Baked pears with walnuts and maple syrup

As a fellow college student, I understand the struggle of choosing convenience and thrift over health. It came as a surprise to me that fresh produce is one of the best things to buy on a budget. For example, I found that on average, d’Anjou pears cost $1.90 per pound
Read More…