi. Umarım tekrar aramıza gelir.
      Evet ya ben Selami yazmışım :) Bunun gibi yüklem takviyeli deyimlerin semt semt başka versiyonlarını da duyuyorum. Tabii onları burada yazamayız :) Demem o ki, sansüre uğramadan o manada söylenilen tabirler merakımı celb ediyor :)

     • nar ağacı

      Ronin kedicik Aşşağıda çağırın o da gelsin

     • Ronin TR

      Şimdi gördüm. Kedicik yine hesabını silmiş. Ben de sen yoksun diye ortalıkta görünmüyor zannediyordum. Umarım sıkıntılı bir durum yoktur.

     • Kedicik…

      Hos geldin canim, bu yeni hesabimi sanirim gormedin, gitarci’nin profiline girip de nasil goremedin ona da bi anlam veremedim gerci ya neyse. Uzun zamandir sen de yoktun merak ediyordum ve hatta kapattigim hesaplardan yazmistim sana ama sen goremedin. Merak ettigin icin tesekkur ederim, yazmamam daha dogrusu yazamamam ruh halimle alakali. Ne yazik ki hicbir sey size oradan gorundugu gibi degil Ronin… Merak eden diger herkese sevgiler, mine abla, rasim abi ve diger ismini sayamadigim herkes hosca kalin.

     • Rasim Baba

      Püsük nerelerdesin özlettin kendini. 28 mayısta Resul babama ve Padişahcapulcusu abim ilhana şikayet edecem bizi öksüz bıraktın diye. İnşallah iyisindir. Saygılar Sevgiler abin.

     • Ronin TR

      Oo sen de hoşgeldin Kedicik. Cenk’in bir yorumunda ‘öteye’ gideceğini okumuştum. Sonra sen de kaybolunca, herhalde yazmak istemiyor diye hesabını kapattığını gördüm. Bugün Cenk’in hesabına girdiğimde fark ettim.
      Haklısın, benim de bazen öyle ruh halim oluyor. Ne haber okumak istiyorum, ne yorum yazmak. Haberleri okuyunca zaten çoğuna ayar oluyorum.
      Ben bir ara yoğunluktan, oraya buraya gitmekten yazamamıştım . Biraz da tembellikten yani :)
      Doğrudur, hiç kimse uzaktan diğerinin halini bilemez. Bir taraftan da, kafayı dağıtmak için yazmak iyi geliyor. Yine de senin bileceğin bir konu…
      Selamların başım üstüne. Bil ki çok sevinecekler. Hep seni sordular çünkü..
      Bizler devamlı olmasak da, buradayız. Lütfen ara sıra bir yaşam işareti ver.

     • mine saglam

      Bu gün yazdıklarınıza şükredin çocuklar. Şimdi saydım tam tamına 29 adet yazım askıda alenen olmasada gidin diyorlar bunu iyice anladım burdanda artık umudumu yitirmek üzereyim ,niye bunu yapıyorlar anlamadım .İllede hakaretmi etmemiz lazım oda bizde olmaz ne isterler Onuda bilmem . Bazı sayfalar varki ağır yazılar yazsalarda yayınlıyorlar biz Onuda yapmıyoruz olanları şaşkınlıkla izliyorum sadece . Bunları paylaşmak istedim Arkadaşlarım bilsin istedim hepsi bu tüm dostlara selamlar.

     • Ronin TR

      Paylaştığın iyi oldu, teşekkür ederim kardeşim. Benzer şeyleri diğer arkadaşlar da yazdı. Adalet bey özellikle Odatv’yi arayıp sormuş. Personel yetmezliğinden, yoğunluktan kaynaklandığını söylemişler. Yani yorumları okuyup, uygun olanları yayımlayacak editör eksikliği varmış. Benim de hala hazırda 10 dan fazla yorum beklemede.
      Resul baba bizler için düzenlediği sayfayı bitirirse rahatlarız. Onun bunun sayfasında korsanca yazmayız. Sadece birbirimizle muhabbet etsek, bizler için çok güzel olur.
      Hoşçakal kardeşim..
      Not: Kedicik geldi, bazı sebeplerden dolayı şimdilik yazamadığını söyledi. Herkese selamları var. Buradan iletiyorum :)

     • Rasim Baba

      Kedicik merak ediyoruz seni nerelerdesin inşallah bir sıkıntı yoktur sağlığın yerindedir. Biz bir Whatsapp gurubu kurduk istersen Resul babamı arayıp numaranı verirsen ordan yazışırız Cenk beyede haber verirsen seviniriz. Resul babam, Padişahcapulcusu, ronin, nar ağacı ve ben varım şimdilik. Seni seviyoruz Allaha emanet ol. Saygılar Sevgiler. Abin.

     • mine saglam

      Ben de bende Rasim baba benimde kabul edermişsiniz.

     • Rasim Baba

      Merhaba Mine hanım kardeşim. 28 mayısta Resul babam, Padişahcapulcusu, nar ağacı ve ben İstanbulda buluştuk sana herkesin çok çok selamı var. Aramızda çoktan beri yazmayan arkadaşların hepisine selamları var. Cep telefonu olanlarla whatsapp gurubu kurduk, senin cep telefonun bizde olmadığı için seni guruba alamadık. Benim numaram sende var bana yaz guruba dahil ol. Guruba dahil olmak isteyenler Resul babama numarasını versinler bir zahmet. On haziranda tekrar buluşacağız İstanulda. Saygilar Sevgiler.

     • nar ağacı

      Sevgili mine Merhabalar. Sizleri bekliyoruz orta boy güzel bır aile olacağız inşallah. ..

     • mine saglam

      Niye niye Can’ım benim nedir bu sorun . Senin derdin bizimde üzme kendini iyi ve saglam dur hayata karşı, bak başaracaksın her neyse o şey atmaya bak üstünden .

 • Cenk…
 • Grady

  Gotta be honest, the bushier the better!!

 • Grady

  ???

 • Kedicik

 • Kedicik

 • Hayali bile çok güzel ama bu kadar emin konuşma tatlım, aksine çekilmez biri de olabilirim çenemle bezdirebilirim, kızdırabilirim seni :) sonra sen de o kızgınlıkla kulağımdan tutar terastan aşağı atarsın beni :)) bi önceki mesajında linkini paylaştığın romanlar çiftetelliden farklı bir şey oynamıyorlar gitarcı, pekala sen de oynayabilirsin. Seni öyle oynarken hayal ettim de, herhalde gülmekten yıkılırdım delüü :)) Kafan eser de gidersen, benim kurtlarımı da dök beyefendü.

  • Cenk…

   o ihtimal de var tabii ki de, çenenle bezdirebilmen için benden daha baskın bir çeneye sahip olman lazım :) var mıdır öyle bi ihtimal? kesinlikle var…aynı benim gibi sayzlı ama ses yönünden civciv gibi çok adam gördüm ben, o yüzden aksi ihtimali de olabilir. ama terastan atmam korkma :)) fark biraz yöresel canım…melodik yapısı genellikle aynı fakat alt yapı ve ritmik karakteri yöreden yöreye değişir bebişim. mesela, bizim oraların ‘babuba’sıyla, sizin angara’nın ‘kulunçların kırılsın’ı arasında dağlar var.
   sen bu bandi baya bi sevdin bakıyorum…tam gece yatmadan önce kulaklıkla dinlemelik hakikaten. iki vokalin sesi de çok berrak, huzur veriyo sanki…

   • … Cenk… an hour ago
    Pending
    Haklısın, yok zaten senden daha baskın bir çeneye sahip olduğumu hiç sanmıyorum yok öyle bir ihtimal :) Böyle senin gibi cüsseli adamlara da ince ses tonu hiç yakışmıyor hakikaten gitarcı, adamın tipine bak bir de çıkan sese derler tüm karizma yerle yeksan olur o an. yöresel ve ritmik farklılıklar olsa da ortak nokta olabildiğince etkili popo sallamak işte, öyle değil mi :) Sevmeyim mi beyefendü, sevilmeyecek gibi değiller ki. aynen öyle tatlım huzur veriyolar müsait olduğun bir zamanda dinle parçalarını hemen hemen hepsi cidden çok iyi.

   • Kedicik

    Haklısın tatlım, yok zaten senden daha baskın bir çeneye sahip olduğumu hiç sanmıyorum yok öyle bir ihtimal :) Böyle senin gibi cüsseli adamlara da ince ses tonu hiç yakışmıyor hakikaten gitarcı, adamın tipine bak bir de çıkan sese derler tüm karizma yerle yeksan olur o an. Yöresel ve ritmik farklılıklar olsa da ortak nokta olabildiğince etkili popo sallamak işte, öyle değil mi :) Sevmeyim mi beyefendü, sevilmeyecek gibi değiller ki. Aynen öyle cancağızım huzur veriyolar müsait olduğun bir zamanda dinle parçalarını hemen hemen hepsi cidden çok iyi. Bu pending spam durumlarından artık iyice yıldım ben beybi, bu kaçıncı hesap oldu bu nedir bıktım gerçekten hem de acayip şekilde!..

   • Kedicik

   • Kedicik

   • Kedicik…

    Haklısın tatlım, yok zaten senden daha baskın bir çeneye sahip olduğumu hiç sanmıyorum yok öyle bir ihtimal :) Böyle senin gibi cüsseli adamlara da ince ses tonu hiç yakışmıyor hakikaten gitarcı, adamın tipine bak bir de çıkan sese derler tüm karizma yerle yeksan olur o an. Yöresel ve ritmik farklılıklar olsa da ortak nokta olabildiğince etkili popo sallamak işte, öyle değil mi :) Sevmeyim mi beyefendü, sevilmeyecek gibi değiller ki. Aynen öyle cancağızım huzur veriyolar müsait olduğun bir zamanda dinle parçalarını hemen hemen hepsi cidden çok iyi. Bu pending spam durumlarından artık iyice yıldım ben beybi, bu kaçıncı hesap oldu bu nedir bıktım gerçekten hem de acayip şekilde!..

    • Cenk…

     gerçekten de mükemmeller…kendileri çok tanınmasa da bazı mekanlarda denk geliyo şarkıları. zaten ne hikmetse az tanınanlar daha kaliteli oluyor, aynen türkiye’deki gibi. bazen bende de spam sorunu oluyor ama süreklilik halinde değil. seninki baya bi sinir bozucu belli :) açtığın hesapların sayısı 50 olmuştur bence :)

     • Kedicik…

      Kardeş olduklarını söylemiştim sanırım, çok da mütevazi tatlı bir tavırları var öyle değil mi. Evet, kesinlikle az tanınanlar daha kaliteli oluyor beybisi. Yok daha elli olmamıştır, sanmam :) Canım napiyim ben de çok sıkıldım ama yazamıyorum ne yazarsam hangi sayfaya yazarsam yazayım ya pending oluyo ya da spam, kopyalıyorum değiştiriyorum cümleleri tekrar yazıyorum yok, başka sayfalara yazıyorum yok, sinirim tepeme geliyo o an! Korka korka yazıyorum artık resmen. Kapatıyorum ben de hesabı yeniden açıyorum. Eskiden böyle sorunlarla karşılaşmıyorduk bir de bu çıktı… Elli hesap diyosun tamam da acaba kimin için katlanıyorum bu sıkıntıya gitarcı beyefendü bir fikrin var mı?..

     • Cenk…

      söylemiştin galiba da, acaba ben hatırlar mıyım :) bu aralar kafam da deli sorunlar olduğundan inan dün ne yediğimi sorsan on dakika düşünürüm. o derece yani. dün istanbul’un leş trafiğinde belki 1 aylık küfür kontenjanımı doldurdum; malum kişi buradaymış meğer, 1 saatlik işimi akşam 19’da ancak halledebildim. şu trafiğe çıkan bazı gerizekalılara ehliyet verenin ben var ya, taa gelmişini, geçmişini…..m :) galiba motora geçmenin vakti geldi…yoksa bu trafik yüzünden ben akıl sağlığımı yitirecem, kafaya huni takmamak için kask takayım bari :)
      çok tşkr ederim canım benim…fikrim var hanfendücüm evet; ben de seninle aynı fikirdeyim ve daha önce de belirttiğim gibi sırf senin için buradayım. bilmem anlatabildim mi?!:)

     • Kedicik…

      Hatırlarsın beybi, sen benim gibi balık hafızalı değilsin :)İstanbul gibi bir yerde yaşamanın dezavantajları maalesef, sizin ora kadar olmasa da burada da hafife alınmayacak bir trafik vardı sabah, az bir şey yağmur yağdı ya hayat felç oldu! Ben de aynı durumdayım canımın içi, hep sorun hep sorun, her şey sorun, çok huzursuzum… gülüşümü kaybettim suratsız bir ucubeye evrildim. Ölümden filan korkmuyorum korktuğum tek şey senin de dediğin gibi kafayı yemek… Anlıyorum, seni hayalimde hayata hep pozitif bakan biraz da kaygısız biri olarak tasavvur ettiğim için üzüldüm canım… gerçi hayata pozitif baksan ne olacak ki böyle bir ülkede yaşamak zorunda olmak insanda pozitif duygu mu bırakır dimi. Paylaşmak istersen benle her zaman dinlerim elimden gelen bir şey olursa yaparım aklında olsun. Kendi kendine de olsa küfür et sessiz kalma, küfür de bi rahatlama şekli sonuçta. Sırf benim için mi beyefendü? Bir kez daha düşün istersen, yorum da yazıyorsun demek ki neden sadece ben değilim :)

     • Cenk…

      o kadar da kasacak sorunlar değil benimki canım benim. tabii ki dinlersin, ondan eminim de, ”gülüşümü kaybettim” diyen birine benim çerçöp problemlerimi aktarsam sana haksızlık etmiş olurum. sen de ”bu muydu yani” derdin içinden haklı olarak. ama anladığım kadarıyla senin dert yükün taşıyamayacağın seviyeye gelmiş, yazdıklarından öyle anlıyorum ben…eğer ki paylaşırsan, veya paylaşmaya hazır olduğunda elimden gelecek bişey varsa seve seve yaparım. malum hadiseden dolayı maddi sıkıntın olabilir diye tahmin ediyorum ben, şayet öyle bi durumsa beni yeşillendirmen yeter canım benim. hem yıllardır ”pinti” diye bik bik ötmenin cevabını vermiş olurum sana:))
      haberlere göz atınca kendime engel olamıyorum nabıyım. özgürce istediğim yorumları yazamayınca ben de hafiften değdirip geçiyom öylesine :) sözcü’deki gibi olsa öyle çitileyip bırakmam bilirsin :) sen ister inan ister inanma ama sırf senin için. nokta :)

     • Kedicik…

      olsun canım öyle deme yine de, herkesin derdi kendisine ağır sonuçta değil mi. Ha şu da var; benim en büyük sorunlarımdan biri ‘sakallarımın beyazlaması’ dersen işte o zaman ben de çerçöp olarak nitelendirip ‘bu muydu yani’ derim :) ayakta kalmak için taşımak zorundayım beybi, yoksa yıkılırım. Boş ver canımin içi can sıkıcı konulardan bahsetmenin kimseye faydası yok… Sen ve bana maddi destek olmak, doğru mu okudum? Sen aklını mı yitirdin beyefendü? :) Diyelim ki yaptın öyle bir şey ve ben de kabul ettim, ya sırra kadem basar da geri vermezsem paranı, nasıl güveneceksin bana? Belki de yalancının dolandırıcının tekiyim nerden bileceksin? Senet sepet mi yapıcaz ? :)Bilmukabele, tişikkir edirim tatlı beyefendücüm, mucks mucks mucks :))

     • Cenk…

      bak yaramı deştin delüü kız :) sakalımdaki beyaz tellerle yaşamaya tam alışmışken bıyıklarımda da iki beyaz gördü bu gözler :(( keçi-ot atasözündeki gibi oldu tıpkı. galiba dedikleri gibi başladımı gerisi geliyormuş, neyse o konuyu fazla yaymayayım…sözlükçülerin o efsane bkz’ı gibi ‘derdini öpeyim butonu’ gerekecek buraya :))
      şaka bi yana, senin eski sen olmadığın, dertler silsilesiyle cebelleştiğin çoğu mesajlarından belli oluyo canım benim. bundan 2-3 yıl önceki mesajlarını bilen biri olarak bunu farketmek hiç de zor değil. o pozitif enerjinden eser kalmadığı aşikar. umarım ki bi an evvel azalır ve biter. inan bunu canı gönülden istiyorum canım.
      yooo aklımı falan yitirmedim…karşılık beklemeden küçük bi iyilikte bulunsam fakir mi olurum? sonuçta sana kalkıp da kese kese altın verecek halim de yok, henüz öyle bir küpe makinem denk gelmedi hanfendücüm :)) sırra kadem basarsan da bas, canın sağolsun be gülüm :)) hem senden de dolandırıcı molandırıcı da olmaz…sakın kedicikbank gibi bi saadet zinciri falan kurmaya kalkma, senden üçkağıtçı çıkmaz :)) hele de istanbul’un en marjinal yerlerinde çakala çukala pabuç bırakmamış bu fakiri asla dolandıramazsın :)

     • Kedicik…

      Vah vah ne üzücü, işte şimdi kahroldum napıcaz? :((hani şu eski enerji ve tabi kay. bak. vardı ya onun gibi olurmuşsun, saç sakal kırlaşmış kaşlar simsiyah :) Ya da şu vatandaşa gavat diyen valinin tipi gibi :)) Neyse daha fazla uzatmayım kötek geliyo şimdi. Gitarcı ciddi ciddi sen bu beyaz sakal/bıyık olayını kafaya takıyor musun? Hakikaten saçmalıyorsun yani, butona filan gerek kalmayacak bu muhabbeti bi daha yaparsan direkt ‘derdini s….m’ diyecem artık sana haberin olsun :) ayrıca o beyazların ben sana çok yakıştığını düşünüyorum beyefendü. Umarım canım benim en azından bazı şeyleri düzeltebilirsem o zaman yeni bir başlangıç yapabilirim, sağ ol var ol eksik olma…İyilik yapacaksın madem büyük yapacaksın, küçük iyilik de neymiş, bak yine pintiliğin ön plana çıktı. Ne olmuş bi kese altın da bana versen, senin ne kirli çıkı olduğunu bilirim ben, ayak yapma bana o define muhabbetlerini unutmadım :) Nereden biliyorsun? olur mu olmaz mı görürüz beyefendü, seni bi dolandırayım da gör, bakalım o zaman da böyle iyimser konuşacak mısın. Boxerına kadar soyacam seni delüü :))

     • Cenk…

      gerçekten de benimki sözlük ergenlerinin takıntılarına benzedi galiba :) beyazlamayı dert eder oldum cidden. dürümcü dönemi ergen sözlük yazarı derdine benzedi benimki. o buton hikayesi oradan geliyo :))
      de gerçekten hakettim ben evet :) bak döndün dolaştın yine pintiliğe bağladın olayı…bir zamanlar hemşehrim olan pinti mısdafa’nın yaşam şeklinden örnekler sununca dolayısıyla pinti imajı kaldı üzerimde :) gerçi ben onu da hakettim, ne alemi vardı dimi o kadar bırkalamaya :))
      tabi canım bir kese altın nedir dimi :)) ben de saraylarda büyüdüğüm için kese kese altın dağıtıyordum zaten önüme gelene. bak osmanoğulları karıya-kıza kese kese altın, yumruk gibi pırlanta dağıta dağıta ne hale gelmişler dimi :)) bulgar olsaydın inanırdım baksırıma kadar soyabileceğine, olmadığına göre sorun yok delüü kız :)

     • Kedicik…

      Beyazlayan sakal ve bıyıkları için yas tutan beyefendülere gelsin :)

     • Cenk…

      bu da hayatın ciddiye alınmayacak kadar kısa olduğunu bilmeyen hanfendülere gelsin :)
      https://youtu.be/rtltAN7QlVA

     • Kedicik…

     • Kedicik…

      Bundan böyle düşünerek atın adımlarınızı, elbet bir gün mutluluktan yana alırız payımızı :)

     • Cenk…

      çok uygun bir şarkı seçmişsin :) bu arada sana cevaben yazdığım mesajın biri üç gündür pending. kopyaladım yine çıkmadı…
      https://youtu.be/KQnb5Apsxv4

     • Kedicik…

      Pending deme bana, elim ayağım titriyor :) Bana ne, beni ilgilendirmiyo beyefendü çözüm üret mesajımı isterim ben :) İçeriğini bozmadan ufak bir iki değişiklik yap bazen yayınlanıyo o şekilde aynen kopyalama.

     • Kedicik…

     • Kedicik…

      Bu arada söylemeden geçemiycem, takip listesinden çıkar demiştim sana ama ciddiye almamışsın beni. Benim profilimi takip etmiyorsun ama o pisliğin kaç tane hesabı seni takip ediyo gitarcı. Ha dersen ki sanane, o zaman diyecek bir şeyim yok tabi…

     • Cenk…

      inan farkında bile değilim canım ya…evet demiştin de ben o moronu takip etmiyom ki o ediyor. zaten with moon & rose hesabından başkasını da bilmiyom :)) senin profilin gizli olduğundan takibimde değil, ya da edilebiliyo ama ben bilmiyom :))

     • Kedicik…

      Tamam o seni takip ediyor ama eğer istersen buna da engel olabilirsin. O kadının ismini görmek istemiyorum gitarcı orada, napıyosan yap yok et. yok edene kadar cevap falan yazmayacağım diğer mesajlarına. profilimi de açtım şimdi.

     • Cenk…

      buradaysan en azından layk yap nankör kedi :)) zaten o pending durumundan hunilik vaka olmak üzereyim :)) teknik olarak nasıl oluyo onu yaz bari…

     • Kedicik…

      Şöyle anlatayım: Şimdi sen az önce benim profilimi takip listesine aldığında bana bunun bilgisi geldi. Profilinin yanında kırmızı renkli X işareti ve yeşil renkli fallowing (takip etme) yazısı yan yana gözüktü. Türkçesi; Cenk seni takip etmek istiyor ne diyorsun? Ben eğer kırmızı renkli X işaretine tıklasaydım sen beni takip edemezdin. Şimdi o kadının seni takip eden profillerine tıkla muhtemelen yukarıda anlattığım kırmızı X ve yeşil fallowing yazısını göreceksin, X’i etkinleştir.

     • Cenk…

      ok. bebişim.

     • Kedicik…

      Hadi başarabilirsin, inanıyorum sana :)

     • Cenk…

      :))

     • Kedicik…

      Nasılmış beyefendü? elli hesap diye sitem ediyordun bana beter ol :)

     • Cenk…

      nasıl bi manyak bu beybi, ağır işsiz midir, nedir necidir bilemedim :)

     • Kedicik…

      normal değil tatlışım o :)

     • Cenk…

      lakin sonunda bentderesi’nde o şirin gecekondularda bulmak da var. saygısız fakbadilik herşeye gebedir…

     • Kedicik…

      fakbadiliğin kendisi zaten bi saygısızlık gitarcı. bi kadın bunu kişiliğine yakıştırıyorsa onun zaten ne olduğu bellidir. o gecekonduları da hep merak ederdim biliyo musun bi kere nasıl bir şey diye iyice bakmıştım da görememiştim :) sonra da kaldırdılar galiba o evleri.

     • Cenk…

      aynı fikirde değilim ben. saygı/sevgi çerçevesinde olursa pek de nahoş değil aslında. tabi turko geleneklerine biraz ters ama neyse :) ben askerdeyken oraya dadananlardan duyuyordum orayı. gitmişliğim yok ama o tepeyi yakından gördüm :)

     • Kedicik…

      Erkek olduğun için benimle aynı fikirde olmanı zaten beklemiyordum. bir kadın açısından değerlendirirsek oldukça nahoş!

     • Cenk…

      tabii ki o senin gibi düşünenler için saygısızlık anlamı ifade ediyor canım…üniversite dönemlerini bilirsin; % 80-90 oranlarında öyle bir ilişki biçiminin olduğu yadsınamaz. keza sosyal medyada başlayıp şantaja, tehdite kadar giden türleri de var, işte onlar çok sıkıntılı bence :) evet kaldırmışlar. o şirin gecekonduları mamak türküsü klibinde görürüz artık, beton kafesler dikip köşeyi dönmek varken şehrin tarihi dokusu umurunda mı o leşlerin.

     • Kedicik…

      Düşüncem pek hoşuna gitmedi galiba :) herkesin kendi tercihi gitarcı, isteyen herkes başkalarına zarar vermediği müddetçe istediği haltı yemekte özgürdür nihayetinde. Ama bana sorarsan bu durum bir kadın için oldukça onur kırıcı bir şey, fahişelikten bir farkı olduğunu pek düşünmüyorum ben. Bir de işin maddi boyutu var ki fahişe daha karlı bu durumda :)) Baktım netten eski resimlerine pek de şirin değilmiş o gecekondular, eskiden angara’da bahçeli ne güzel gecekondular vardı, şimdi hepsi yerle yeksan oldu her yerde dip dibe uzanan binalar hiç sevmiyorum.

     • Cenk…

      aslında hoşuma gitti :)) aslında cinsiyet ayırt etmeksizin onur kırıcı da, çıkar doğrultusunda olmadığı müddetçe masum olabilir. lakin fahişelik ayrı bir konu tabi…

     • Kedicik…

      Bi erkek için niye onur kırıcı oluyomuş? :) çıkar değil de ne bu gitarcı, karşılıklı olarak birbirini kullanıyor işte bunu yapanlar bu da cinsel çıkar. ayrıca aşksız bi cinsellik olmaz olsun…

     • Cenk…

      işte o sorunun cevabı senin son cümlende gizli hanfendücüm :) o konuya er kişi yapınca ‘yürü be aslanım, kaplanım’, hatun kişi yapınca ‘aman ha! ayıptır, günahtır vs.’ mantığından bakarsak işin içinden çıkamayız bence. kötü örnekleri referans almamak gerekir…
      https://youtu.be/yKEKXAwxRBQ

     • Kedicik…

      Anlatmak istediğimi sanırım yanlış anlamışsın canımın içi. Olaya o mantıkla bakmıyorum keza bakanlara da uyuz oluyorum zaten. Benim vurgulamak istediğim şuydu; toplumsal baskıyı bir tarafa bırakalım normal bi kadın sırf zevkleri uğruna her önüne gelenle bir şeyler yaşayamaz, seçici olmalıdır. Yaşıyorsa da bu kişiliğinde ağır tahripler yaratabilir, en basitinden kendini kullanılmış ve aşağılanmış hisseder. Bu tanıma uymayan kadınlar da var elbette onları es geçelim… ama erkekler öyle değil bin kişiyle de düşüp kalksa bundan rahatsızlık duymaz ve hatta gururlanır! Üzgünüm ama çoğunuzun durumu bu…

     • Cenk…

      ben de ‘seçici olma’ koşuluyla olduktan sonra seninle aynı fikirdeyim. dediğin gibi; maddi çıkarlar haricinde sırf zevkini tatmin etmek için bile olsa ‘basit kadın’ olduğuna delalet eder evet. hele de ataerkil bi toplumda çok sıkıntıya sokar kendini o tipler. tabi o sıkıntı bünyeden bünyeye değişir… mesela, rose- powerfull tarzı bi ilişki biçimi borsa gibidir tıpkı; her an neyin olacağı kestirilemez, şantajın, tehditin ardı arkası kesilmez, bi bakmışın takım-taklavat meydanda resimlerin servis edilmiş, günü gününü tutmaz kesinlikle. hemcinslerim hakkındaki fikrinde de yerden göğe haklısın…

     • Kedicik…

      Dikkatli ol, bak aman diyim :))

     • Cenk…

      diyosun yani :)) pekala ben yer miyim ?

     • Kedicik…

      Bilemiyorum erkeksin nihayetinde, yiyebilirsin :)

     • Cenk…

      sen o korkunçlu resmi görmedin galiba :)))

     • Kedicik…

      Senin türk abazanlarının tıynetiyle ilgili fikrin yok galiba beybi, nefes alsın yeter modundalar, havada kaparlar.

     • Cenk…

      bak o konu başlıbaşına bi tartışma konusu…en son kaynanasına hallelen çomarı okuyunca yok artık ebenin damı ali sami dedim yani :))

     • Kedicik…

      o okuduklarımız gündeme yansıyanlar bir de yansımayanları düşün. bu ülke her geçen gün çirkefe biraz daha batıyor gitarcı.

     • Cenk…

      evet gündeme yansımayanlar da yansımış olsa zaten milletçe tımarhanelik oluruz heralde. bir damat ”anne” dediği kişiye hallenebiliyorsa, bir anne de kızının kocasına verebiliyorsa yere batsın bu leş dünya. en kötüsü de biz bu leşlerle, çocuklara bile acımayan şerefsizlerle aynı oksijeni soluyoruz…

     • Kedicik…

      daha neler neler var canımın içi, gerçek olduğuna inanamazsın…

     • Kedicik…

      Beceremedin hala dimi öşek beyefendü :)

     • Cenk…

      beceririm de şimdi vaktimi onunla heba etmeyeyim, zaten çıkmak üzereyim iki geyik yapalım bence.

     • Kedicik…

      Tmm, müsait olunca becer ama kontrol edicem bak:)

     • Cenk…

      ok. canım ben çıkıyom öptüm seni. muckssss :)

     • Kedicik…

      tmm, ben de seni öptm canım muckssss.

     • Cenk…
     • Cenk…

      al işte becerdim… kontrolünü yap, bilmediğim kripto bi hesabı varsa onu da uçurayım. ayrıca çok kolaymış, zaten üstte ingilizce yazıyla yönlendiriyor. kırmızı- yeşil durumu kafamı karıştırdı sadece :)

     • Kedicik…

      Canımm? Burada mısın? :)

     • Cenk…

      buradayım canımın içi :)

     • Kedicik…

      Napıyosun tatlım iyi misin, dün yoktun.

     • Cenk…

      dün dehşet derecede meşguldüm canım. bi yaramazlık yok da, senin keyifler nasıl?

     • Kedicik…

      İyi işte nasıl olsun aynı terane… çalış çalış, çalışan demir paslanmazmış :)

     • Cenk…

      ben de bugün-yarın işlerimi kolaylarsam öteye gitmeyi düşünüyom. aslında ederlezde gitmeyi planlıyordum ama düğün de iyi gelebilir belki :) 3 gün 2 gece düğün olur bizim köyde :) birkaç gün yazamazsam merak etme canım. öpüyorum seni, hoşça kal…

     • Kedicik…

      Tamam canım sana iyi eğlenceler, kendine iyi bak gelince yazarsın. öptüm sen de hoşça kal…

     • Cenk…

      iyi hafta sonları canım benim :)
      https://youtu.be/0C5DTJv9mcQ

     • Kedicik…

      Maaşallah beyefendücüm nihayet teşrif edebildiniz. Bir kaç gün diyip de on gün sonra anca gelebildiniz ya hani sitemim ona yanlış anlaşılmasın. Bizim köyde üç gün düğün olur diyerek lâtife etttiydiniz herhalde? :)

     • Cenk…

      bir kaç gün derken ucu açıktı hanfendücüm :)) hem dikkat edersen bir kaç ‘hafta’ olmadı, bilakis bir kaç gün oldu yani ! hepi topu 8 gündü :) zaten 1 günü yolda, 2 günü de define operasyonunda heba oldu. köy kurnazı agalarım ”sen güçlüsün, kaslısın” gazlamasıyla amelelik kısmını bana kitlediler her zamanki gibi :) hepsini geçtim…o kadar efora rağmen bir eski para, küp, veya kılıç mılıç da denk gelmeyince, kol saati almanın psikolojisiyle kıçımıza bakıp döndük yine. düğün de beni sarmadı açıkçası…paraya kıyıp adam gibi ses sistemi kurmayınca hiç yapmasınlar daha iyi bence. sondan bi önceki gün de hasköy mezarlığının girişindeki merada yamulana kadar içtik, o da ayrı bi ızdırap oldu. yani anlıycan…stres atıp dönmeyi düşünürken stres fulleyip dönmüş oldum canım :)

     • Kedicik…

      Mesajlarına daha sonra detaylı olarak cevap vereceğim canımın içi… 8 gün değil, 10 gün oldu, ayrıyeten gelmediğin her gün için bir küfür savurdum sana beyefendü, kulaklarının çınlamış olması lazım :)) öptüm seni. https://www.youtube.com/watch?v=t69USeK5E4c

     • Cenk…

      sen son mesajımda 9 days ago ibaresini okudun, + 1 de bonus ekledin, 10 güne çıkardın dimi hanfendü:) çınlamaz mı…ayrıyetten tatlı tatlı kaşındı da…demek sendin o arkamdan saydıran delüüü :) dolayısıyla kulaklarımın çınlaması senden, kulağımın arkasının kaşıntısı da döndüğümde karşılaşacağım rakamlardanmış. bu memleket bitmiş canım benim, o kadar net yani. içini daha fazla karartmadan sana megastar’ın en beğendiğim şarkısını atayım :) hadi ben de öptüm seni…
      https://youtu.be/S18f1tMsTW0

     • Kedicik…

      Ben bi süre yazamayacak gibiyim canim… Ama sen sakin kaybolma bi yere, geldigimde lütfen burada ol… Ara ara buralarda misin diye kontrol edicem ona göre, hem sevinme zaten benden bôyle kolay kurtulamazsin beyefendü zamk gibi yapisirim ben adama :) Seni çok seviyorum, bunu aklinin bi kösesine yaz ve unutma olur mu. Hem insan görmeden de sevebilir öyle degil mi canuşkam… Güzel gülüsünden yüregimle öpüyorum tatli gitarcim…
      https://m.youtube.com/watch?v=LtDUvbrUDCo

     • Kedicik…

      Ben bi süre yazamayacak gibiyim canim… Ama sen sakin kaybolma bi yere, geldigimde lütfen burada ol… Ara ara buralarda misin diye kontrol edicem ona göre, hem sevinme zaten benden bôyle kolay kurtulamazsin beyefendü zamk gibi yapisirim ben adama :) Seni çok seviyorum, bunu aklinin bi kösesine yaz ve unutma olur mu. Hem insan görmeden de sevebilir öyle degil mi cancağızım… Güzel gülüsünden yüregimle öpüyorum tatli gitarcim…

     • Cenk…

      umarım sağlık sorunu ve/ya başın belada değildir canım benim…bu fakirin de başı beladan kurtulmuyor bi süredir; o yüzden giremedim bu aralar. en son da 1 mayıs günü bostancı sahilinde çer çöp hikayeden aynasızlarla papaz olduk :) 2 klasik 1 akustik gitarın kılıfinin astarını bile didik didik aradı goduumun aynasızları. amma ve lakin maltepe miting alanındakinden daha iyi ambiyans sunduk millete, birasını kapan geldi :) günün anlamına uygun 1 mayıs marşı, turko versiyon venceremos, mamak türküsü vs. falan mest ettik halkımızı. tmm yazarım, unutmam evet:)) ayrıyetten bilmukabele cancaazım. tabii ki de görmeden de sevebilir…şarkıları bile var;’ seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli’ bağca’nın ‘düşlerde sevdim seni’ vs. vs. saymakla bitmez. kendine mukayyet ol canım benim, görüşmek ümidiyle hoşça kal…
      https://youtu.be/imk52-YrEbA

     • Kedicik…

      Bedenen bir seyim yok gitarci ruh halimi ise bosver… Bu ortama, sana yansitmak istemiyorum, biliyorum yansiyor. Zaten cumleleri toparlayamiyorum, iki saatte iki satir yaziyi anca yazabiliyorum. Biliyorum bu ezik depresif moddan da sıkıldın ama napim beybi bazi seyler elimde olmuyo, sen anlarsin beni… Beladan da yobazlardan da uzak dur, üzme beni tatlim. Hem senle bir araya geldigimizde tek parca halinde olmalisin. Daha o öve öve bitiremedigin nur cemalini, demir pazularini görücez beyefendü, bunun icin de kendine iyi bakmali, belalardan da uzak durmalisin :)

     • Cenk…

      ruh halin için ”boşver” dediğine göre sandığımdan daha fazla şeyle cebelleşiyorsun canım benim.
      evet, bana yansıtmamaya çalıştığının farkındayım ama benim için de hiç mahsuru yok yansıtıp yansıtmamanın, keşke derdini paylaşabilsen de, elimden gelebilecek birşeyse eğer, yardımcı olabilsem diye düşünüyorum sadece. geçenlerde ”gülmeyi unuttum” demenden belliydi zaten senin için birşeylerin ters gittiğinin. evet anlıyorum seni…senin eski sen olmadığın ın da gayet farkındayım. ayrıca, sıkıldığımı da nerden çıkardın…içinde bulunduğun durum seni öyle düşünmeye sevk ediyor sadece. biraz empati kuran bunu bilir zaten.
      bana gelince…benim terkedemediğim huylarım mıdır diyim, alışkanlıklarım mıdır diyim bilemiyorum tam olarak; bela mıknatısı gibi belanın göbeğinde buluyorum kendimi. en tuhafıma giden de; birine iyilik yaparken bile kendimi nasıl g..g..duruma düşürüyorum bilemiyorum. öyle de bi yeteneğim var yani :) ama bundan sonra kimsenin gözünün yaşına bakmam…neyzen tevfik’in dizelerindeki gibi ‘size su veren itfaiyenin hortumunu s…m’ deyip geçecem :))
      https://youtu.be/uI7T0k5brKo

     • mine saglam

      Cenk kardeşim . Bizde Tamam dıyoruz ya siz .

     • Cenk…

      ben de ‘tamam’ diyorum canım ablacım :) hatta ve hatta…
      okey
      da
      ja
      si
      oui de diyorum ve arttırıyorum :) sevgiler/ saygılar kanada’ya…

     • mine saglam

      Cansınız kardeşim benim. Merci beacoup tu est super .Bendende selam ve sevgilerimi kedime ve sana yolluyorum .

     • Kedicik…


     • Ronin TR

      Ooff be kedi, beni bu parçayla yine nerelere götürdün…gel de şimdi rakı moduna girme! :)

     • Rasim Baba

      Ronin kardeşim senin canın rakı çekmiş bahaneyi zavallı kedicikte arıyorsun. İstanbula gel Resul babamla İlhan abim çilingir sofrasını kurmuşlar seni bekliyorlar.

     • Ronin TR

      :-)) Eyvallah Rasim baba, benim en güzel rakı masam ve en samimi muhabbetlerim hep çilingir sofralarında olmuştur. Sırça saraylarda kadehler bİlmem kaç bin lira bile olsa, benim çay bardağından içtiğim rakının yanında hiç kalır. Çünkü benim güzel dostlarım, saygıdeğer büyüklerimin benim yanımda olması, paha biçilmez masalardan ötedir…
      Kedicik, bizler için herdaim sevilecek ve unutulmayacak kadar değerlidir…
      Muhabbetiniz bol, afiyet olsun güzel insanlar. Yakında sizlerle o çilingir sofrasında buluşmak üzere…

     • öti1941

      Lakerda varsa adres verin ::::::))))

     • Cenk…
     • Cenk…
     • Ronin TR

      Merhaba Cenk, hoşgeldin. Keyifler nasıl? Kedicikten haber var mı?

     • Cenk…

      merhaba sevgili dostum…keyfim dalgalı kur gibi bu aralar…inişli-çıkşlı devam ediyo :) kediciğin zannedersem bi’şeyler ters gidiyo hayatında; zaten hiç tadı tuzu yoktu son zamanlarda, umarım üstesinden gelir sorunlarının…

     • Ronin TR

      “Dalgalı kur” iyiymiş :) bizlerde de durum pek farklı değil. Şu seçimler olsa da bu bademlerden kurtulsak. O zaman rahatlarız.
      Kedicik için üzülüyorum. Aslında çok zeki ve donanımlı bir kişi. Bu olayların üstesinden gelir diye düşünüyorum. Başından geçenleri bilmediğim için birşey diyemiyorum. Eğer bizlerin yapabileceği bir durum söz konusu olursa, yardım etmeye her zaman hazırım.

      Bugün çok güzel bir buluşma ile ‘nar ağacı’dostumuzla tanıştık. Bizim eski kadro : Resul baba, Rasim baba, Çapulcu İlhan kaptan ve ben de telefonla görüştük. Yakında hep beraber bir rakı akşamı yapacağız. :) Seni de, diğer güzel insanları da aramızda görmek bizleri onurlandırır.

     • Rasim Baba

      Can doslarım benim için bu gün hem çok güzel ve çok özel bir gün oldu. En kısa bir zamanda hep beraber buluşmak tek arzum. Kedicik için keşke bir şeyler yapa bilsek ama tam olarak sıkıntının ne olduğunu bilmiyoruz. Bir ara yazdıklarından ötürü bayağı zorlukla yaşamıştı onları aştığını sanıyorum. Her türlü yardıma ben ve can doslarım hazırdır.

     • Cenk…

      keşke dediğin gibi kurtulsak be dostum…ümidinizi kırmak istemem ama, ben onların gideceğine dair en ufak bi ümit beslemiyorum. gerek bu ülkenin seçmen profilinden olsun, gerek sandık leşlikleri olsun, ben o bademlerden kurtulacağımızı hiç sanmıyorum.
      en son mühürsüz oylarla atı alan üsküdar’ı geçmişti bildiğiniz gibi; bu sefer nasıl bi ibnelik yapacaklar heyecanla bekliyom şahsen. umarım ben yanılırım ama hiç sanmıyorum.
      bence de üstesinden gelir de; en son iki cümle yazacak kadar motivasyonu yok gibiydi. keşke derdini paylaşsa, biz de yardımcı olabilsek isterim ama yanaşmıyor sevgili dostum.
      ben de o rakı zirvesinde olmak isterim tabi dostum; sizin programınız ne zaman/nerede olur, şayet beni de yeşillendirirseniz gelirim elbette.

     • Ronin TR

      Umudunu yitirme be topraam. Cem Muhtar Karaca babamızın dediği gibi: “umut yoksulun ekmeği, yanar ha yanar yanar…
      Bende aynı düşüncelerle, pasa seçim hilelerini, milyonlarca fazladan basılmış seçim zarflarını, trafo kedilerini yazıp duruyorum. Evvelki seçimlerde de yazmıştım. Fakat bu sefer İnce bir umut var gibi sanki..

      Kedicik için hepimiz üzülsekte, elimizden birşey gelmiyor. Keşke hep beraber buluşsakta, konuşup, derdine beraber bir çare bulsak.
      Buluşmamıza geleceğin için sevindim. Yer ve zaman için burada yazışırız.

     • Kedicik…

      Ben de inanmıyorum tatlım, hem de hiç… keşke biz yanılsak ama adım kadar eminim sonuç yine aynı olacak. Çok özledim seni gitarcı… Beni merak edip sual eden Ronin, Rasim abi, Mine abla ve diğer herkese gönülden teşekkür ediyorum, hepinizi çok seviyorum. Birebir yardımcı olmanıza gerek yok, mesajlarınızı okumak yetti bile sağ olun :) mucks.

     • mine saglam

      Canım benim . Beni unutmadığınız için teşekkür ediyorum. Ayrıca beni yanlız bırakmayan Arkadaşlarıma sonsuz minnettarım ,yazamıyorum herhalde istenmiyorum böylece sadece beğenilerimi yapıyorum Vede burda olduğumu bilmenizi istiyorum yaptığınız beğenilerle beni desteklediğiniz için ayrıca sağolun iyiki varsınız . Herkeze selamlarımı yolluyorum sevgili tatlı kedim .

     • mine saglam

      Çünkü seni seviyoruz ,hemde çok bunu biliyorsun zaten Can’ım benim .

     • Ronin TR

      Aramıza tekrar hoş geldin kediciik. Özlettin kendini be miyav kedi ;) nasılsın?

     • mine saglam

      Kedicim döndümü yoksa bir süre içinmi burda . İnşallah dönmüş olsun çünkü onların yokluğu Sevda Saheser kedim yoksa ne tad var nede neşe ben olsamda olmasamda olur, keşke hep burada olsunlar bende onları takip eder okurum . Herkese şimdiden iyi Bayram’lar diliyorum inşallah cifte Bayram’ımız olur Sevgili Ronin .

     • Ronin TR

      Bilemiyorum. Umarım kesin dönüş yapar :) Evden bir kedi bile yok olsa…yokluğu anlaşılıyor :) Arkadaşların teker teker kaybolmasına çok üzülüyorum. Ne demek?! Senin yokluğunu kaç haftadır anlıyoruz. Beni de üç gün engellediler. Gündüzleri yazdırmıyorlar. Ne hikmetse, geceleri yazabiliyorum.
      Daha bayrama epeyi gün var. Madem erken başladın, sana da iyi bayramlar…

     • mine saglam

      Bir bakt

     • mine saglam

      Bir baktımki küçük bir yazımı yayınladılar ya . Bende araya sıkıştırdım ne olur ne olmaz bakarsınız bayram üstü yoğunluk olurda yayınlanmaz diyedir kardeş ,bende biliyorum Bayram’a üç gün kalmadığını .Allah’ın uşağı lazım derken henüz burda gece olmadıki kafam çalışıyor saat 12 ye daha var kardeşim .

     • Ronin TR

      :-)) İlahi Mine…

     • mine saglam

      Yaaa İlahi dersin deyilmi Uşaguum . Benimle uğraşma Karadeniz’in dalgası bitmezse bizdede atışmalar Hiiiç bitmez ne haber kardeşim . Sen bi tanesin tüm arkadaşlarım gibi hepiniz kıymetlimsiniz .

     • Cenk…

      merhaba canım benim :) ben de seni özledim evet. nasılsın diyemiyorum, çünkü biliyorum ki hiç tadın tuzun yok halen :(( umarım ki o gülmeyi unutan yüzün en kısa zamanda gülmeye başlar canımın içi. evet, ben de eminim sonucun yine hüsran olacağından; ceylanpınar’daki çomarın işçileri nasıl tehdit ettiğini gördükten sonra başka söze gerek yoktur herhalde. o leş sadece mallığından kendini açık ediyor; bir de aynı tehditi gizli-kapaklı yapan itleri var sayarsak, gel de ümit besle o sandıktan çıkacak sonuç için. ben zaten şu seçim dönemlerinde nedense hiç dayak atma havamda olmasam bile, onlarca leş kişiyi dövesim geliyo beybi. galiba bu gidişle çok sevdiğim şu memleketten çekip gidecem en sonunda…ikiyüzlü riyakar insanlara mı yanayım, gerizekalı çomar sürülerine mi yanayım, ben de şaşırdım yani. ekşiciler boşuna ” bu ülkeden siktir olup gitmek” diye başlık açmıyorlar, yerden göğe kadar hak veriyorum onlara. hadi ben de öptüm seni, hoşça kal.
      https://youtu.be/CX5QiuMIDhw

     • mine saglam

      Cenk . Kedimi al gel başka yer arama oldumu . Sıkmayın canınınızı bu günlerde geçecek Evvel Allah .

     • Kedicik…

      Canım esasında ben de bu sayfalardan bi müddet uzak kalabilirim, zaten fark ettiysen bu platforma karşı olan saygım da eskisi gibi değil… haber okumak ya da yorum yazmak gibi bi gailem zaten yok artık ama senden ayrılamıyorum dermişim :) eğer öyle bir durum olursa ve sen de kabul edersen başka bir iletişim yolu bulabiliriz yine bu platformdaki gibi seviyeli şekilde devam edebiliriz. Misal mail olabilir ya da başka bir kanal, senin de fikrin önemli tabi ki.
      Bakalım da bi günler neler getirecek…

     • Kedicik…

      Tişikkir ederim beyefendü, koca bir afferini hakettiniz :) Yardımcı olmaya çalışırken kafanı daha çok karıştırdım galiba :)

     • Cenk…

      yooo çok güzel tarif etmişsin de, her an çıkmam gerektiği için ben konsantre olamadım o gün :)

     • Kedicik…

      Tmam canım, sözümü dinlediğin için mucks.

     • Kedicik…

      Son günlerde doğukan kürşat diye bir hesapla beğeni veriyor gitarcı, kafayı yemiş diyecem kafayı yemiş insanlara hakaret olacak…

     • Kedicik…

   • Kedicik…

    Canım bu arada şu iki ruh hastasının görebildiğim bütün profillerini engelledim ben, değil yazışmalarını, bu sayfalarda isimlerini dahi görmek istemiyorum. Sen de engelle takip listesinden filan da çıkart. Profilimi de gizledim zaten yorum yazma olayı benim için çoktan bitti. Ayrıca ‘siz napıyosunuz burada nedir bu rezalet, defolun bu sayfalardan’ demedikleri için (özellikle erkek yorumcular!) diğer herkese de sinirliyim sen de dahilsin buna, o leş pornografik resimleri bir tek ben görmedim herhalde. diyorsun ki bırakalım kendi pisliklerinde boğulsunlar, tamam haklısın boğulsunlar ama kendi iğrenç bataklıklarında, bizim göreceğimiz şahit olacağımız şekilde değil. Bazı gerçeklerden uzaklaşmak biraz huzur bulmak istediğim, senin için, seni sevdiğim için bu sayfaya giriyorum ben gitarcı, bu iğrençliklerin bir parçası olmak için değil…

    • Cenk…

     mevcut hesaplarını engellesen de fayda etmezki canım benim…yeni hesap oluştururlar, yine yine taciz ederler. o ruh hastalarıyla o şekilde mücadele edilmez bence. o neyşınıl pornografik konseptindeki kepazelik silsilesini gördükten sonra inan bana tek kelime dahi yazmak gelmedi içimden. zaten seviyelerine inmek gibi gayilem de yok.
     ben o eril leşe istanbul’da istediği yerde randevu da teklif ettim ama cvp alamadım. kendi kepazeliklerinin umrumda bile olmadığını, senin gıyabında yapılan çirkin yazışmalar hakkında konuşacaktım erkek erkeğe.
     fakat, aynı kepazeliklerin tekrarı halinde, ben o görselleri ve yazışmaları kopyalayıp atacam bir kenara; içinde teşhircilik, şantaj, tehdit ve taciz barındıran şeylerle ahlak ve siber suçlar şubesi ilgilenir bundan sonra…

     • Kedicik…

      Biliyorum tatlım, o yüzüne tükürülmez kadının on’dan fazla hesabını engelledim ki o da görebildiklerim. Ona ait olduğunu düşündüğüm hesapları da gördükçe basıcam engeli, halen buralarda kıyın kıyın yanaşmaya çalışıyo, defolup gitmiyor da nasıl adi utanmaz bir kadınmış inanılır gibi değil… ikisi de toplumdan bir an önce uzaklaştırılıp tımarhaneye kapatılmalı, net. Ben önce kısa süreli bi şok yaşadım beybi, gördüğüme inanamadım biliyo musun. Vay be gitarcı nereden nereye, kim derdi ki bir zamanlar seviyeli, tatlı sohbetlerin yapıldığı bu sayfalarda böyle iğrençlikler yaşanacak… Kim bilir daha neler yazıştılar buradaki insanlar hakkında, gördük ki sadece kendileri değil fantezileri de iğrenç. Düşüp kalkıyosun filan hadi neyse de isim yazıp çıplak resim göndermek nedir gitarcı, buna aklım ermedi benim senin eriyorsa yeşillendir beni :))
      Sakın, uzak dur böyle iğrençlerden bulaşayım deme.
      öpüyorum seni, beybisim mucsk. İyi hafta sonları…

   • Kedicik…